«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Перша основа здоров’я. Іван Гоянюк
ПЕРША ОСНОВА ЗДОРОВ’Я (СІЛЬ І РОСЛИНИ)
Народний цілитель з Києва Борис Болотов – автор 600 винаходів – видав книгу «Безсмертя – це реально».
1. Після їжі, після солодкого, потрібно покласти на язик і посмоктати 1 г солі (вага 1 коп. старої), це сприяє виділенню шлункового соку.
2. Напій «молодило» теж цьому сприяє: капуста, конюшина, щавель, люпин, корінь женьшеню, кущі і плоди суниці, кріп, фенхель, подорожник, огірки, помідори і інші.
Спосіб приготування: капусту і конюшину потрібно квасити. Суницю (ягоди і листя) сушити і вживати як чай. Огірки і помідори їсти з сіллю. З капусти робити сік і пити підсоленою.
3. Півстакана або стакан рослин, стакан цукру на 3 л банку сироватки. Молочна сироватка готується без вогню, методом скисання молока.
Через 2—3 тижні напій готовий, пийте на здоров’я.
4. Крім цього, можна обтиратись сіллю після купання: 4-5 ст. ложки солі, обтирати вологе тіло і голову, після висихання сіль обтрушують і лягають спати.
5. На територіях зараження радіонуклідами необхідно більше вживати чорної черемхи, чорної редьки, грецьких горіхів, по можливості – хурму. Це стимулює молоді клітини.
ЛІКУВАННЯ ХВОРОГО НЕЦІЛОГО ЗУБА
(Рецепт Б.Болотова, українська газета «Фазенда». Лікування проводить двома горілчаними настойками (міцніші – ліпші).
Горілчана настойка аїру. Горілчана настойка прополісу
Для цього беруть 0,5 л горілки (40о) – добавляють в неї 0,5 склянки змеленого кореня аїру. Настоюють не менше 1 тижня. Точно так готовлять настойку прополісу – на 0,5 л горілки добавляють 10-20 г натертого прополісу.
Настоюють біля 2 тижнів. Настойку використовують одночасно.
Беруть 1 ст. ложку настойки аїру і 1 ч. ложку настойки прополісу, змішують і полощуть хворий зуб 1-3 хв. і випльовують. Такі процедури роблять в час болю, або перед сном. Біль щезає на 1-3 день. Пам’ятайте, що аїр обезболює корені, а прополіс пломбує всі тріщини.
Зуби перестають боліти зовсім.
ДЛЯ ПРИСКОРЕННЯ РОСТУ ЗУБІВ
Приймають внутрішньо порошок, приготовлений із зубів, наприклад, свині, методом помолу в разовій дозі до 0,1 г під час їжі раз в день.
КИСІЛЬ, ЯКИЙ ЛІКУЄ СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ, ШЛУНКОВИЙ ТРАКТ, ПЕЧІНКУ, ПІДШЛУНКОВУ ЗАЛОЗУ
(Рецепт доктора мед. наук, який сам вилікувався ним)
Цей кисіль корисний похилим людям, які страждають вищеназваними хворобами.
3-х л. банку засипати на третину або на половину «геркулесом» або вівсяною меленою крупою і долити до верху кип’яченою охолодженою водою, добавити півстакана кефіру або простокваші, міцно закрити кришкою і поставити бродити на 2-3 доби. Процес бродіння можна прискорити, якщо поставити на тепле місце, десь біля батареї. Коли суміш перебродить, процідіть її через друшляк. Грубу частину суміші у друшляку промийте кілька разів невеликими порціями холодної води. Одержаний продукт з’єднайте з процідженою сумішшю (рідиною) і поставте відстоюватися 12-16 год. Після проходження часу відстоювання в банці утворяться два шари рідини: верхній рідкий, а нижній густий осадок. Верхній рідкий обережно злийте (не перемішуючи), ліпше відсмоктати гумовою трубочкою, а осадок (500-600 мл) перемийте, закрийте кришкою і – в холодильник. Це і є концентрат кисілю. По мірі можливості із банки беріть невеликі порції для приготування кисілю, а також невеликі порції для приготування закваски.
Застосовувати: 5-7 ст. ложок концентрату розмішайте в двох стаканах холодної води і на малому вогні доведіть до кипіння (весь час перемішуючи), а потім заваріть до бажаної густоти. В кінці варки посоліть. Добавте до смаку масла, остудіть і приймайте теплим, можна добавити ще молоко або вершки.
ЛІКУВАННЯ ЗАСТУДНИХ, РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
(Великий знавець лікування травами В.І. Шевчук (лікар).
1. В першу чергу треба звернутись до добрих знайомих: часнику, цибулі, редьки, оцту, гірчиці. З оцтом, гірчицею, горілкою ставлять зігрівальні компреси, знижують температуру тіла. Цибуля і часник зменшують кашель, нежить.
Вичавіть сік з цибулі і випийте – від кількох крапель до чайної ложки, а меншим дітям розвести киплячою водою, медом або ж цукром в співвідношенні 1:1.
2. На другий день:
Розрізати велику цибулю на малі шматочки і засипати її 1-2 столовими ложками цукру або медом. До ранку ліки будуть готові. На протязі дня його потрібно з’їсти. Ліпше за 30 хв. до або 1,5-2 години після їжі. З часником поводьтеся обережно – бо він дуже агресивний.
3. Візьміть невеликий зубок часнику – розділіть його зубами на половину і нехай він язиком «побігає» в роті 5-7 хв., а потім його проковтніть. Якщо в шлунку відчуєте, що запече, запийте водою (2-ма ковтками) або заїжте шматком хліба.
ПРИ НЕЖИТІ В МАЛИХ ДІТЕЙ
Ранком і ввечері в носі змащують медом (не пошкодить і старим).
ПРИ ЗАСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Дітям і дорослим надає допомогу чорна редька.
Вибирають редьку великих розмірів, з хвостиком, і ставлять її в стакан з водою. У верхній її частині вирізають ямку, в котру кладуть 2-3 ст. ложки меду. Стакан з водою ставлять на вікно, як квітковий горщик в теплій кімнаті. Через 3-4 год. виділяється сік з медом – цілющий напій – ліки готові. Давайте дітям цього напою по пів чайної ложки 4-6 разів в день. Вибрали ліки – добавляйте знову меду (нову порцію), так можна готувати ліки 5-6 днів і більше, хоча достатньо 2-3 днів, щоб хвороба відступила.
ЧОРНОЮ РЕДЬКОЮ МОЖНА ЛІКУВАТИ ГАЙМОРИТ
Потрібно взяти редьку, добре її вимити, натерти разом з шкіркою, цю суміш загорнути в широкий бинт, складений вдвоє, втроє і прикласти на хворе місце. Ніс і гайморові пазухи перед тим змазати кремом або дитячим вазеліном, зверху ж накрити пергаментним папером, утеплити ватою і теплим шарфом. Так хворий повинен пробути 10-15 хв. (діти 5-10 хв.).
Після 2-4 таких процедур носова проміжність повністю очиститься, запалення щезне і хвороба відступить.
Компреси рекомендується класти ранками і на ніч, щоб не переохолодитися.
РОСЛИНИ ПРОТИ СКЛЕРОЗУ
Атеросклероз супроводжується високим вмістом холестерину в крові. Для зниження його необхідно збагачувати їжу магнієм, вітаміном В6, і інозитом, які є в пророщених зернах пшениці, дріжджах, грісах.
Пророслі пшеничні зерна корисні також при перевтомі, малокрів’ї, низькому кров’яному тиску, підвищують потенцію в чоловіків і народжуваність у жінок.
Корисні і в дитячому харчуванні. Самопочуття людини поліпшується всього від 2-3 чайних ложок пророщених зерен.
РЕЦЕПТ ЛІКУВАННЯ АТЕРОСКЛЕРОЗУ
Квіти бояришника – 150 г. плоди черемхи – 60
Листя меліси – 60 трава фіалки (квіти) – 100
Рута трава – 40 листя омели – 50
Корінь пирію – 150 корінь кульбаби – 150
Кора крушини – 50 г плоди шипшини – 150
Трава кореня хрест бенедиктинського – 50
Дві ложки суміші заливають двома стаканами кип’ятку і настоюють на протязі 1 години. Вживати настій теплим, невеликими порціями, натще, в обід і на ніч по півстакана на протязі місяця. Після одного тижня перерви пити другу суміш, так почергово, приймати кілька місяців.
