«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Безсоння. Іван Гоянюк

БЕЗСОННЯ

Усім відомо, що не буває міцного здоров’я без повноцінного сну. Щоб відновити здоров’я, потрібно насамперед добре виспатись. Сну заважають і різні хвороби, а особливо заважає сну вживання алкоголю. Впливає на сон і неправильний вибір ліжка. Не менше значення має й ширина спального місця, особливо, якщо подружжя спить разом. У цьому випадку ліжко має бути двоспальним, ще краще, якщо два ліжка поставлені поруч. Краще вкриватися якомога легше – це сприяє загартуванню, але якщо людині холодно, сон не може бути повноцінним. Приміщення повинно бути провітреним, оскільки сон в задушливій, напаленій кімнаті призведе до ранніх зморшок і неврозу. Важливо, що лягати спати потрібно в один і той самий час, у те ж саме ліжко, у звичайній нічній одежі.

РЕЦЕПТИ СНУ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

Вважається, що:

найефективніший засіб – дієта з сирих овочів, фруктів, свіжих овочевих та фруктових соків;
холодна ванна перед сном (не більше 3-х хв.) і вживання цибулі (у значних кількостях, яка також допомагає бути чоловіком у ліжку);

добре випити перед сном склянку теплого молока з медом, а ще краще свіжого козячого молока;
тим, хто страждає від безсоння, корисно в обід і перед сном накласти на чоло суміш із пшеничного або житнього хліба.

ПРИ РОЗЛАДАХ СНУ

Безсоння, тривожний і короткочасний сон — це наслідок недостатньої кількості в організмі людини гормону мелатоніну. Аби підвищити його рівень, варто з’їсти ввечері банан. От тільки гіпертонікам захоплюватися бананами не варто, бо вони мають властивість підвищувати артеріальний тиск.

Щоби гарно спати, за годину перед сном варто з’їсти столову ложку меду і запити теплим молоком.

Чай з ромашки і м’ята очищує і заспокоює організм. Також поліпшують сон вівсяна каша, печена картопля з молоком та волоські горіхи.

Якщо ваш організм ввечері у стані надмірної активності — варто з’їсти по 100 грамів цих продуктів і вже за дві години можна буде спокійно заснути.

ГИКАВКА

Її причина — мимовільне, рефлекторне скорочення діафрагми. Основні ефективні народні способи наступні:

♦ випити кілька ковтків холодної води, підкисленої оцтом;
♦ кілька разів швидко та глибоко зітхнути й дуже повільно видихнути. Особливо це допомагає при нервовій гикавці;
♦ при сильній гикавці допомагає гірчичник під грудьми;
♦ прийняти з водою 15-20 крапель спиртової настоянки березових бруньок (30-40 бруньок настояти на 0,5 л спирту).
Симптоматичні способи;
♦ приставити вістря ножа до перенісся людини, яка гикає. Уважно, не мигаючи, дивитися на це вістря. Через півхвилини гикавка припиняється.
♦ затримавши дихання, з’єднати на обох руках мізинці з великими пальцями, утворивши два невеликих кільця. Пальці тримати з’єднаними доти, поки не припиниться гикавка.

ЛІКУВАННЯ НЕВРОЗІВ МЕТОДОМ ВОДОЛІКУВАННЯ ЗА МЕТОДИКОЮ КНЕЙППА

Холодні ванни для ніг необхідно приймати для того, щоб «прогнати» кров униз від голови та грудей. Це усуває втому, приносить спокій і здоровий сон. Ванни для ніг призначаються для слабих, недокрівних, нервових, дуже молодих і старих чоловіків, для жінок. Вони прекрасно діють при порушенні кровообігу, при головних болях, судомах.

РЕЦЕПТИ:

♦ Тепла ванна для ніг із сіллю та деревною золою. У теплу воду (250-260 С) кладуть повну жменю солі та 2 жмені деревної золи й добре перемішують. Тривалість ванни 12-15 хв.
♦ Ванна для ніг із сінної потерті (стебла, листя, насіння та інше). Беруть 3-5 жмень сінної потерті, заливають їх окропом, посуд закривають, настоюють, потім охолоджують до температури 250-260 С. Тривалість 15-20 хв.
♦ Ванна для ніг з відваром вівсяної соломи. Потрібно вівсяну солому варити біля 0,5 год. Відвар, охолоджений до 250-260 С, використовувати як ванну для ніг протягом 15-20 хв.
♦ Ванна для ніг із соснових гілок. Потрібно соснові голки (якомога свіжіші), дрібно нарубані гілочки й нарізані ялинові чи соснові, змішавши, кип’ятити 0,5 год. Відвар використовувати так, як в попередньому випадку.

ЩЕ РАЗ ЩОБ ЗНАТИ, ДЕ БОЛИТЬ

Для цього погляньте у дзеркало:

♦ Якщо висипало на лобі — сигнал від шлунка
♦ На щоках — від легенів
♦ На носі — із району серця
♦ Біля рота — зверніть увагу на ґеніталії й репродуктивні органи
♦ Висипка на підборідді — сигналізують нирки
♦ На спині — легені
♦ На плечах — органи травлення
♦ На грудях — легені і серце.

ЩОБ НЕ БОЛІЛО ГОРЛО

Треба пити крижану воду. Коли лід розтане, випити ковток, наступного дня — два, далі — три. І так аж поки норма досягне склянки.

ЩО РОБИТИ З БОРОДАВКАМИ І РОДИМКАМИ

1.Болгарські фітотерапевти радять проти бородавок такий засіб: 2 ст. ложки меліси залити 400г окропу і 1 год. настоювати, потім процідити. Пити по келішку 3 рази на день до їжі. Мазь з перекису водню і жирного крему у співвідношенні 1:3. Втирайте скляною паличкою кілька хвилин двічі на день. Після процедури ці місця не мочити протягом години. Тривалість лікування 2-3 тижні.

2. Американські дерматологи рекомендують прикладати до бородавок пов’язку, змочену масляним розчином вітаміну Е (носити постійно протягом 2-6 тижнів, щодня міняючи).

3. Щоб позбутися бородавок, наші предки робили таке: брали цупку нитку, ставили на новий Місяць біля вікна і над бородавкою зав’язували вузлики. Скільки бородавок, стільки й вузликів. Нитку закопували. Коли вона перегнивала, тоді й бородавки щезали.

