Історія Гуцульщини

Так називається навчальний посібник відомого історика України, доктора історичних наук, професора, академіка АН вищої школи Володимира Васильовича Грабовецького, який щойно побачив світ у Косівському видавництві «Писаний Камінь». Книгу готували до друку А.Григорук, М.Камінська, М.Ткач та Н.Черкач, а рецензент доктор історичних наук, професор М.М.Вегеш.

Монографія написана на високому професійному рівні з використанням великої кількості архівних першоджерел, які вдалося віднайти й опрацювати п. Грабовецькому за останнє півстоліття. У ній багато ілюстрацій старовинних гравюр, автентичних документів, ряд карт, схем і таблиць.

Слово до читачів і передмову написали Володимир Козьменчук — начальник відділу освіти Косівської РДА та Володимир Грабовецький — академік, заслужений діяч науки і техніки України.

В одинадцятьох розділах (240 сторінок) ідеться про історію Гуцульщини, її середньовіччя, починаючи з XVII і до початку XX століття. У завершальному розділі вміщено розповіді про 17 видатних діячів української культури та науки.

Ця праця, можу з впевненістю сказати, стане настільною книгою істориків, краєзнавців, учнів, студентів і всіх, хто усім серцем любить Гуцульщину. Вона ж зацікавить туристів з близького і далекого зарубіжжя.