ВИВЕДЕННЯ ГЛИСТІВ. ЧОТИРИ СПОСОБИ:
1. Закип’ятити 200 г молока, зняти з вогню, розтерти 3 зубчики часнику і положити їх в молоко, після чого його розмішати і процідити.
Кожний вечір на протязі 3-х днів із того молока з часником робити клізму.
Цим же молоком, тампоном вати протерти прохід, але не мити, бо самка виходить вночі і відкладає яєчка кругом проходу.
Ранком потрібно підмитися теплою водою і поміняти трусики.
Білизну міняти кожний день і обов’язково прасувати. За 3-4 дні глисти зникнуть.
2. Взяти середньої величини головку часнику і відварити у воді місткістю 1,5 стакана, відстояти. Одержана рідина використовується для клізми, яку роблять кілька днів підряд. Рідина повинна в середині удержуватися як можна довше.
3. Для виведення глистів використовуються ще відвар з бруньок і листя берези:
Одна чайна ложка бруньок на півстакана кип’ятку – приймати 2 столові ложки 3 рази в день.
4. Настоянка на спирту або горілці:
а) на спирту: 25 г бруньок на 100 г спирту настоювати – 8 днів, приймати по 20 крапель 3 рази в день.
б) настоянка на горілці: на пляшку горілки – пів пляшки бруньок, настоювати 1 місяць, вживати по 40 крапель 3-4 рази в день.
ЛІКИ ПРОТИ ГАЙМОРИТУ
Гайморит може привести до болі в очах й до запальних процесів в головному мозку. Щоб не допустити цього пропоную рецепт мазі: в емальовану посуду налити 1 склянку соняшникової олії і додати в неї кусочок воску розміром зі сірникову коробку. Поставити на маленький вогонь, щоб віск розтопився. Зі звареного яйця витягнути жовток, узяти його половину, розім’яти і потрохи кидати в киплячу олію. Суміш буде пінитися, тому каструлю потрібно знімати з вогню, щоб не википіла. Помішувати і знову ставити на вогонь. Так зробити тричі. Пізніше зняти з вогню, вистудити, процідити через тюль (марля не підійде) і покласти в холодильник. (Вона може зберігатися півроку).
РЕЦЕПТ: розтоплену в столовій ложці мазь набрати в піпетку і капати теплу в ніс при гаймориті. Досить закапувати впродовж дня кілька разів з інтервалом 1-2 год.
ПРИ ОТИТІ
Змастити вищеназваною маззю ватку і вставити у вухо, також помастити за вухом. Змінювати таку ватку кілька разів на день. Запалення зникне.
ПРИ ЯЧМЕНІ
Якщо ячмінь на оці, також змащувати цією маззю декілька разів.
ЛІКУВАННЯ СВЕРБІННЯ
1) Взяти кропиви, солі, яєчний жовток в рівній кількості, змішати все разом і змазувати три дні – там, де свербить.
2) Нанести на місця свербіжу трошки канцелярського клею. Після того, як клей засохне, потрібно різко сіпнути за крайчик клеєної плівки. Як правило, разом з плівкою від шкіри відійде і заноза.
ВІДКЛАДАННЯ СОЛЕЙ
З’єднайте по 300 г стручків гіркого перцю, очищених зубків часнику та порізаних лимонів зі шкіркою, пропустіть через м’ясорубку, залийте 0,5 л горілки і поставте в темному місці. Потім відіжміть і процідіть. Приймати по столовій ложці перед кожним вживанням їжі.
ДЛЯ ОЧИСТКИ, КОНДИЦІОНУВАННЯ ПОВІТРЯ В КВАРТИРІ
Часто провітрювати кімнати.
Завести кімнатну рослину «хлорофітум лахматий», який очищає повітря до 70-80%.
Очищає папороть, лимон (рослина).
Зібрати в кінці травня молоді пагони хвої, листя бузку, берези, траву полину, висушити, зробити подушечки розміром 20х30 см і розкласти в різних місцях – це зменшує стресовий стан, перевтомлення. Поліпшує роботу серця, бузок – при головних болях і простудних захворюваннях, березове листя має тонізуючі властивості, пагони хвої – допоможуть при легеневих захворюваннях, трава полину – при лікуванні і профілактиці інфекційних захворюваннях, безсонні.
Часник і цибуля повинна бути постійно в кімнаті, і навіть біля постелі, на блюдечку.
ВИВЕДЕННЯ СОЛЕЙ З СУГЛОБІВ – КОРІНЬ СОНЯШНИКА
Восени корінь соняшника помити, висушити, подрібнити на невеликі шматочки і закип’ятити в емальованому посуді – 1 склянку кореня на 3 л води – кип’ятити біля 3 хв. Пити протягом 2-3 днів, другий раз кип’ятити 5 хв., третій – 10-15 хв. і теж пити на протязі 2-3 днів. Термін виходження солей – на протязі місяці лікування.
ПРИ ГОЛОВНОМУ БОЛІ, МІГРЕНІ, БОЛІ В ПОТИЛИЦІ
1) Розбити сире яйце, залити закипаючим молоком і добре розмішати. Суміш пити щодня.
2) Замочити шкарпетки, віджати і надіти на цілу ніч, зверху надіти ще пару сухих шкарпеток, і так спати всю ніч, закутати ноги теплою ковдрою. Робити це кожну ніч на протязі тижня.
3) 30 г прополісу на 100 г спирту розмішати, накапати 50 крапель на шматок хліба і з’їсти.
4) Прийняти теплу ванну при розумовому перевтомленні або опустити в гарячу воду ноги на 10-15 хв. Випити чай з м’яти (чайну ложку м’яти на склянку води).
5) Випити свіжий сік калини.
6) При систематичних болях — випити свіжий сік картоплі, 1/4 склянки.
7) При сильних болях — 1/4 стакана свіжого соку смородини 3 рази в день.
8) Щоб голова не боліла, потрібно кожний ранок натще пити стакан сироватки, простокваші або пахти.
9) При загальній головній болі — опустити по лікті руки в сильно гарячу воду і тримати до того часу, поки болі припиняться.
10) Сильно надавити артерії на висках і тримати 10-14 сек. Потім руки різко зняти, кров різко кинеться в голову і болі зникнуть.
11) Свіжі ягоди полуниці.
12) Відвар звіробою: 1 ст. ложка на склянку кип’ятку, кип’ятити 15 хв., процідити. Пити 1/4 склянки 3 рази в день.
ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ
1. Жовток яйця.
2. З гарячої картоплі зняти шкірку, положити на марлю і прикласти до опіку. (Цілитель А.Барді).
3. Натерти картоплі і прикласти на опік.
4. Розбити сире куряче яйце, розмішати і помазати опік.
5. Жовток яйця смажити без олії до почорніння. Потім відсунути і видалити з нього масло. Масло охолодити і приложити до опіку. Слід від опіку не залишиться. Це один зі зцілюючих засобів.
6. Зварити яйце (15 хв.), вибрати жовток і смажити його на малому вогні 45 хв. Отриманим маслом змазувати опіки. Так вилікували дитину, яка упала в таз з гарячою водою (смажили 10 яєць). Після опіку не було ніяких слідів.
ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІВ ТІЛА
Очищення шлунка (ознаки зашлакованості — це поганий запах з рота, екзема, прищі, поганий запах від тіла, вугрі на шкірі, фурункули);
♦ головні болі, сонливість, здуття, вурчання і болі в животі;
♦ запалення очей, суглобів, захворювання печінки;
♦ чорний наліт на зубах, ангіна, бронхіальна астма. Зовнішній вигляд калу у вигляді горішків (овечий кал). Найбільш доступний спосіб очистки шлунка — клізми. Роблять їх так. До 2 літрів охолодженої кип’яченої води (теплої) добавляють 1 ст. ложку лимонного соку (можна яблучного оцту 4,0-6,0%). Найкращим часом для клізми є 5-7 год. ранку. Одночасно з очищенням шлунка ведуть боротьбу з дизбактеріозом.
Для цього 1-2 тижні зранку натще за годину до їди з’їсти зубок часнику, а другий зубок ввечері, через 2 год. після їжі. Ознака зцілення – це відсутність здуття в шлунку після їжі.
В цей період лікар Н.Семенова рекомендує ввести в раціон каші, чорний хліб і інші зернові продукти. Це підтверджує і лікар-цілитель Ю.Ботулін.
Після очищення шлунка потрібно перейти до очищення печінки. Шлункові завали шлаків сприяють утворенню запальних процесів печінки, основна її задача – позбавитися в крові бутлі рубіна (трупів кров’яних тілець). Профільтрувати ці відходи ослаблена печінка не здатна. Через це порушується процес жовчовиділення, що є специфічною функцією печінки – і в самому жовчному міхурі утворюються камені. Ці жовчні камені викликають запалення жовчного міхура (холецистит).