МОЛОКО — ОКРЕМА ЇЖА

1. Молоко має бути окремою їжею, а не доповненням до неї. Воно поєднується тільки з солодкими фруктами, ягодами. Його можна розвести фруктовими (некислими) і морквяним соками.
2. Після кислих фруктів та помідорів молоко можна вживати не менше, як за півгодини.

3.Небажано пити молоко після їжі, бо воно блокує нормальне виділення шлункового соку. Це відбувається також, коли молоко входить до складу десертів. Випите молоко залпом зсядеться в шлунку і заважатиме перетравлювати їжу.

4. Дуже корисне пряжене молоко. Воно, як мед, доносить лікувальні речовини до всіх органів тіла людини. Сприяє росту і тому корисне дітям. Молоко з медом у співвідношенні 2:1 краще засвоюється і заспокоює нервову систему.

ЩОБ ЗМІЦНИТИ ВОЛОССЯ

Цей рецепт був популярний, кажуть, в царській сім’ї.

1 ст. л. сухої ромашки залити склянкою олії. Тиждень тримати в темному місці. Потім додається яєчний жовток і 1 ст. л. меду. Підігрівається і втирається в коріння волосся, після чого голова тепло закутується. Через 1 год. волосся треба змити.

Стверджують, що після кількох таких процедур щезала лупа, а волосся зміцнювалось, ставало еластичним і блискучим, добре і швидко росло.

ПЕРЕДЧАСНЕ ПОСИВІННЯ МОЖНА ЗУПИНИТИ

♦ Чому ж волосся починає сивіти?

Це перш за все стосується погіршення роботи процесів, що відбуваються у волосяних цибулинках, — пояснює лікар-дер-матолог та косметолог Жанна Приходько. — Від цього страждають клітини меналоцити, які й виробляють пігменти, що надають волоссю його природного кольору. Це — фізіологічний процес і сивина після 40 років є цілком природнім явищем. Як правило, раннє посивіння спричиняють стреси. Нервовий зрив чи переляк можуть спазмувати судини, які живлять корені волосся. Причини можуть бути й проблеми з печінкою, щитовидною залозою, ниркові та інші недуги, а також коли людина часто перебуває під прямими сонячними променями, які сушать волосся і провокують втрату пігменту.

♦ Чи можна сповільнити посивіння?

Так, завчасна сивина може з’явитися у тих, хто захоплюється безбілковим дієтами (це стосовно жінок). Сивина з’являється при дефіциті міді і деяких мікроелементів. Мідь міститься у мигдалі, капусті, буряку, картоплі, лимоні. Протидіють сивині продукти багаті на цинк — гриби, цибуля, дріжджі, злаки, боби, какао та гарбузове насіння. Багато корисних для волосся вітамінів і мікроелементів є в абрикосах, бананах,
винограді, вишнях, волоських та лісових горіхах, моркві, морепродуктах, яблуках, гарбузі та сирах.
♦ Чи можна замаскувати сивину, крім фарбування?

Природні засоби, якими користувалися наші бабусі і досить добре зафарбовували сивину, — це відвар лушпиння цибулі. Непоганий ефект дає відвар дубової кори. Можна ополіскувати сиве волосся настоєм міцного чаю. При посивінні в корені волосся втирають відвар кропиви, мати й мачухи, шишок хмелю, коренів аїру. Крім лікувальної дії трав, під час втирання відбувається механічний масаж голови, що також корисно для волосся.

ЯКИЙ МЕД ВАМ ДО ВПОДОБИ?

Липовий мед у свіжому вигляді напрочуд ароматний і прозорий, ледь жовтого кольору із зеленуватим відтінком, кристалізується у дрібнозернисту масу.

Білоакацієвий — прозорий, майже безколірний. Після кристалізації стає білим, дрібнозернистим і нагадує сніг.

Луговий — світло-жовтого, іноді жовтувато-коричневого кольору. Має приємний смак і аромат.

Гречаний — має колір від темно-жовтого з червонуватим відтінком до темно-коричневого, зі своєрідним ароматом і специфічним присмаком. Кристалізується у кашку і за кількістю та якістю амінокислот та вітамінів, заліза — переважає білоакацієвий мед.

Соняшниковий — має золотистий колір, слабкий аромат, терпкий смак. Швидко кристалізується у крупну зернисту масу, що стає світло-жовтою, іноді з зеленуватим відтінком.

Ріпаковий мед — має кольори від білого до інтенсивно жовтого, дуже солодкий на смак, зі слабким ароматом. Густої консистенції, швидко кристалізується, погано розчиняється у воді і під час тривалого зберігання швидко закисає.

Лопуховий мед (або ріп’яковий) — має різкий, приємний запах, темно-оливкового кольору, дуже тягучий. Нектар для одержання цього меду бджоли збирають з дрібних жовто-рожевих квіток лопуха волосяного та ріп’яків.

Шавлієвий мед — світло-жовтого або темно-золотистого кольору. Має тонкий, приємний запах і аромат, хороший смак.

Як правило, крім гречаного, найбільше цінуються за смаком і ароматом світлі види меду: біло- акацієвий, буркуновий, липовий, з люцерни, бавовняний та мед лугового різнотрав’я.

У той же час темні меди, особливо гречаний, порівняно зі світлими, багаті на білки, вітаміни та мінеральні речовини.

І САЛО ЛІКУЄ ХВОРОБИ

З народних джерел відомо, що сало корисне і здоровій, і хворій людині.

1. При тріщинах шкіри на п’ятах необхідно розпарити ногу, зняти загрубілий шар шкіри і прикласти шматочки старого сала, попередньо очистивши його від солі. Зверху покласти цупкий папір, накрити вовняною тканиною або натягнути шкарпетку.

2. При порушенні рухових функцій суглобів після травми необхідно 100 г смальцю, змішати із 1 ст. л. кухонної солі, після чого втерти у хворий суглоб. Замість смальцю можна використати старе сало, пропущене через м’ясорубку, в яке додати трошки меду.

3. При варикозному розширенні вен до болючих вузлів прикладати шматки несоленого сала, закріпивши їх пов’язкою. Таку ж процедуру роблять і при маститі, але використовують старе сало.

