Не словом, а ділом

Директора Косівського видавництва «Писаний Камінь» Михайла Павлюка найчастіше можна побачити за друкарським верстатом. Дивуюся, як йому вдалося видрукувати більш як сімсот назв книг найрізноманітнішої тематики, починаючи ще з дев’яностих років минулого століття. Видавництво було засновано з ініціативи освітянина Василя Курищука. Тут друкують не тільки видання місцевих авторів, а й київських, тиражами у сто тисяч примірників. У позаминулі роки вийшло у світ п’яте видання «Народної медицини» Данила Зубицького.

Знаменним не тільки для Косівщини, але й для всієї України був вихід з друку перевидання «Кобзар» Тараса Шевченка, яке було надруковано у Празі в 1941-му році. Це перевидання художньо оформив косів’янин Антон Григорук. Увесь його тисячний тираж меценат М.Павлюк подарував школам Косівщини.

Про все різноманіття краси гір, про життя, побут і про прадавні вірування горян читачі довідатися можна також з нового для Косівщини, ілюстрованого у найкращих кольорах і видрукуваного на високоякісному папері літературно-мистецького і громадсько-суспільного часопису «Гуцули і Гуцульщина», головним редактором якого є секретар Косівської первинної організації НСЖУ Петро Гавука, заступником головного редактора – відомий на Прикарпатті знавець Гуцульщини, літературний критик Аделя Григорук. Ілюструє це прекрасне періодичне видання художник Антон Григорук.

Володимир Бойчук, член НСЖУ, с. Черганівка.