«Я — гуцул. Хочу ним і лишитися»

«Весільні веселки». Це назва нової книжки, яка побачила світ у косівському видавництві «Писаний камінь». її упорядник — наш краянин Іван Мисюк.

Будь-яка книжка завжди має вагу, цінність. Адже надає певну інформацію, збагачує знаннями, вчить мудрості. І. Мисюк доносить читачеві весільну обрядовість, пісні, які є невід’ємним атрибутом цього святкового гуцульського дійства. їх співали ще наші діди і прадіди.

Але минатимуть роки і те, що знаємо, шануємо зараз треба зберегти для наступних поколінь. Велику роботу в цьому напрямі якраз і робить Іван Юрійович. Як музикант, краєзнавець і людина багатої творчої натури він ревно досліджує, збирає як коштовні перли в писемну скарбницю гуцульський фольклор.

Робить це зі щирою душею й неабияким натхненням. У книжці поряд з традиційними, а точніше уславленими народними, вміщено популярні пісні, написані нашими краянами Б.Радишем-Маринюком, В. Гостюком, В.Вольським, І.Мисюком та іншими творчими особистостями. Знайдемо тут і віршовані родинні посвяти, гуцульські тости, іншу обрядовість. Книга насичена унікальними фотоілюстраціями, що надає їй особливого колориту.

Під час недавньої нашої розмови про те, яким був шлях від «народження» до видання  книжки, її упорядник Іван Мисюк ще й сказав такі слова: «Я – гуцул. Хочу ним і лишитися». І «Весільні веселки» є добрим підтвердженням його переконання. А ще Іван Юрійович не приховує своєї вдячності багатьом меценатам, серед яких і косівський підприємець, книговидавець і благодійник Михайло Павлюк.

Ігор СУСАК.

«Гуцульський край», №9, 2014 рік.