4. Мокру екзему лікують так: 2 ст. л. несоленого смальцю підігрівають, змішують з 2-ма яєчними білками, 100 г плодів пасльону, 1л соку чистотілу. Суміш настоюють 2 дні, а потім змащують хворе місце.

5. При зубному болі необхідно очистити від солі шматочок сала, без шкірки, і прикласти до хворого зуба між яснами і щокою. Через 15-20 хв. сало можна вийняти. Біль поступово ущухне.

6. Щоб видалити бородавки, смалець змішати з товченим часником у пропорції 2:1. Суміш накладають на бородавку і закріплюють пов’язкою.

ПРОСТАТУ І ГІПЕРТОНІЮ ЛІКУЄ ЦИБУЛЯ

Цибуля – один із кращих засобів лікування простати. При гіпертонії і простаті радять щовечора з’їдати невелику цибулину, або приймати по 1 ст. л. цибульного соку, заїдаючи його медом. Запалення простати – хвороба літніх чоловіків. Як правило, лікарі в таких ситуаціях радять операцію. Чи можна обійтися без неї? Спробуйте такий народний метод:

Жменю або дві цибулинного лушпиння кілька разів промити холодною водою, потім покласти в емальований посуд з окропом (води повинно бути близько 700 мл) та кип’ятити
3-5 хв. на повільному вогні. Настоювати 1 год., процідити. Пити тричі на день після їжі по 0,5 склянки. Настій має бути кольору міцного чаю. Якщо вийде дуже міцним, можна розбавити холодною кип’яченою водою. Ефект, як правило, настає через 2 тижні.

Пліній Старший писав: «цибуля кволих чоловіків штовхає в обійми Венери». Сучасна медицина довела, що цибуля сприяє гормональній рівновазі в організмі і зміцнює його. Крім того, в ній міститься корисний для потенції вітамін Е. Невипадково при цьому захворюванні народні цілителі радять вживати насіння цибулі, розтовчене з медом в пропорції 1:1. Вживати по 1 ч. ложці, 3-4 рази в день протягом 1-2 місяців, а потім зробити двотижневу перерву. За необхідності повторити лікування.

ЛІКУЙТЕСЯ СОКАМИ

Морквяний призначають при жовчокам’яній хворобі, порушеннях обміну речовин, поліартритах, малокрів’ї, гастритах з пониженою кислотністю, при проблемній шкірі, короткозорості. Він підвищує тонус хворим після інфаркту в період лікування. Дуже корисний для малюків і їхніх матерів.

Томатний – підвищує апетит. Корисний при малокрів’ї, здатний понижувати рівень холестерину в організмі. Не слід вживати при жовчокам’яній хворобі.

Виноградний – лідирує за вмістом мінеральних солей і заліза, природних видів цукру, а за своїм складом він подібний до жіночого молока. Має сечогінну дію, також діє як м’яке послаблююче і потогінне. Ідеальний засіб від анемії. Його радять при гастриті з підвищеною кислотністю, бронхіальній астмі, печінковій та нирковій недостатності, хворобах серцево-судинної системи (коли вона супроводжується набряками), нервовому знесиленні, безсонні, геморої, сечокам’яній хворобі. Корисний також і для хворих на цукровий діабет, ожиріння. Але його не варто вживати після молока, жирної їжі та спиртного.

Яблучний – у східній медицині використовується для лікування атеросклерозу, гіпертонії. Корисний при ревматизмі, мігрені, поліпшує травлення, запобігає авітамінозу. Здатний загальмувати розвиток вірусу грипу А. Сік кислих яблук корисний при ожирінні і цукровому діабеті, а солодких – при подагрі, серцево-судинних хворобах, при утворенні каменів в нирках і жовчному міхурі.

КАРТОПЛЯ НЕ ТІЛЬКИ ГОДУЄ, А Й ЛІКУЄ

Автор наукових праць з питань харчування картоплею Ліза Мар стверджує, що така хвороба, як подагра, часто виникає при надмірному вживанні м’яса, риби, але не буває «картопляної» подагри. Більше того, вживання картоплі зі свіжими овочами або молоком попереджає цю хворобу, а також гіпертонію, ішіас. Картопля допомагає організму засвоювати жири та білки, захищає від надмірного нагромадження сечовини. Хворим на нирки радять картопляно-яєчну дієту (білок без жовтка). Свічі із свіжої картоплі – найпростіший засіб при лікуванні геморою. А кашка із сирої картоплі допомагає при дерматитах, варикозних, трофічних, грибкових захворюваннях, фурункулах. Професор Е.Шамрай в роки війни лікував таким чином вогнепальні рани.
Увага! Пророслу картоплю не використовуйте для лікування. Каша із розвареної картоплі врятувала Альму Гессен із Стокгольму від повної нерухомості. Артрит викрутив їй руки і ноги, паралізував щелепи. І тут вона згадала, як мама знімала накип з каструлі, де варилася картопля. 1кг непророслої картоплі Альма мила, різала кружальцями, і варила в 3-х літрах окропу на повільному вогні 1 год. 20хв., проціджувала, трохи віджимала і пила цей відвар протягом 40 днів, часом додавала селеру, вже через 20 днів вона змогла трохи рухатись, а через 40 щезли симптоми інших хвороб. Альма стала вегетаріанкою і навіть організувала лікарню, де почали лікувати спеціальною дієтою.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗАЙВОЇ СОЛІ

Зайвої солі в організмі раджу позбутися за допомогою скоринки кавуна. Зовнішній шар скоринки зніміть ножем і висушіть у духовці, потім перемоліть. Вживати по 0,5–1 ч. ложки цього порошку 2-3 рази на день. Щоб разом з солями не вимивати з організму калій, необхідний для діяльності серця, споживайте курагу, ізюм, чорнослив, горіхи, мед.

Інший спосіб: промийте корінь і зелень петрушки, пропустіть через м’ясорубку (щоб вийшла 1 склянка маси), залийте 2-ма склянками крутого окропу і настоювати 10-12 год. Процідіть, додайте сік одного лимона. Вживати не більше 1/3 склянки на день за схемою: два дні пити, три – перерва.