Для цього потрібно зробити очищення печінки.
Перш за все, напередодні 1 тижня перед очисткою печінки рекомендується вживати вегетаріанську їжу, а потім чинити так.
1-ий день. Зранку натще – клізма. Харчування протягом дня – свіжий яблучний сік із кисло-солодких яблук в любій кількості.
2-й день. Те саме, що і перший день.
3-й день. Те саме, але вживання яблучного соку зупинити.
В 19.00 ви повинні лягти в ліжко, поклавши на ділянку печінки грілку. Але перед цим вам потрібно приготувати 200 г оливкової олії і 200 г лимонного соку.
При відсутності оливкової олії її можна замінити соняшниковою рафінованою.
Заготовлену олію починаєте приймати зразу по 3 ст. ложки через кожні 15 хв. Після приймання олії її запивають також 3 ложками лимонного соку.
Після приймання всього заготовленого – олії і соку, продовжуйте тримати грілку на правому підребер’ї 2-3 години і постарайтесь заснути. Чекайте, коли спрацює шлунок. Коли це все пройде, ви будете здивовані виглядом і кількістю того, що від вас вийде (зелений кал, слизисті лахматі холестеринові циліндричні пробки, чорна вонюча жовч). Притоки печінки забезпечать 2-3 таких викиди. Після цього зробіть очисну клізму перед нічним сном, а ранком, після пробудження, зробіть ще одну. Сніданок повинен бути легким. Наступну чистку печінки рекомендують проводити хоча б 1 раз на рік.
Якщо після першої очистки вихід шлаків і бруду виявиться неповним, в цьому випадку через кілька днів виникає почуття важкості в печінці. Варто очищення повторити.
ПРИМІТКА: 1.Не можна проводити очистку печінки після голодування і важкої роботи.
2. При слабій печінці – це потрібно робити робити в березні.
3. Для зменшення наступної зашлакованості печінки необхідно звернути увагу на забезпечення правильного режиму харчування (таблиця несумісності в їжі білків і вуглеводів), а також після їди після солодкого потрібно положити на язик і посмоктати 1 г солі (вага старої 1 коп.) Це сприяє виділенню шлункового соку. Цьому сприяє і рослина «Молодило», капуста, конюшина, щавель, люпин, золотий корінь, женьшень, і др. Капусту і конюшину квасити, суниці сушити і пити як чай, огірки і помідори їсти з сіллю.
Рецепт напитку «Молодило»: склянка різних рослин, склянка цукру на 3 л банку cироватки молочної (без підігріву на вогні). Через 2-3 тижні бражка готова – пийте на здоров’я.
На заражених радіонуклідами територіях необхідно більше вживати чорної горобини (рябіни), чорної редьки, грецьких горіхів. Добре також їсти пророслі пшеничні зерна (при перевтомі, малокрів’ї, низькому кров’яному тиску, підвищує потенцію чоловіків).
ПІСЛЯ ОЧИЩЕННЯ ПЕЧІНКИ ЦІЛИТЕЛЬ Н.СЕМЕНОВА РЕКОМЕНДУЄ ПОЧАТИ ОЧИЩЕННЯ СУГЛОБІВ
Очищення суглобних шлаків рекомендує зробити наступним чином:
Взяти 5 г лаврового листа, опустити їх в 300 г кип’яченої води і кип’ятити 5 хв. Потім настояти в термосі 4-5 годин. Дальше цю рідину злити і випити малими ковтками на протязі 12 годин.
Таку процедуру повторюють 3 дні. Через один тиждень ще раз повторюють це саме протягом 3-х днів. Їжа під час ліку вання повинна бути вегетаріанська. Таке очищення роблять тільки після очищення шлунка.
При особливій зашлакованості суглобів потрібно приймати наступне:
I. Проводити очищення питної води, тобто відстоювати її від 2 год. до 2-х діб.
а) після кожного набирання води промивати наліт на відрах.
б) відстояну воду кип’ятити, а потім використовувати для їжі.
в) дегазація води.
г) насичення води енергією.
д) метод видалення солей (витримуванням і одержанням чистої води).
II. Візьміть 2 л банку і насипте повну банку (утрамбовану) квітів акації білої. Квіти залийте спиртом так, щоб всі пустоти між квітами були заповнені. Щільно закрийте кришкою і положіть в темне місце на 15 днів. Слабі місця потрібно сильно змочувати цією настоянкою і розтирати.
III. Візьміть нижню частину яловичих ніг, потримайте їх над вогнем або пропарте, викинувши копита, порубайте і варіть, як на холодець, пийте теплим 10 днів, потім зробіть перерву 5-6 днів і знову пийте 10 днів.
5-6 курсів такого лікування – і хворий почує велике полегшення (у чоловіків підвищує потенцію).
IV. Пити сік чорної редьки. З 10 кг редьки вичавити 3 л соку. Жом від тертої редьки розкласти в 3 л банки, додати 0,5 кг меду в кожну банку і долити молочної сироватки. Поставити в тепле місце на місяць киснути. За цей час п’єте сік за годину до їжі, спершу по одній ложці, потім півсклянки, але швидко не збільшуйте. Поступово. Повторюють через кожну годину. Закінчиться сік, беріться за салат з редьки. Що приготовили в 3 л банках, можна пити по 3-5 столових ложок, а потім скільки бажаєте. Таких циклів повинно бути 2 в році.
Потрібно пам’ятати, що коли п’єте сік, не можна їсти нічого квасного і соленого.
V. Корінь соняшника, помити, висушити, порізати на шматочки, закип’ятити 3 л банку води положити туди 50 г кореня і варити 5-15 хв. Вживати через 1-2 дні. Через 2 тижні сеча буде мутною, потім через 2 тижні темною, а потім світлою. Очищення пройшло. Коли п’єте настій кореня, не їсти соленого і кислого.
ПІСЛЯ ОЧИЩЕННЯ СУГЛОБІВ ПРОВОДЯТЬ ОЧИСТКУ НИРОК
Нирки виводять із організму чужорідні предмети і продукти обміну, регулюють склад крові, через них виділяється сеча. В нирках часом можуть утворюватися камені, величина яких в середньому складає 20-50 г і більше, а тому їх потрібно також очистити.
1-ий спосіб очистки: цілий тиждень їсти гарбузи і чорний хліб.
Їсти їх потрібно між 2-3 год. ночі таким способом: сідаєте у ванну і з’їжте цілий гарбуз. З сечею вийдуть і камінь, і пісок.
2-й спосіб. Заготовити 50 г піхтового масла і по 50 г трав: душиці, шалфею, меліси, споришу і звіробою.
Перед початком лікування на протязі одного тижня приймають тільки вегетаріанську їжу і плюс до нього чай з медом. Лікування починають на сьомий день. Заготовлену траву подрібнюють і роблять на її основі 100 г чаю (настою). Перед вживанням в цей чай добавляють 5 г піхтового масла, розмішують і випивають, але тільки через соломинку, за пів години до їжі (через соломинку тому, що піхтове масло шкодить на емаль зубів). Пити приготовлений настій трав 5 днів підряд.
Після прийому настою снідати вам потрібно вимоченим рисом, а від їжі і пиття потрібно відказатися на 4 год. А готувати рис потрібно так. В півлітрову банку насипати 3 ложки рису залити водою і нехай відстоїть добу, потім другу банку і так до 5-ти банок. Коли рис відстоїть 5 днів, зваріть його і без нічого з’їжте. Результат такого лікування ви помітите по помутнілій сечі, в якій можуть бути камені і пісок. Не страхайтеся, якщо ваша сеча буде схожа на брудний кисіль – це очищується сечова система. Великий ефект буде, якщо ви будете снідати рисом 2 місяці. Ваші скриплячі лікті і коліна стануть рухомими і безшумними затверджує Н.Семенова, а для тих, хто страждає міомою, аденомою, вона рекомендує добавляти до вареного рису ще і чай з імбиру. На склянку чаю взяти 70-100 г меленого імбиру.
Не дивно, що лауреат Нобелевської премії, видатна на всій земній кулі Мати Тереза п’є постійно не звичайний чай, а чай з добавкою імбиру, а також кориці і перцю.
А ще Н.Семенова пропонує два рецепти очищення нирок з допомогою відомих петрушки і моркви.
