Новий словник

У кінці першої декади липня видавництво «Писаний Камінь» (директор Михайло Павлюк) випустило у світ цікаву книжку «Словник українських говірок Карпатського регіону: пояснення та походження слів» обсягом 154 сторінки. Укладач довідника старокутчанин Дмитро  Савчук, кандидат технічних наук, завідувач лабораторії шкідливої дії вод інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України. Але як гуцул-патріот дуже давно став на захист нашої рідної мови.

В основу нового словника він поклав понад 1700 слів, широко вживаних у його рідному селі Старих Кутах, а також слів-діалектизмів, записаних від матері, бабусь і жителів сеНовий словник лищ Кути, Путила, Верховина, сіл Селятина та Гриневи, міст Вижниці і Косова.

Пан Дмитро дає пояснення слів, їхні іншомовні аналоги, а також загальні характеристики вибраного регіону, інформацію, яка стосується окремих слів.

Текст доповнюють кольорові карта «Карпати. Косівський район, 2006» і 22 світлини берегоукріплень на річні Черемош і різних
притоках, а також зсуву в с. Чорногузи (Вижницький район), що були в липні 2008 року.

Цей словник безумовно сприятиме поглибленому вивченню мови, пізнанню Гуцульщини, стане в пригоді вчителям, студентам, учням, туристам з близького зарубіжжя.

Петро ГАВУКА,
м. Косів