ГАРБУЗ ВІД ПРОСТАТИТУ

Цей рецепт допоміг мені від простатиту. 0,5 кг очищеного гарбузового насіння (не смаженого) в зеленій плівці пропустити через м’ясорубку, додати 1 склянку рідкого меду. Добре вимішати і швидко зробити кульки, трохи більші від лісового, але менші від волоського горіха. З десяток таких кульок зберігати в банці при кімнатній температурі, решту – на нижній поличці холодильника. Раз на день натще, за 30 хв. до їди треба розсмоктати в роті таку кульку. Вживати їх так, поки вони закінчаться. Ці ліки мають дуже сильну дію, тому курс лікування проводити не частіше одного разу на рік.

ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ І АДЕНОМИ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Для цього використовуються «Проспантон» — препарат, який має протизапальну і знеболюючу дію, сприяє розсмоктуванню ущільнень в передміхуровій залозі, «Нефрена» покращує відтік сечі і роботу нирок, при аденомі додається ще «Тумо ….. Він зупиняє розвиток клітин новоутворень.
Практика лікування довела, що не для всіх чоловіків підходять ці ліки. Треба звернутися до лікаря за консультацією. Лікування хронічного простатиту від 6 місяців до 1 року. Інколи більше. Ці ліки є в аптеках «Зелена планета» та «Здоров’я». Вилікувавши цю хворобу, чоловік знову стає улюбленцем для жінки.

ГАРБУЗ ПРИСКОРЮЄ РІСТ НЕМОВЛЯТ І ДОПОМАГАЄ ПРИ ХВОРОБАХ ДОРОСЛИМ

Гарбузова каша повинна бути першою стравою для немовляти, яких починають підгодовувати на додаток до маминого молока, бо його клітковина найкраще засвоюється, а вітамін Д підсилює життєдіяльність і прискорює ріст малюка. Саме тому страви із гарбуза обов’язкові для літніх людей, хворих та ослаблених. Рекомендують її і молодим та здоровим як профілактичне харчування. У ньому багато солей, міді, заліза та фосфору, які покращають процеси кровотворення в організмі, тому він незамінний при недокрів’ї та атеросклерозі.

Корисний він на печінку та нирки, прекрасно регулює травлення і за рахунок великого вмісту пектину сприяє виведенню холестерину з організму. А в кого «морська хвороба», наприклад, закачує в автобусі, беріть з собою в дорогу шматок гарбуза і постійно його жуйте. Якщо хочете підлікувати нирки, прочистити кишечник вживайте свіжо виготовлений сік із сирого гарбуза. Пити не менш ніж по 0,5 склянки упродовж доби. До речі, цей сік має заспокійливу дію, поліпшує сон, тому бажано пити його ще ввечері, а не лише зранку натще.

А якщо людина перенесла гепатит, наприклад вірусний А, краще їсти м’якоть гарбуза.
Якщо використовуєте гарбузовий компрес при лікуванні екземи, опіках, висипанні, то на вражені місця треба прикладати розтерту сиру м’якоть. Якщо хочете, наприклад, вивести зайву рідину з організму, яка накопичується через серцеві чи ниркові недуги, то вживати ці страви слід тривало, упродовж 3-4 місяців. Якщо в сирому вигляді, то по 0,5 кг, протягом дня, а у вареному чи печеному – по 1,5 кг.

ЩЕ РАЗ ПРО ДЕРЕВА-ЦІЛИТЕЛІ

Від недуги врятують дерева, – як стверджують деякі вчені. Позбавитись багатьох хвороб, набути духовної рівноваги можна, не вживаючи таблетки, чи ходячи босоніж по снігу, чи відвідуючи екстрасенса. Могутньою цілющою силою володіють дерева. Японські вчені натуропати вважають: щоб бути здоровим, людина повинна щорічно проводити в лісі 250 год. Однак, гуляючи лісом, слід пам’ятати, що одні дерева віддають людині енергію, а інші навпаки – забирають її. Це зовсім не означає, що одні хороші, а другі погані. В природі не буває нічого випадкового чи зайвого. Як стверджують дослідники, для 45-50 % людей «заряджаючими» деревами є дуб, для 25-30% – береза, для решти – інші дерева. Спочатку 1-2 хв. треба побути серед дерев, що відтягують енергію, щоб позбутися хвороб. Потім хвилин на 5 стати до заряджаючого дерева. В обох випадках слід використовувати сильні, здорові дерева, що не мають вад, з прямими стовбурами.

Існують і визначені положення тіла людини, що дозволяють увійти в ефективний енергетичний контакт з деревом. Наприклад, сидячи на п’ятках, щільно притулитись спиною до дерева (стовбура), так, щоб хребет повністю контактував з корою дерева. Руки при цьому вільно лежать на колінах. Така поза застосовується при лікувальні та відновленні нервової системи, радикулітів, захворюванні нирок, головного мозку, гіпертонії. Другий спосіб – стоячи, притиснутись до дерева грудьми і животом, руками обняти стовбур, ноги широко розставити на відстані півметра
від стовбура. Така «фігура» допомагає при хворобах серця, легень, печінки, шлунка, кишечника, підшлункової залози, статевих органів, полегшує перебіг атеросклерозу, підвищує загальний тонус організму. Є ще третій варіант: стати до дерева спиною, щільно притиснувшись до стовбура і торкаючись до нього потилицею. Ногами, по можливості, також обхопити стовбур, а кисті рук перехрестити ззаду на попереку. Це положення використовується при нервово-психічних розладах, стресах та супровідних їм захворюваннях. Подібні енергетичні контакти краще всього здійснювати босоніж, і в легкому одязі, а продовжувати їх всього декілька хвилин. З самого початку ви зможете визначити, як впливає на вас вибране дерево – чи ваше воно!

ПИЙ ЙОГУРТ – І ТИ ЧОЛОВІК!

У 71-річного Абдурахмана, мешканця турецького села Ко-сехасан, проблема: у нього 45 дітей. Але справа не у великій кількості, а навпаки. Його мета мати 70 дітей, щоб потрапити в книгу рекордів Гінесса. Абдурахман дуже любить своїх чотирьох дружин і закликає їх не підвести його, підтверджуючи свої заклики дією. Щоночі він відвідує одну із них. Старшій дружині нещодавно виповнилось 67 років, а молодшій – 36 років. Люблячий чоловік подарував кожній по будинку за старанність. Непогано постарались і невістки, подарувавши діду 70 онуків. В чому ж секрет 71-річного чоловіка? Виявляється – йогурт.

