«Кедрове Божелісся» та «Відлуння часу»

«Кедрове Божелісся» — так називається нова книжка відомої української письменниці, нашої краянки Марії Влад, що побачила світ на початку листопада в косівському видавництві «Писаний Камінь». Вона складається з двох частин «Єтрітеннє» і «Кедрове Божелісся» обсягом 206 сторінок.

Автор, не соромлячись гуцульської говірки, зацікавлено описує наш край, наголошуючи на тому, що треба розказувати без упину, збирати й оповідати цілющу бувальщину минулих століть. Любити це Божелісся так, аби й інші дізналися й полюбили цю рахманну красу, задуману Творцем для безмежної радості.

Масовому читачеві до душі припадуть описані тут народні звичаї, вірування, полонинський побут гуцулів…

Днями це ж видавництво під такою назвою видрукувало посмертне видання творів відомої на Косівщині вчительки, літераторки, поетеси, піснярки, краєзнавця Олександри Олексюк-Василащук. У книгу ввійшли белетризовані спогади авторки про Другу світову війну, сталінські репресії, її дитячі й студентські роки. Про це йде мова в розділах: «Мої університети», «Я залишаю після себе спогад», «Цілую Українську землю», «Вірші для дітей», «Ви ж бо іграйте…» і т.д.

Окремий розділ книги вміщує твори рідних автора, зокрема, краєзнавчі.

Л. Гірська