Перший спосіб за допомогою петрушки: одну столову ложку суміші коріння і зелені заливають 1 стаканом кип’ятку і настоюють годину-півтори. Приймають невеликими порціями 3-4 рази в день за пів години до їжі.
Петрушку не можна приймати в стадії гострого запалення, оскільки вона має велику кількість ефірного масла.
2-ий спосіб – за допомогою насіння моркви. Три столові ложки насіння заливають трьома стаканами кип’ятку і настоюють протягом 12 годин. Ліпше це робити на ніч, щоб до ранку був свіжий настій. Приймають протягом дня по пів стакана за 30 хв. до їжі кілька разів на день.
ОЧИЩЕННЯ ЛІМФИ
Найбільш ефективним способом очищення лімфи є метод Уокера.
Згідно з цим методом, потрібно змішати 900 г соку грейпфрута, 900 г соку апельсина, 200 г соку лимону і 2 літри талої води. Всього вийде 4 л суміші, яку потрібно випити на протязі дня. Зранку потрібно зробити клізму і випити суміш з столової ложки глауберової солі і 100 г води. Далі потрібно добре прогрітися в бані або хоча б під душем. Починається велика втрата вологи з потом, сечею, калом. Через кожні півгодини випивайте 100 г суміші, поки не вип’єте 4 л (всю рідину). Очищати лімфу потрібно 3 дні підряд, нічого не приймати, крім суміші соків і талої води. Після проходження всього циклу очистки можна сміливо займатися фізичними вправами: бігати, плавати, кататися на велосипеді, грати в теніс і т.д. Очищення поверне вашому тілу силу, бадьорість, красу і здоров’я. А тепер потрібно подумати, щоб знову не накопичувати у вашому організмі нові гори шлаків. Про це все ви можете дізнатися із таблиці, вище описаної, тобто, не їсти одночасно їжу білкову і вуглеводну, інтервал у прийманні з жирами не менше 2 годин.
ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІВ ТІЛА, ОЧИЩЕННЯ РОТА
Морська «срібна» вода готується в такий спосіб: у 3-х літрах води розчиняють 30-60 г морської солі, і доливають 100 мл. «срібної води» приготовленої на інаторі.
Полоскати рот такою сумішшю: 1/4 склянки оцту, 1/2 склянки вина, 1/4 склянки меду, 1 чайна ложка меленої гвоздики.
Полоскати рот міцним настоєм м’яти.
Утирання в ясна обліпихової олії.
ОЧИЩЕННЯ ПІДНЕБІННЯ
Вказівним пальцем, обмотаним марлею, очистити піднебіння й прополоскати водою, при запальних чи інфекційних захворюваннях – оцтову олію.
ОЧИЩЕННЯ ОЧЕЙ
1) Увечері 3-4 краплі 0,5% розчину новокаїну закапати в зовнішній кут ока. Процедура виконується лежачи на спині, повернувши голову вбік, 2 рази на рік.
2) Щодня очищайте очі відстояною сечею під час ранкових процедур.
3) Робити примочки на 10-15 хв. з 1% розчину золотого муміє протягом 10 днів, через добу. Це сприяє поліпшенню зору.
4) У відстояній кип’яченій воді розвести морську сіль (1 ч. ложка на 1 л води), вилити розчин у миску, опустити туди обличчя й розплющити очі на 3-5 хв.
ОЧИЩЕННЯ ЗУБІВ
Очищення зубів зубними пастами.
1) Зубний м’ятний порошок – 80%, корінь лепехи болотної – 10%, морська сіль – 5%.
2) 2-3 ст. ложки харчової соди, 2 ст. ложки солі, лимонна та апельсинова шкірка відбілює зуби.
3) Зола опаленого хліба, деревне вугілля (активоване вугілля), розмарин, суміш соди й меду, зерна ячменя або проса.
ОЧИЩЕННЯ ВУХ
Очищення вух від сірки робиться 3% розчином перекисі водню. Повну піпетку перекисі влити у вухо, відтягнувши мочку. Потім промасажувати вухо протягом 2-3 хв. очистити ваткою канал і закласти його тампоном на 2 год. Процедуру виконувати лежачи на боці 1 раз на місяць.
ОЧИЩЕННЯ ШКІРИ
1. Ванни із сінної потерті дуже добре очищують шкіру обличчя, волосся, омолоджують судини. Ванну при температурі 35-400 С приймають протягом 20-30 хв. У сінній потерті знаходиться багато корисних речовин усіх трав, квіткового пилку, насіння. Ванни дуже добре очищують шкіру, зникають тромбози.
Щоб не було на тілі патогенної флори, грибків треба носити чистий одяг. В одязі накопичуються мікроби, чужі біополя, злість.
2. Необхідно 1 раз на 2 тижні приймати ванни з яблучним оцтом (1 склянка оцту на ванну).
3. Дуже корисні ванни з меду при грипі, ангіні. Беріть 1/2 склянки свіжого травневого меду на ванну. Сіли, пропотіли, встали, випили чай і грипу немає.
4. Корисні ванни з рідкого хвойного екстракту. Берете 2 ст. ложки екстракту й додайте ще 0,5 кг. Морської солі. Температура 390 С. Приймати ванну 30 хв.
5. Ванни з мінеральних вод. Мінеральна вода містить бікарбонати, які виводяться з вашого організму все життя.
6. Очищення і омолодження шкіри в сауні. З цією метою потрібно 50 г солі найвищої якості й 50 г меду. Після того як ви пропотіли (3-й захід у сауну), втирати у потрібні місця тіла сіль. Сіль не змиваєте. На 4-й захід після того, як ви пропотіли, втираєте сіль в ділянку грудей (виліковує бронхіт) і потрібні вам місця. Особлива там, де багато жиру, прекрасно схуднете.
7. Власна сеча є прекрасним засобом для омолодження й лікування багатьох захворювань шкіри. Вранці помочіться в скляну банку, відстояти 2 год. Прийняти душ і втерти сечу в шкіру тіла. Сеча прекрасно всмоктується в тіло. Немає навіть запаху.
ЯК ПРИГОТУВАТИ ФІТО-ЧАЙ
Для його приготування беруть як свіжі, так і висушені рослини. Але чим дрібніші та м’якіші частини рослини, тим коротший час заварювання. Якщо ви, наприклад, хочете отримати чай із квітів бузини, оскільки він лікує всі легеневі захворювання, дуже добре допомагають на функцію нирок, виводить надлишки води з організму, усувають набряки, допомагають серцю правильно працювати, то їх достатньо залити окропом і дати настоятися 2-3 хв.
Для чаю, яким будете лікувати запалення сечового міхура, завжди беремо тверді компоненти і настоювати вже треба не 3, а 10 хв.
Щоб отримати міцний чай з шипшини, то шипшину треба кип’ятити на слабкому вогні або у водяній бані 10 хв., заварюються плоди завжди цілими.
Для того, щоб приготувати жовчогінний чай, для печінки, (а такі чаї готуються з гірких корінців, бо печінка полюбляє гіркоту), треба корінці подрібнити, залити на ніч холодною водою, а вранці поставити на слабенький вогонь і прокип’ятити не більше 5 хв. сировини додається 1 або 2 ч. ложки на склянку окропу. Чим тепліша вода чаю, тим швидше вона всмоктується. П’ють чай ковтками з інтервалами в кілька хвилин. Так наш організм отримує імпульси, які стимулюють його долати хворобу власними силами.
АПЕТИТНИЙ ЧАЙ
Дві частини полину, одну частину тисячолисника. Одну чайну ложку суміші залити склянкою окропу, настоювати 20 хв., процідити. Пити по 1 ст. ложці за 10-15 хв. до вживання їжі.
ВІТАМІННИЙ ЧАЙ
Взяти порівну плоди шипшини і чорної смородини. 1 ст. ложку суміші залити склянкою окропу, прокоптити на слабкому вогні 10 хв. і настоювати 2 год. Пити по півсклянки тричі на день.
ШОКОЛАД ПРИСКОРЮЄ СТАРІННЯ
Учені довели, що чим більше їсти шоколаду, тим швидше можна постаріти. Адже у шоколаді багато холестерину, який сприяє утворенню в судинах атеросклеротичних бляшок. Вони звужують просвіт артерій, і це може привести до інсульту, інфаркту міокарда, артеріальній гіпертонії або нападі стенокардії.
А ще від надмірного вживання солодкого шоколаду можна «придбати» діабет, ожиріння, втратити зуби.