Абдурахман випиває в день декілька літрів цього молочного продукту. А ще випалює не менше пачки цигарок, що не відбивається на його потенції негативно.

ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НИРОК (ПОРАДИ ЦІЛИТЕЛЯ ОЛЕКСАНДРА ІЛЬЇНА)

Можна лікувати нирки і очищати організм за допомогою кип’яченої суміші із 1 ч. ложки лляного насіння і склянки води. Пити по 0,5 склянки кожні 2-3 години, протягом двох днів. Перед вживанням можна розвести водою.

Камені в нирках, печінці, жовчному міхурі можна розчинити і вивести, вживаючи буряковий сік по 0,5 склянки на день, протягом тривалого часу. Цей сік корисний і при недокрів’ї, виявляє зміцнюючу дію на кволих людей, а також при авітамінозі. Буряковий сік можна змішати з капустяним. Ця суміш чудодійна при хворобах шлунково-кишкового тракту. Багато хто виліковується від виразки, вживаючи буряково-капустяний і капустяний соки. Від нетримання сечі лікують збором звіробою і золототисячника у співвідношенні 1:1. Найкращий простий і діючий спосіб – це цикорій, який збирають в період цвітіння і висушують. Його заварюють так: насипати повну каструлю трави, не ущільнювати, залити окропом. Пити настій холодним по 1 склянці декілька разів на день. Цей напій гірчить, але він не шкідливий, тому його можна сміливо пити. Вживаючи цикорій, підсилюється сечовиділення. Це прекрасний спосіб для очищення організму.

СІК РІПИ ПОЗБАВЛЯЄ ВІД ІНФАРКТУ

При кашлі добре допомагає сік ріпи, переварений з медом. В 1 склянці соку ріпи ретельно розмішати 1 ст. л. меду, поставити на вогонь, довести до кипіння і зняти з плити. Пити по 3 ковтки 3-4 рази в вдень за 30 хв. до їжі.

СІК ПЕТРУШКИ ЛІКУЄ ОЧІ

Це один із сильнодіючих соків. Його не можна пити окремо, більше 20-30 г. Необхідно змішати з соком моркви, салату чи шпинату. Зміцнює кровоносні судини, тому особливо рекомендується гіпертонікам. Він також здатен розчиняти камені в нирках і сечовому міхурі, тому також рекомендується при подібних захворюваннях. Ефективний при захворюваннях очей (катаракті, кон’юнктивіті, офтальмії). Суміш соку петрушки і буряка допомагає при болісних менструаціях.

ЕКЗОТИЧНІ РЕЦЕПТИ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Висівки, змішані з медом, зміцнюють нервову систему. Висівки добре очищають кишечник, сприяють посиленню його перистальтики і виведенню шлаків. Перед вживанням їх заливають окропом, воду зливають, а висівки у вигляді кашки, можна додавати в їжу. Схема вживання: 2 тижні по 1 ч. л. 3 рази на день, потім 1 тиждень по 1 ст. л. 3 рази на день.

МЕНІНГІТ

Це – захворювання, при якому розвивається запалення м’якої мозкової оболонки головного та спинного мозку. Менінгіт може бути первинним, коли уражаються тільки мозкові оболонки, і вторинним, коли розвивається як ускладнення якого-небудь інфекційного захворювання, найчастіше це запалення легенів, запалення середнього вуха, а також карбункула, свинки, вітряної віспи. Лікувати менінгіт без лікаря, одними домашніми засобами, неможливо, можна тільки посприяти лікуванню. Російський народний засіб: знахарі лікують цю хворобу п’явками, прикладають їх до носа та заднього проходу хворого. Через дуже короткий час хворий відчуває полегшення. У народі використовують і такі засоби:

1. Пити 1-2 ст. л. на день холодного навару трави верблюжої колючки.

2. 3 ч. л. полину звичайного з квітами на 1,5 склянки окропу. Настоювати, укутавши – 2 год.

Процідити. Вживати по чверті склянки 3-4 рази на день за 30 хв. до їди при туберкульозному (серозному) менінгіті.

РАДИКУЛІТ (ЕКЗОТИЧНІ РЕЦЕПТИ)

1. Каштан кінський. Плоди каштана разом з коричневою шкіркою розмолоти на борошно. Нарізати чорний хліб тоненькими шматочками, зверху намастити камфорною олією чи вершковим несоленим маслом. Зверху на масло насипати борошно плодів каштана. Прикласти на хворе місце і зав’язати теплим. Допомагає при радикуліті.

2. Чорна редька. Обчистити, натерти на тертці. На бавовняну чи лляну ганчірку намастити невеликий шар протертої редьки і накрити іншою ганчіркою. Накласти на хворе місце. Зверху кальку покласти і теплим зав’язати. Тримати такий компрес, поки вистачить терпіння. При цьому з’являється відчуття повільного і глибокого зігрівання. Інколи досить декілька сеансів, і хвороба відступає. Зовнішньо терту редьку використовують для розтирання при радикуліті, ревматизмі, подагрі, при застудних захворюваннях.

ПОЗБАВЛЯЄМОСЬ ВІД «ШПОР»

Замісіть мед і пшеничне борошно у пропорції 1:1 до густоти густої каші. Ногу розпарити, потримавши її 15-20 хв. у гарячій ванночці. Потім накладіть на п’ятку медовий корж і потримайте його. Курс лікування 8-10 днів.

ЯК ВИБРАТИ МЕД ДЛЯ ЛІКУВАННЯ

Існує думка, що зацукрований мед поганий і зовсім не натуральний. Спеціалісти ж стверджують, що будь-який мед кристалізується, особливо швидко гречаний, соняшниковий, рапсовий. До осені рідкого меду як правило не буває. Але якщо вам попався на базарі серед зими рідкий мед, то майте на увазі – він може бути просто розігрітим. Але ця процедура знищує цінність меду (при 35о-40о знищуються вітаміни, при 50о він втрачає бактерицидні якості і аромат. Саме через це не варто додавати мед у гарячий чай чи молоко, бо то вже не мед, а звичайні солодощі. Розплавлений – буде темним, без запаху, з присмаком карамелі. Взимку може бути рідким тільки мед акації (зеленого кольору). Понюхайте, якщо не пахне, то це не мед. Якщо надто білий – чи не з цукру він.

