Красою гір натхненні

Таку назву має книга нарисів і статей Миколи Івановича Грепиняка – художника-різьбяра, члена НСХУ і НСМНМУ, жителя Вижнього Березова, яка побачила світ у «Писаному Камені», що в Косові.

У виданні вміщено більше 30 матеріалів автора – як підсумок його багаторічних досліджень творчості народних і професійних різьбярів, мосяжників, писанкарів, майстрів виробів зі шкіри, іграшок із сиру: музикантів, фотографів, кераміків.

Є тут також 11 матеріалів за співавторства наукового редактора Михайла Гнатюка — кандидата мистецтвознавства, доцента Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Тут же надруковано понад 240 чорно-білих і 107 кольорових світлин, більше 50 екслібрисів самого пана Миколи, нарис М.Гнатюка «Микола Грепиняк і народне мистецтво Косівщини». А також вміщено список публікацій Миколи Івановича в різних періодичних виданнях (їх аж 68).

Передмову написав доктор мистецтвознавства, професор, почесний академік АН Вищої школи України Михайло Селівачов.

Ця чудова книга в твердій обкладинці розрахована на науковців, художників, музейних працівників, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться народним мистецтвом гуцулів.

Петро Гавука.
«Гуцульський край», №30, 25.07.2014 року