СПИРТОВІ НАСТОЯНКИ
Спиртові лікувальні настоянки мають великі переваги перед відварами. По-перше, їх можна застосовувати в запас, по-друге, вони повністю зберігають всі свої лікувальні властивості, кількість вітамінів та мікроелементів, тому що не піддаються тепловій обробці, тобто їх не кип’ятять, не запарюють, не відварюють. По-третє, об’єднання лікувальних властивостей рослин і спирту сприяє очищенню кровоносних судин, перешкоджає поширенню по організму різних вірусів, поліпшує кровообіг, що в кінцевому результаті очищає, оздоровляє наш організм.
Крім традиційних, нижче наведених рецептів, ви можете самі, виходячи із свого особистого досвіду, створювати спиртові настоянки – бальзами, конкретно «під ваш організм», з урахуванням ваших хвороб, як це роблять відомі травники, але проконсультуватися з лікарем, а також потрібно добре знати лікувальні властивості трав.
При домашньому приготуванні настоянки замість спирту застосовують горілку, але беруть її в два рази більше, ніж спирту.
Настоювати лікарську сировину треба в теплому місці протягом 8-10 днів і зрідка збовтувати. Перш чим настоювати траву або коріння, їх потрібно подрібнити. Готову настоянку проціджують і зливають у флакони. Дозу лікувальної рослини призначають так: 25,0 – 100, що означає 25 г, лікарської сировини на 100 г спирту.
ЛІКУВАЛЬНІ НАСТОЯНКИ. РЕЦЕПТИ
Настоянка алое:
3 листки алое подрібнити і залити 3 ст. ложками окропу, настоювати на парі 30 хв. Суміш соку алое, коньяку, йоду та настоянки листя пеларгонії (кімнатна рослина) приймати внутрішньо по 2 ст. ложки вранці натще та ввечері протягом 2-3 тижнів. Застосовується: при виразці шлунка, туберкульозі легень, раку шлунка і матки, поліпшує виділення жовчі, апетит, має протизапальні, протимікробні властивості, підвищує імунітет, має проносну дію, заживляє рани та опіки.
В банку нарізати листя алое і засипати їх доверху цукром. Горло банки зав’язати марлею. Настояти 3 дні, потім влити туди спирт. Зав’язати марлею і дати постояти ще 3 дні. Процідити, відтиснути. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день перед їжею. Застосовується: при ангіні, запаленнях горла і хворобах легень.
Настоянка арніки гірської:
Змішати 1 частину подрібненого цвіту або кореня арніки гірської та 10 частин 70% спирту, настоювати 7 днів. Приймати по 30-40 крапель на воді чи молоці 2-3 рази на день до їжі. Цю настоянку застосовують також зовнішньо, попередньо розвівши її водою в співвідношенні 1:5 або 1:10.
Застосовується: збуджує (з коренів) серцево-судинну систему, розширює кровоносні судини, при наявності їх патології (атеросклероз, міокардит, ангіоспазм), як засіб для зупинення крові при поганій здатності матки до скорочення в післяродовий період, при сильних менструаціях і кровотечах, пов’язаних із запальними захворюваннями статевих органів. Настоянку суцвіть арніки застосовують зовнішньо як пов’язки, примочки, компреси на забиті місця, опіки, відмороження. Різні гнійничкові захворювання шкіри.
Настоянка глоду 1
Змішати 1 частину плодів глоду чи квіток та 10 частин 70% спирту, настоювати протягом 7 днів, приймати по 40 крапель 4 рази на день до їжі.
Застосовується: поліпшує роботу серця. Усуває порушення його ритму, розширює коронарні судини серця й головного мозку, поліпшує функцію стінок кровоносних судин. Має антисклеротичну дію, понижує артеріальний тиск, заспокоює центральну нервову систему знижує вміст холестерину в крові.
Настоянка березових бруньок
20 г березових бруньок, 100 мл 70% спирту, настоюють 3 тижні. Витиснути, профільтрувати і зберігати в темному посуді в прохолодному місці, подалі від світла. Застосовується: при язві шлунка, як жовчогінне і сечогінне, різних болях в шлунку, водянці, при ниркових захворюваннях, проти глистів, при захворюваннях шкіри (екземі…), при хворобах сечостатевих органів, при хворобах печінки, при захворюванні органів дихання.
Зовнішньо застосовується для лікування ран (примочки, промивання), при ревматизмі (натирання), пролежнях, хронічних гнійних ранах.
Настоянка глоду 2
50 г цвіту з листям пом’яти, 100 мл 70% спирту або горілки, настояти 10 днів, профільтрувати, зберігати в темному посуді, приймати по 20-30 крапель з водою 3 рази на день, за 30 хв. до їжі. Курс – 20-30 днів. Застосовується: як тонізуючий на серцеві органи, поліпшує рух крові в судинах серця, при неврозах серця, початковій стадії гіпертонічної хвороби, порушення ритму серця і його нормалізації. Використовується як скорочення процесу старіння. Уважно приймати дозу настойки.
Настоянка валеріани
Змішати 1 частину подрібнених коренів валеріани та 5 частин 70% спирту, настоювати протягом 7 днів. Приймати по 30 крапель 4 рази на день після їжі.
Застосовується: при клімактеричних розладах, при ранній стенокардії та гіпертонії, при захворюванні печінки й шлунково-кишкового тракту.
Настоянка вишнева
1,5 кг вишні, 2 л 60% спирту, 800 г цукру, 1,2 л води. Ягоди залити спиртом, настоювати 1,5 місяця. Потім настій злити, а вишні залити водою, додати цукор і довести до кипіння, остудити, процідити. Потім вишневий відвар змішати з настойкою.
Застосовується: зміцнює кровоносні капіляри, підвищує стійкість організму до дії проникаючої радіації, при гіпертонічній хворобі – для зниження кров’яного тиску, при шлунково-кишкових розладах, менструальних кровотечах, для підвищення апетиту, поліпшує перетравлення їжі. Зовнішньо настоянку застосовують (у виді тампонів) при носових кровотечах.
Настоянка евкаліпта
100 г листя евкаліпта, 600 мл 90% спирту. Подрібнену сировину залити спиртом і настоювати на протязі 7—10 днів.
Приймати настоянку по 20—30 крапель на 1/4 стакана води 3 рази на день.
Застосовують її при кашлі різної форми, при малярії, гострих шлункових і кишкових захворюваннях, для полоскання та інгаляції при хворобах горла і дихальних шляхів (ангіни, ларингіти, нас морок, катаральні бронхіти, апцеси легень). Можна використовувати як примочки і для промивання гнійних виразок, при рожі, деяких захворюваннях шкіри. Також настойку евкаліпта примінюють для натирання при радикуліті і ревматичних хворобах.
Настоянка елеутерокок (вільноягідник)
150—200 г кореня елеутерока, 1 л 40% спирту. Висушені корені настоюють на протязі 2-х тижнів, при частому струшування. Приймати по 1—2 ч. ложки 2—3 рази на добу.
Настоянка покращує загальний стан, знижує вміст холестерину при атеросклерозі, при сердечно-судинних захворюваннях, підвищує розумову систему людини, знижує рівень цукру у крові, поліпшує слух і зір.
Протипоказана при інфарктах, гіпертонічних кризах, ли-хорадочних захворюваннях і станах нервово-психічного збудження, а також при гострих інфекційних захворюваннях.
Настоянка з перетинок волоського горіха лікує щитоподібну залозу, діабет і гіпертонію
Для цього потрібно взяти 100 г сухих перетинок, залити їх горілкою або самогонкою (не менше 500 мл. г). Рідину варто настоювати два тижні, аби напій став темно-коричневого кольору. Вживати потрібно натще по 10—15 крапель з водою. Лікуватися такою настоянкою слід упродовж місяця, а потім зробити перерву. Ця настоянка ще допомагає очистити судини, позбавить болю в шлунку та врятує від закрепів.
А от для лікування цукрового діабету потрібно приготувати безалкогольну настоянку. Для цього беремо 200 г сухих перетинок, засипаємо у каструлю і заливаємо їх склянкою води. Суміш потрібно довести до кипіння й опісля поварити ще 10 хвилин. Потім відвар вистудити, процідити. Пити по столовій ложці перед їдою тричі на день.
Для лікування щитоподібної залози для настоянки треба взяти 200 мл. г медичного спирту, залити ним 100 грамів горіхових перетинок і настоювати суміш місяць у темному місці. Пити по одній чайній ложці тричі на день за 20 хвилин до їди.
Крім того, горіхова настоянка допомагає при захворюванні ротової порожнини, зміцнює ясна й убиває всі мікроби.