Кислуватий запах і утворення піни на поверхні свідчать, що мед починає бродити. Мед заповнює будь-яку прогалину в щоденному харчуванні. У меді є вітаміни, органічні кислоти і різноманітні мінеральні речовини. Американські дослідники, помістивши в чистий мед хвороботворні бактерії, виявили, що збудник черевного тифу гине через 48 год., мікроби, виявлені в кишечнику і воді – через 5 год., збудники дизентерії – через 10 год., хронічної бронхопневмонії – на 4 день. Дієтологи стверджують що добова доза меду для дорослої людини:100–150 г, вживати його треба за 1-1,5 год. до їжі, не ковтаючи, а хвилину тримаючи в роті, поки не розсмокчеться.

ЗАСМАГАЙТЕ ТАК, ЩОБ ПОТІМ НЕ ЛІКУВАТИСЯ

Ніщо так не старить жіноче обличчя, як сонячні промені, якщо ними користуватися не в міру.

Особливо шкідливий ультрафіолет типу А, він проникає глибоко в шкіру і викликає її старіння зсередини. Отже рідше бувайте на відкритому сонці, або користуйтеся захисними кремами. Якщо навіть ваша шкіра смаглява, це не означає, що вона не реагує на сонячні опіки. Доведено, що для надання шкірі красивого відтінку достатньо і 20% сонця, яке ми одержуємо. Решта уже не на користь.

Поради при сонячних опіках:

1. На обпалену шкіру накладіть на 20-30 хв. терту картоплю. Це заспокоїть біль і попередить появу пухирів.

2. Приготуйте міцну заварку, охолодіть її. Серветку, змочену чаєм, прикладіть на обпалені місця. Міняйте, не даючи висохнути.

3. Відваріть велику, неочищену цибулину, зніміть лушпиння і розітріть м’якоть. Вийде прекрасна мазь, яку можна прикладати на опіки.

4. Компреси із сечі знімають біль і жар, запобігають виникненню пухирів.

СОНЯЧНИЙ УДАР

Почервоніла шкіра, набрякле обличчя, кидає то в жар, то в холод. Підвищена температура, нудота, блювання. Непритомність. Якщо ви декілька годин були під сонцем, то швидше за все у вас сонячний удар. Треба негайно викликати лікаря, а до його приходу покладіть хворого у прохолодне місце, роздягніть і обережно обтирайте прохолодною водою, злегка підкисленою оцтом.

ЛІКУВАННЯ ЖІНОЧОГО БЕЗПЛІДДЯ

Багато жінок вилікувалося простим доступним способом.

1. Пили без особливої норми, як чай, настій трави споришу. 1 ст. л. трави на склянку окропу.
2. Столову ложку насіння подорожника великого залити склянкою води, настоювати в теплому місці протягом 2 год. після настоювання кип’ятіть 5 хв., дайте охолонути і процідіть. Пити по 1 ст. л. 3 рази на день.

ЛІКУВАННЯ ОВОЧЕВИМИ СОКАМИ

Овочеві соки з картоплі, буряка, редьки, петрушки є дуже корисні. Американські лікарі Уокер і Поуп вважають, що якщо регулярно і багато – до 3 л в день приймати овочеві соки, то можна вилікуватися практично від усіх хвороб. Правда, соки треба правильно готувати. Овочі відрізати вище коріння на 1,5 см, промити щіткою під холодною водою, натерти на терці вручну і віджати під гідравлічним пресом. Як виняток дозволяється користуватися соковижималкою.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДНОВИТИ СВІЙ ВОДНО-СОЛЬОВИЙ БАЛАНС У СПЕКОТНУ ПОГОДУ

В спеку людина пітніє і втрачає рідину, чим збільшується концентрація солі в організмі й виникає спрага. Коли ви випиваєте велику кількість води, ви, відповідно, випиваєте і солі. А тоді і нам смакують добре підсолені страви, це нормальна захисна реакція.

Норма, коли в 1 л. крові міститься 9,45 г солі. А якщо рівновага порушується суттєво, то чутливі клітини відразу подають сигнал тривоги – пити! А коли ми більше п’ємо, то сильніше пітніємо.

Тому, як би не докучала спрага, не слід пити понад 2 літри рідини на добу. Це норма здорової людини. А для тих, хто має проблеми із серцем та судинами, така кількість рідини навіть завелика.

Також раджу відмовитися від таких продуктів, як таранька, оселедець, а більше споживати овочеві салати, приправляти їх лимонним соком, ароматними травами. У спеку краще звести кількість м’ясного до мінімуму, віддавати перевагу овочам і молочним продуктам (особливо кисляку, кефіру).

Щоб розірвати замкнуте коло, не вживай солі, тоді спрага не докучатиме, потрібно пити рідину часто і маленьким ковтками. Пийте краще підкислені соки натуральних фруктів, не-газовану кімнатної температури воду. Добре зарекомендував себе і прохолодний чай, в ньому є танін, що підвищує слиновиділення, зволожує слизову рота, зменшує відчуття спраги.

ПРИ БОЛІ В СПИНІ

1. Взяти шматок чистого білого полотна (1м х 1м), нанести на нього 100 г зброярського мастила і три вечора поспіль прикладати до спини.

2. Намазати спину медом уривчастими рухами (відбиранням шкіри від кісток), промасажувати спину. Повторити процедуру й наступного дня до повного зникнення хвороби.

КОЛИ ДІВЧАТКА ПОЧИНАЮТЬ НОСИТИ БЮСТГАЛЬТЕРИ

Бюстгальтер потрібен для того, щоб підтримати груди, а якщо вони ще не оформились, то який сенс їх носити. Але з другого боку, не можна чекати поки груди доростуть до солідного розміру, бо інакше вони можуть змінити форму і в дорослому віці стануть обвислими.

Порада: потрібно взяти сантиметрову стрічку і виміряти об’єм грудної клітки під молочним залозами, а потім об’єм грудей по лінії сосків. Відніміть від другого числа перше. Якщо різниця становить принаймні 8 см, ліфчик вам потрібен. А як його вибрати при покупці? Найперше – жодної синтетики. Підшукайте виріб із бавовни, батисту. Шкідливо носити з металевими дужками навіть дорослим жінкам, бо дужки можуть стискати залозу знизу і не дозволять їй правильно формуватися, що нерідко обертається захворюванням. Не потрібні вам і вкладки з поролону, що збільшують груди, але не дають шкірі нормально дихати, особливо влітку.