Настоянка ехінацеї
200 г сухого кореня ехінацеї, 1 л 25% горілки. Подрібнену сировину засипати в пляшку, залити горілкою і міцно зарити. Настоювати на протязі 14 днів в прохолодному місці, періодично струшуючи. Потім профільтрувати і розлити в пляшки з темного скла.
Приймати по 20—30 крапель кожні 2—3 годині при грипі, застуді, інфекціях сечових шляхів на протязі 2-х днів гострого проявлення хвороби, при харчових отруєннях і зміїних укусах настоянку приймати по 2 ч. ложки на день.
Перевищення дози може викликати блювоту або головокружіння.
Настоянка звіробою
100 г подрібненої сухої трави звіробою змішати з 500-600мл спирту і настоювати 7 днів. Приймати по 50 крапель на кип’ячену воду 3 рази на день.
Застосовується: при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, ротової порожнини, жовчних протоків, холециститі, жовчокам’яній хворобі, гастриті, ревматизмі по 1-3 ст. ложки (50 крапель) 3 рази на день, а також розтирати настоянкою суглоби і поперек при гострих болях.
Настойка квітів звіробою на вині білому застосовується при туберкульозі.
Настоянка каланхое
300 г листя каланхое, розрізаним по половині, заповнити півлітрову пляшку і доверху залити горілкою. Положити в темне місце і настоювати 1 тиждень, періодично струшуючи.
Застосовують: при варикозному розширенні вен, розтирати ввечері ноги, починаючи від стопи і до коліна. Біль проходить зразу, але до повного виліковування необхідно кожний день виконувати цю процедуру протягом 4 місяців. Також застосовується для очищення ран і язв, пролежнів, опіків, поганого заживання ран, тріщинах сосків в матерів-годувальниць.
Настоянка календули (нагідок)
1 частину квіток календули змішати з 10 частин 70% спирту, настоювати 7 днів. Пити розведеною водою (1 ч ложка на 200 мл води) по 10-20 крапель на прийом.
Застосовується: при серцево-судинних захворюваннях, що супроводжуються серцебиттям, задишкою, набряками, при гіпертонії, гастритах, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, при колітах, ентероколітах, при захворюванні печінки й жовчних шляхів, неврозах, гіпертонічній хворобі (курс – 3 тижні і більше). Зовнішньо настойку, розведену водою (1 ч. ложку на 20 мл води), застосовують для полоскання рота, тонзилітах, ангіні, при пліснявці в дітей, для спринцювання, при ерозії шийки матки та трихомонадних кольпітах, для змащування ран, язв, опіків, прищів, подряпин, порізів. При хворобах очей (ячмінь) – робити примочки й промивання, для цього настойку розводити водою 1:10. При головних болях, погіршенні сну приймати по 30 крапель 3 рази на день. При шлунково-кишкових захворюваннях, хворобах жовчних шляхів, настойку приймають від 30 капель до 1 ч. ложки 2-3 рази на день. Квіти збирають ціле літо, коли вони розквітають.
Настоянка клюкви
2 стакани клюкви розім’яти, змішати з цукром, залити горілкою і настоювати 1 тиждень в закритій посудині. Процідити, ягоди відтиснути через марлю. Приймати по 5-10 крапель 3 рази на день. Застосовується: понижує температуру, запобігає захворюваннях сечовивідних шляхів, знімає запалення сечових шляхів.
Настоянка малини
100 г листя і квітів малини, 500 мл 40% горілки. Свіжі квіти і листя малини положити в пляшку, залити горілкою. Настоювати 2 тижні. Зберігати в добре закупореній посудині в темному місці. Застосовується: як очищаюча і сечогінна речовина, при проносі, малокрів’ї, цинзі, болях в шлунку. Розведена настойка використовується для лікування вугрів і деяких видів дерматиту й висипу. Малина лікує укуси комах, для цього місце укусу змазують настойкою 10 разів підряд. Приймати по 10-15 крапель 2-3 рази в день.
Настоянка медово-бурякова
200 г меду по 200 мл соку буряка і 40% горілки. Перемішати всі компоненти, залишити в темному місці на 3-4 дні, періодично струшуючи. Приймати по 1 ст. ложці на 1 склянку кип’ятку. Для одного курсу лікування приготувати 1 л такої суміші. При необхідності курс можна повторити (через 2 тижні).
Застосовується настойка для виведення каменів із нирок.
Настоянка мухомора червоного
Наповнити літрову банку шапками червоних мухоморів, залити горілкою чи спиртом і положити в холодильник на 1 місяць.
Зовнішньо застосовується для розтирання при ревматизмі, радикуліті, подагрі.
Внутрішньо: при ракових захворюваннях, при спазмі кровоносних судин, склерозі головного мозку, хронічній ангіні, раку шлунка та шкіри. При цьому приймати по 1 краплі в 1 чайній ложці дистильованої води 3 рази на день за 1 год. до їжі, протягом 30 днів, потім зробити перерву на 10 днів.
Настоянка полину гіркого
100 г полину, 500 мл 45% горілки. Потерту сировину покласти в пляшку темного скла, залити спиртом. Настоювати 2 тижні в темному місці, потім профільтрувати. Застосовується для виведення бородавок. Їх змазують три рази підряд відразу після висихання, 2 рази в день, до повного їх зникнення. При прийманні внутрішньо полин діє на центральну нервову систему, протисудорожне, снотворне, а також забезпечує спазмолітичну дію.
Настоянка копитняка європейського
Відвар кореня: 1/2 чайної ложечки на склянку окропу вживати по 1 ст. л 3—4 рази на день.
Відвар листя: 1/5 чайної ложечки на склянку окропу.
Суміш: корінь копитняка, листя розхідника й траву нетреби змішати й 3 столові ложки такої суміші заварити в 3 склянках окропу, пити по півсклянки 5—6 разів на день.
Настоянка: столова ложка відвару копитняка змішаного зі склянкою горілки спричиняє в людей, які хворіють на алкоголізм, огиду до спиртних напоїв.
Порошок з кореня копитняка жінки вживають для регулювання менструацій: 0,2—0,5 г порошку (на кінчику ножика) всипають у чарку молока і вживають раз на день натщесерце.
Відвар кореня копитняка на воді або на козячому молоці часто вживають при мізерних менструаціях, для поліпшення травлення, при гастритах, хворобах печінки та жовтяниці. Відвар копитняка вживають і при серцевих хворобах, як заспокійливий засіб, а особливо корисно давати його дітям, коли їх судомить (відвар 1/2 чайної ложечки раз на день).
Корисно вживати копитняк і від глистів (у порошку по 0,2— 0,5 г) та від гарячки.
Зовнішньо застосовують листя в свіжому вигляді й потовчене — від наривів, відвар листя також як примочку при хворобах очей.
Настоянка прополісу
20 г прополісу, 100 мл 70% спирту. Прополіс розчинити в спирті або горілці і настоювати 5 днів, профільтрувати. Приймати по 40 капель на хліб. Застосовується: як закріплююче з протипухлинним ефектом, знімає судинний спазм, понижує артеріальний тиск, допомагає виведенню холестерину, підвищує витривалість й працездатність організму.
По 50 г чаги (березового гриба) і кореня гірця зміїного, 500 мл 60% спирту, 10% настойки прополісу. Подрібнити сировину, настояти в темному місці 8-10 днів і профільтрувати.
Приймати по 30-40 крапель настоянки гриба і по 40-60 крапель настойки прополісу в невеликій кількості води 3 рази на день за 30-40 хв. до їжі.
Застосовується: при раку шлунка, кишечника, легенів і інших добре постачальних кров’ю органів. Курс лікування в залежності від стану хворого (від 3 тижнів до 3 місяців, часом і більше).
Настоянка пустирника (собача кропива)
20 г листя пустирника, 100 мл 70% спирту. Подрібнити сировину, залити спиртом, настояти 7-14 днів, профільтрувати. Приймати по 30-40 капель 3-4 рази на день.
Застосовується: при серцебиттях, неврозах, ранніх стадіях гіпертонії, при синдромі Меньера (зменшується збудження, серцебиття), при міокардіопатії (зменшує віддишку). Використовується в якості заспокійливого при підвищеній нервовій збудливості, серцево-судинних неврозах.
Настоянка пирію
10 г кореня пирію, 200 мл 70% спирту. Коріння промити і підсушити. Потім подрібнити і положити в посуд з темного скла. Залити сировину спиртом і настоювати в темному прохолодному місці на протязі 2-х тижнів. Приймати по 10-20 крапель 3 рази на день. Курс лікування – 3-4 тижні.
Застосовується: як сечогінне, потогінне, відхаркувальне, при водянці, як послаблююче, болях печінки, нирок, застудних захворюваннях дихальних шляхів, фурункульозі, ревматизмі і як засіб, нормалізуючий обмін речовин.
Зовнішньо: використовується для розтирання і компресів при різних захворюваннях суглобів.
Настоянка редьки і бузку з медом
400 мл соку редьки, 300 г меду, 50 г свіжого листя бузку, 100 мл 45% горілки. Редьку пом’яти і віджати сік. Все залити горілкою і настоювати 1 добу. Добре перемішати.
Застосовується: для натирання хворих суглобів як розігріваюче і обезболюючий засіб при радикулітах.
Настоянка ромашки лікарської
20 г квітів ромашки, 200 мл 70% спирту. Квіти залити спиртом і настоювати в темному місці протягом 15 днів. Приймати по 1 ч ложці 2 рази на день перед їжею.
Застосовується: в якості спазмолітичного засобу, при захворюваннях горла, ясен і запаленнях слизової оболонки (полоскання), дезинфікує шлунково-кишковий тракт, знижує біль, ослаблює запальні процеси, викликає невелике підсилення дихання, прискорює сердечні скорочення, розширює судини головного мозку.
Настоянка бурякова
300 г буряка, 400 мл 45% горілки. Наповнити банку майже доверху сирою тертою масою червоного буряка і залити горілкою. Настоювати в теплі 12 днів. Пити по 0,5 склянки 3-4 рази на день перед їжею. Допомагає при спазмах кровоносних судин, діє на кровоутворення і обмін речовин, багате пектином і йодом.
Настоянка бузку
100 г квітів, 1 л 40% горілки. Висушені квіти бузку залити горілкою і настоювати 8-10 днів в міцно закритому посуді. Приймати по 30 крапель 2-3 рази на день і одночасно натирати або робити компреси на хворі частини тіла.
Застосовується: при ревматизмі, відкладанні солі в судинах, а також як засіб від п’яткової шпори. Можна ще робити настойку свіжих молодих листків бузку. Рецепт той самий, тільки приймати внутрішньо по 50 крапель 3 рази на день. Курс лікування – 3 місяці. Застосовується при тих же хворобах, що й настойка з квітів.
Настоянка сон-трави
20 г сон-трави, 100 мл 70% спирту. Подрібнену сировину залити спиртом і настоювати на протязі 7 днів в темному місці, профільтрувати і зберігати в пляшці з темного скла або в темному місці.
Приймати по 20—30 крапель 3 рази на день перед їдою.
Застосовується при підвищеній нервовій системі як заспокійливе, сексуальних порушеннях і болючих менструацій, для лікування запалення вуха, викликаних збудниками інфекційних захворювань (отит). Настоянку в цьому випадку закапують у вуха по 1—2 краплі 3 рази на день.
Настоянка сосни
300 г соснових бруньок, 750 мл 40% горілки. Третю частину літрової банки заповнити подрібненими сосновими бруньками і залити доверху горілкою. Настоювати 7 днів в теплому
місці. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день протягом 1-2 місяців.
Застосовується для лікування захворювань дихальних шляхів, а також гіперцидних гастритів і виразок, при хворобах шлунка, як сечогінний і дезинфікуючий засіб, для профілактики лікування цинги. В народній медицині застосовується зовнішньо для лікування шкірних захворювань (екземи, лишаю, сверблячки, а також при туберкульозі легень і запаленні жовчного міхура).
Настоянка чорної смородини
300 г бруньок і листя смородини, 400 мл 40% горілки. Молоді бруньки і листя чорної смородини покласти в решето, сполоснути від пороху, насипати на тканину, дати підсохнути. Потім насипати доверху в пляшку, залити доверху горілкою, міцно закрити і покласти на добу в тепле місце. Потім профільтрувати і перелити в темну пляшку. Приймати по 20— 30 крапель 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Настоянка збуджує апетит, стимулює виділення жовчі, уповільнює бродильні процеси в кишківнику, поліпшує кровоутворення.
Не рекомендується вживати її після інфаркту та інсульту.
Настоянка софори
100 г плодів софори, 100 мл 70% спирту. Свіжі плоди (боби) софори залити спиртом і настояти 21 день в темному місці, процідити, віджати. Настоянку зберігати в сухому темному і прохолодному місці. Приймати від 10 крапель 4-5 разів на день до 1 ч ложки 2-3 рази на день.
Застосовується: для профілактики внутрішніх крововиливів різного виду, крововиливів в мозок, сітчатку очей, а також при стенокардії, гіпертонії, цукровому діабеті, склерозному переродженні стінок і кровоносних судин, при болях нирок, виразковому захворюванні шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастритах і виразковому коліті, проносах, болях печінки, висипному тифі, тромбофлебітах, туберкульозі в ранній стадії. При капілярних крововиливах токсичного походження (отруєнні препаратом миш’яку) софора приймається одночасно з вітаміном С.
Зовнішньо застосовується при лікуванні опіків І, ІІ ступеня, заживання спостерігається на протязі 5-6 днів.
При опіках ІІІ ст. наступає поступово рубцювання хронічних виразок. Настойка знімає болі при ушибах, легких і середніх пораненнях, при фурункульозі, при туберкульозі шкіри (червона вов-чанка), хронічних сухих плевритах. Також настойка застосовується з успіхом при лишаї, ячменях, при грибкових захворюваннях, екземах, обмороженнях і т.д. Змащування шкіри голови 5-10% водним розчином настоянки софори допомагає при випаданні волосся. Софора застосовується для промивання гнійних ран, зрощуванні ран, при накладенні салфеток і тампонів вмочених в настойку.
Не рекомендується приймати настоянку софори при вагітності.
Настоянка спаржі лікарської (холодок)
50 г пагінців молодої спаржі, 200 мл 70% спирту. Подрібнену сировину залити спиртом і настоювати на протязі 10 днів. Приймати по 8-10 крапель, 3 рази на день.
Застосовується при водянці, запаленні сечового міхура, утрудненому сечовипусканні, як заспокійливий засіб при сер-цебиттях, а також при ревматизмі, епілепсії і імпотенції.
Зовнішньо препарат використовується при різних шкірних висипах. Не приймати при зниженому артеріальному тиску.
Настоянка кмину
50 г сім’я кмину, 2 л 90% спирту, 300 г цукру, 250 мл води. Кмин покласти в пляшку, залити спиртом і положити на два тижні в тепле місце. Потім влити сироп, добре перемішати і профільтрувати через вату. Приймати по 10-20 крапель 3 рази на день перед їжею.
Застосовується: при болях в шлунку і для підсилювання секреторної функції травних залоз, підсилює шлунково-кишковий тракт, знижує процеси гниття і бродіння в шлунку, а також при гастриті з пониженою кислотністю. Кмин рекомендується годуючим матерям – для збільшення кількості молока, а також при маткових кровотечах.
Настоянка тисячолистника звичайного (деревій)
20 г свіжої трави, 200 мл 70% спирту. Траву тисячолистни-ка звичайного гарно промити холодною водою, подрібнити, залити спиртом і настоювати на протязі 10 днів. Приймати по 10-15 крапель 3 рази на день перед їжею.
Застосовується: як кровоспинний засіб, протизапальне, протиалергічне, бактерицидне, ранозаживлювальне, підсилює жовчовиділення і поліпшує роботу органів травлення. Застосовується для лікування гастриту і язві шлунка. Крім цього, тисячолітник застосовується при лікуванні іпохондрії, істерії, нервових хвороб і гіпертонії.
Настоянка золототисячника
25 г трави на 200 мл 70% спирту. Траву промити, висушити, подрібнити і залити спиртом і настоювати 10 днів. Приймати по 15—20 крапель 3 рази на день за 0,5 години до їди.
Настоянку застосовують при депресії (особливо у дітей), дизентерії, печії, підвищеній кислотності з відрижкою, здутті живота, гарячці, недокрів’ї, хворобах печінки й нирок, при туберкульозі легень (п’ють як чай) і проти алкоголізму.
Для боротьби з алкоголізмом вживають таку суміш: 4 частини золототисячника і 1 частина полину у вигляді відвару; 1 столову ложку цієї суміші на склянку окропу. П’ють по 1 ст. ложці 3 рази на
день. Вживають відвар і під час родів (п’ють як чай), він діє як збуджувальний і зміцнюючий засіб.