Мереживні вставки на білизні не повинні бути надто цупкими, щоб не натирати ніжну шкіру. І ще одне – стежте за розміром. Як тільки відчуваєте, що бюстгальтер став трішки тугим, час замінити його на інший номер. Пам’ятайте, що на ніч, коли спите, знімайте його, цим застережете себе від ракових захворювань.

ВАГІТНИМ – НЕ ПИЙТЕ КАВИ!

Голландські вчені з’ясували, що напої, які містять кофеїн, не можна вживати вагітним. Він впливає на зріст малюка, починаючи ще з першого семестру вагітності. І чим більше п’є кави матуся, тим меншою буде її дитина.

КОСМЕТИКА МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО РАННЬОГО СТАТЕВОГО ДОЗРІВАННЯ

Науковці медицини Нью-Йорка привели цікаве дослідження, участь у якому взяли півтори тисячі дівчат. Так от у їхній сечі виявили хімічні сполуки, які є складовими косметичних засобів (парфумів, шампунів, лаку для нігтів). Ці речовини, потрапляючи в організм, викликають ендокринні розлади та гормональні збої, скажімо, що під дією фтолатів та фітоестро-генів можуть надто рано розвинутись груди, а ось від фенолів, навпаки, – статевий розвиток. Якщо дівчатка регулярно користуються косметикою, це призведе до надлишку жіночих статевих гормонів. А далі – раннє дозрівання, гормональний дисбаланс, швидше старіння шкіри. Такою косметикою можуть користуватися жінки після 45 років, а не дівчата.

Нема потреби кожного дня накладати пудру, рум’яна, тіні. Повний макіяж можна робити для святкових, урочистих подій. А для щоденного користування варто обмежитись підведенням очей, брів та губ. Обов’язково звертайте увагу на термін придатності компонентів (термін до 3-х місяців). Добре, якщо до складу входитимуть натуральні олії оливи, какао, жожоба, авокадо, вітаміни А і Е. А стосовно таких косметичних засобів, як лаки для нігтів, шампуні, лосьйони, вибирати по типу шкіри, бо у кожного різний вік і різна реакція. А ще було б непогано проконсультуватися спочатку у лікаря.

І РАННІЙ І ПІЗНІЙ СЕКС МАЮТЬ СВОЇ МІНУСИ

Науковці Колумбійського університету вирахували ідеальний вік для початку статевого життя – 17-18 років. Ранній чи пізній «старт» у цій сфері призведе до серйозних проблем.

У першому випадку – до 14 років збільшується ризик захворювання на недуги, що передаються статевим шляхом. А ще ця обставина в майбутньому може позначитися на схильності до частої зміни партнерів. Але й відтягувати початок статевого життя не слід. Пізній «старт» (після 22 років), за даними авторів дослідження, може спричинити порушення емоційного стану людини, що призведе до незадоволення життям.

Щодо пізнього «старту» або переривання стосунків, то багато підлітків думають, ніби це шкідливо. Насправді це не так. Якщо ви почали статеве життя у підлітковому віці, а тепер вирішили зробити перерву – робіть, це вашому організмові піде на користь.

Сталих критеріїв такої норми немає, все залежить від того, наскільки дозрів ваш організм, та чи готові ви відповідати за можливі наслідки ваших дій. Якщо ні, то з сексом краще почекати до повноліття. Секс може призвести до негативних наслідків (небажаної вагітності), і ще до багатьох хвороб, які передаються статевим шляхом.

Ми не повинні забувати, що не досить мати готове до статевих відносин тіло. Треба бути готовим до сексу і психологічно, до цього слід підходити поступово. Спочатку мають бути танці, обійми, перші поцілунки (так званий еротичний етап), а вже потім – роздуми (чи дії) щодо першого статевого акту.

ЗАПОБІГАННЯ НЕБАЖАНОЇ ВАГІТНОСТІ У ДІВЧАТ

Звичайно ж у віці 15-17 років, як правило, не мають постійного статевого партнера. У такому випадку оптимальний варіант – це презерватив, який не тільки запобігає небажаній вагітності, але й перешкоджає потраплянню в організм дівчини різноманітних інфекцій.

Можна, і це цілком безпечно, вживати пігулки для молодих дівчат, вони містять досить низьку дозу гормону, нешкідливу для організму. Якщо засіб вдало підібраний, то він не тільки зможе захистити від небажаної вагітності, а й буде регулювати менструальний цикл, зменшить больові відчуття, крововтрату і навіть позбавить прищів на обличчі, а також зробить профілактику серйозної хвороби – мастопатії. Однак знайте, що будь-який препарат повинен призначатися лікарем-гінеколо-гом. Зваживши на всі особливості дівчини, він може підібрати найкращий варіант.

Якщо ж дівчина почала жити статевим життям, але має нерегулярний секс, наприклад раз на місяць, для запобігання вагітності краще користуватися свічками, наприклад, фармотексом. Але тоді не можна митися впродовж 24 год., після застосування цього засобу. Дехто пририває статевий акт, а це взагалі не засіб запобіганню вагітності. Під час статевого акту сперма виділяється постійно. Одна краплина містить від 20 до 30 тисяч сперматозоїдів. Це не дає стовідсоткової гарантії безпеки, як і вирахування сприятливих та несприятливих днів за календарним методом. А регулярне переривання статевого акту шкідливе для організму жінки, а хлопцеві це загрожує імпотенцією в майбутньому.

Валентина СКЛЯРОВА, лікар-гінеколог.

ДОГЛЯД НІГ

1. При пітливості ступнів допомагають теплі ванночки з відвару кори дуба, берези, верболозу, ягід ожини, сіллю, з наступною присипкою медичним тальком. Або можна взяти з десяток лаврових листочків, прокип’ятіть в 0,5 л води, залийте в термос і дайте настоятися 3-4 год. Протягом місяця щовечора робіть з цим настоєм теплі ванночки для ніг. І не забувайте щодня прати панчохи і шкарпетки.

2. Щодня бажано робити теплі ванночки, які знімають втому, поліпшують кровообіг, очищують шкіру. У воду додайте настій ромашки, насіння льону, хвою – 2 ст. л. на 1 л окропу.