Настоянка кропу городнього
50 г зелені кропу, 500 мл кагору або портвейну. Кріп промити холодною водою, подрібнити, потім залити вином і варити на малому вогні на протязі 30 хв. Профільтрувати і перелити в пляшку з темного скла. Приймати перед сном по 50-60 мл.
Застосовується: як сечогінне, жовчогінне, добрий засіб від безсоння. Настойка кропу лікує початкову ступінь гіпертонічної хвороби і для лікування легкої коронарної недостатності, дана настойка підвищує тонус шлунка, при болях в шлунку і кишечнику, запаленні сечового міхура, хворобах печінки, головному болі, судорогах. Розведена водою настойка рекомендується жінкам для підвищення секреції молока.
Настоянка польового хвоща:
20 г польового хвоща, 200 мл 40% горілки. Сировину залити спиртом або горілкою і настоювати на протязі тижня. Потім процідити і розлити в пляшки. Приймати по 1 ч ложці 2 рази на день за 30 хв. до їжі. Застосовується при захворюванні нирок і сечового міхура, як сечогінне і протизапальний засіб. В народній медицині настойка використовується при водянці, подагрі, ревматизмі, при підвищеному кров’яному тиску. Як кровоспинний засіб використовується при наступному рецепті: 15-20 г польового хвоща настоюють в 1 л білого вина на протязі місяця. Приймати ранком натще по 100-150 мл.
Настоянка хмелю
100 шишок хмелю, 400 мл 45% горілки. Подрібнити шишки хмелю, залити горілкою і настоювати на протязі 2 тижнів у темному місці. Потім профільтрувати і розлити по пляшках. Приймати по 5 крапель настойки на 1 ст. ложку води 2 рази на день перед їжею і на ніч. Застосовується: при безсонні, а також як спазматичний, протизапальний засіб.
Хміль застосовують: як заспокійливий засіб при підвищеній збудженості нервової системи, неврозах клімактеричного періоду, судорогах. Зовнішньо настойку, розведену водою, використовують для компресів при ушибах, нею промивають, рани і язви, роблять ванни при ревматизмі і подагрі.
Настоянка хрону
100 г кореня хрону, 200 мл 45% горілки. Корінь хрону промити холодною водою, подрібнити. Потім настояти спиртом чи горілкою 10 днів. Приймати 5-10 крапель 3 рази на день перед їжею.
Застосовується: підсилює секрецію шлунково-кишкового тракту, підвищує апетит. В народній медицині використовується при цинзі, як сечогінне, при ревматизмі, утрудненому сечовипусканні, затримці менструації.
Зовнішньо хрін застосовується при застуді. Натерти його на дрібній терці і зробити компрес на шию з потиличної частини. З допомогою настойки, розведеною водою, можна вивести веснянки.
Настоянка часнику
300 г часнику, 1 л 90% спирту. Почистити часник, положити його в дволітрову банку і залити спиртом. Настоювати три тижні. Приймати 3 рази на день по 20 крапель на 0,5 склянки молока. Застосовується при малокрів’ї.
Існує ще один спосіб приймання настойки. В стакан наливають 50 мл молока і вливають туди настойку: в перший день ранком – 1 краплю, вдень – 2 краплі, ввечері – 3 краплі. На другий день, ранком – 4 краплі, вдень – 5 крапель, ввечері – 6. І так до 15 крапель, потім – повторяється. Або приймати по 5 крапель 3 рази на день перед їжею з 1 ч. ложкою води. Часник очищає кровоносну систему, знімає підвищений кров’яний тиск, очищає шлунок, благодійно діє при спазмах головного мозку. Настойка приймається як загальнозміцнюю-чий засіб, а також для очищення організму від жирових відкладень, різко поліпшує обмін речовин. Має можливість омолоджувати організм.
Настоянка шалфею (шавлія)
65 г листя шалфею, 3 г петрушки, 65 г цукру, 1 л 42% горілки. Траву подрібнити, залити горілкою, настоювати 2 тижні. Добавити цукор. Приймати по 1 ст. ложці по половині з водою ранком, натще. Застосовується при лікуванні хронічного бронхіту, як жовчогінний засіб при захворюванні печінки і жовчних шляхів, ревматизмі суглобів, хронічному захворюванні шкіри у виді примочок і ванн. В народній медицині віддавна використовується як в’яжучий і протизапальний засіб, який використовується у вигляді полоскання, інгаляцій, при різних катаральних станах слизових оболонок порожнини рота і горла, ангінах і язвах. Крім цього, водяним розчином настойки миють голову – це позбавляє від лупи і відновлює колір посивілого волосся.
Настоянка шипшини
1 склянку подрібнених плодів змішати з 0,5 склянки цукру, залити 3 склянками горілки й настоювати 5 днів на сонці, потім додати 2 склянки горілки і поставити ще на 5 днів; тепер треба процідити й видавити, вживати після їди по 15-20 г.
Застосовується при хворобах сечового міхура й нирок (при каменях і піску), як засіб, що знеболює й прискорює процес розсмоктування каменів. Для цього рекомендується вживати настойку з висушеної шкірочки плодів. Можна готувати легкий відвар з шипшини, який готують так: плоди шипшини подрібнюють в ступці, заливають киплячою водою з розрахунку 1 чайна ложка на 0,5 склянки води, кип’ятити 7-10 хв. Як відвар охолоне, його проціджують, а потім п’ють по 0,5 склянки, або по повній склянці 2 рази на день перед їжею.
Настоянка шлемника байкальського
20 г шлемника, 100 мл 70% спирту настоювати протягом 10-15 днів. Профільтрувати і зберігати в темній посудині в захищеному від світла місці. Приймати по 20-30 крапель 2-3 рази на
день перед їжею. Застосовується при гіпертонії І-ІІ ступенів, при розладах нервової системи, при серцево-судинних неврозах, поліпшує сон, звільняє болючі чуття в ділянці серця, зменшує головні болі, поліпшується самопочуття, підвищується працездатність. По заспокійливій дії перевищує валеріану.
Настоянка чистотілу великого
15 г трави чистотілу, 100 мл 70% спирту, або 250 мл 48% горілки. Подрібнити траву, залити спиртом або горілкою і настоювати в темному місці 7 днів. Зберігати в пляшці із темного скла з добре протертою пробкою. Приймати по 10-15 крапель 3 рази на день.
Застосовується як жовчогінне при захворюванні печінки і жовчних шляхів, жовтусі, подагрі при язвах, різних шкірних захворюваннях (при туберкульозі шкіри).
В народній медицині настойку використовують для виведення бородавок, мозолів і темних плям на шкірі. Уважно дотримуйтеся доз!
Настоянка з каштану
50 г подрібнених квітів та плодів кінського каштану заливають 05 л. горілки. Настоюють 10 днів. Потім проціджують, приймати по 5-10 крапель 3-4 рази на день перед вживанням їжі, востаннє – перед сном і застосовується, у кого болять ноги.
ЯЛІВЕЦЬ
1. Відвари для внутрішнього вживання: по одній столовій ложці три рази на день;
2. Для зовнішнього застосування 50 ягід і стебел на відро окропу.
Застосовується при жіночих болях, при золотусі, як потогінний вживають всередину при гарячці, зовнішньо використовують ялівець від корости. При ревматизмі й подагрі втирають ялівцеву олію або настоянку приймають ароматичні ванни (з ягід і молодих стебел). В народі обкурюють стеблами, які тліють на жаринах, а також сухими ягодами заражене приміщення.
Можна свіжі ягоди жувати замість того, щоб пити відвар, починаючи з 4-х ягід і з кожним разом на одну більше — до 13 ягід, а потім з кожним разом на 1 менше і знову довести до 4 ягід. Це найефективніший спосіб лікування.
ЖИВОКІСТЬ ЛІКАРСЬКИЙ
Настоянка кореня живокосту в народній медицині вживається при лікуванні бронхіту, туберкульозу легень, захворюваннях шлунка, незаживаючих ранах, запальних процесах ротової порожнини, має кровоспинну дію, при опіках, при травмах кістяної тканини. Рослина отруйна.
КУЛЬБАБА ЛІКАРСЬКА
Настоянка кореня кульбаби на горілці – при болях шлунково-кишкового тракту, збуджує апетит.
Відвар трави і квітів – при захворюванні печінки, жовтусі, а відвар квітів призначають при гіпертонічній хворобі, геморої. Спиртову настоянку квітів застосовують зовнішню при ревматизмі. Сировину залити спиртом і настоювати 7-10 днів, використовують для зменшення холестерину в крові. Приймати по 1 ст. л. 3 р. в день за 30 хв. після їди.