3. Якщо шкіра на ногах потріскалась або ви її натерли взуттям, у воду додайте дезинфікуючі речовини: настій календули (1 ст. л. на 1 л води), кропиву чи подорожник (2 ст. л. подрібненої трави на 1 л води), марганцівку, або борну кислоту (1 ч. л. на 1 л води). Витерти ноги, змастити їх поживним кремом або жиром і зробити масаж.

4. Протягом 2-х тижнів вимочіть в оцті лушпиння цибулі, а потім шаром в 3-4 листки накладіть на мозоль і тримайте всю ніч. Після кількох процедур мозолі щезнуть. Або розпарте ногу, прив’яжіть до мозоля шкурку лимона з м’якоттю. Повторюйте 2-3 дні, а потім розпарте ногу і зніміть мозоль.

ЛІКУВАННЯ ГРИБКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

1. Натирання соком лимона враженої ділянки шкіри рекомендується при деяких видах грибкових
захворювань.
2. Натертий часник змішати зі свіжим вершковим маслом у співвідношенні 1:1. Суміш наносити на хворе місце, міняючи її кожного дня, до повного вилікування.
3. Ноги із враженими грибком нігтями парять у відварі молочаю.
4. Інколи допомагають ванночки з міцної кави (меленої, нерозчинної).

ЛІКУВАННЯ БОРОДАВОК

1. Вони зникають безслідно, якщо їх змочувати свіжим соком горобини.
2. Бородавки легко видалити, якщо декілька разів на день змочувати міцним настоєм полину.
3. Деякі цілителі рекомендують піпеткою нанести на бородавку тільки одну краплю оцтової кислоти перед сном. Курс лікування триває декілька днів.

РОТ РОЗПОВІСТЬ ПРО ХВОРОБУ

Кровотеча з ясен може означати дефіцит вітаміну С. Сухість і тріщини в куточках рота – дефіцит вітаміну В. Сухі губи, в тріщинках – алергічні реакції організму. Кровоточивість слизових тканин рота – стрес. Сухість в роті – цукровий діабет чи дефіцит калію в організмі. Гладенький червоний язик – алергічні реакції, жар, вітамінний дефіцит, погане харчування. Темні прожилки, плями на язиці – відсутність бактеріальної рівноваги, викликаної прийомом антибіотиків.

КОМПРЕС З БУРЯКА ВІД ТЕМПЕРАТУРИ

Швидко знизити температуру допоможе компрес з тертого буряка чи дрібно посіченої цибулі, прикладений до ступнів ніг. Може допомогти і така процедура: покласти під коліна пляшки з холодною водою. Можна змішати оцет і холодну воду у співвідношенні 1:2, змочити у цьому розчині бавовняні шкарпетки. Поверх них одягнути вовняні і не знімати, поки шкарпетки не висохнуть.

ЧХАЙТЕ ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я

Біль, чхання і підвищена температура дуже корисні для здоров’я, і не слід постійно усувати їх за допомогою ліків – попереджає професор Балтиморського університету. Біль – важливий попереджуючий сигнал організму. Виявляється, що чхання і кашель також мають благотворний вплив, завдяки їм легені, дихальні шляхи очищаються від слизу, шкідливих речовин, мікробів, алергенів. Намагаючись зупинити кашель за допомогою ліків, ми можемо викликати запалення легенів чи інше захворювання дихальних шляхів. Тільки при сухому кашлі слід приймати ліки. Підвищена температура – це також важлива зброя організму, яку не можна «знижувати» за допомогою ліків. Якщо вона не перевищує 39о С, то, без втручання інших засобів, скорочує перебіг хвороби, нейтралізує віруси і бактерії.

ЯК БОРОТИСЯ З ПРИЩАМИ (поради болгарської цілительки Ванги)

Декілька порад. Ці ненависні прищі на обличчі скільки завдають клопотів. Для боротьби з ними ми використовуємо всі можливі засоби, але, на жаль, не всі допомагають. Вони з’являються не тільки у юному віці.

Відвари із трав. Останнім часом методи боротьби з прищами помітно змінилися – тепер вважається, що здорове харчування не в змозі стримувати їх появу, хоч ніхто не заперечує, що вживання великої кількості свіжих овочів та фруктів прискорює лікування. Тим, хто страждає від прищів, не рекомендується занадто інтенсивно мити обличчя, бо така процедура тільки підсилює роботу жирових залоз, а прищів менше не стає. Краще очищати шкіру відварами лікарських трав. Наприклад протирання теплим відваром деревію очищає та стягує розширені пори, а відвар чебрецю вбиває мікроби. Чебрець можна змішати з лавандою, щоб зняти запалення шкіри. Додавши в названі трави шавлію, можна використовувати як маски, що покращають зовнішній вигляд шкіри. Для цього змішайте 3 ст. л. сушеної трави і залийте на ніч кип’яченою водою, вранці розітріть до однорідної маси і нанесіть на чисте обличчя на 20-30 хв. Змивши маску, м’яко втріть в шкіру кінчиками пальців холодний чи теплий відвар квітів чорної бузини, який очистить і закриє шпори, підсушить набридливі прищі.

ЛІКУВАННЯ ВІД РАДІАЦІЇ

Вичавити сік із буряка, чорної редьки і моркви. Змішати в рівних частинах і злити в темну пляшку. Поставити в теплу духовку на три години. Пити по 1 ст. л. тричі на день перед їжею. Виводить радіонукліди і очищає організм. Іще – щодня з’їдати 2-3 ягоди чорноплідної горобини (у ній багато йоду).

ЛІКУВАННЯ ВІД ГЛАУКОМИ

При кон’юнктивітах і крововиливах у склоподібне тіло ока, а також при глаукомі народна медицина рекомендує 3-4 рази на день вживати по 1-3 ст. л. настою кукурудзяних приймочок (рильця). 15 малих подрібнених приймочок заваріть у 200 г окропу, дайте настоятися, процідіть. Якщо ви страждаєте на болі або крововиливи в очах, покладіть на повіки по шматочку свіжого огірка, чи розім’ятий огірок, загорнутий у марлю. Через півгодини спадуть напруга і біль. Добре допомагає огірок при свербінні та запаленні очей, викликаних алергією на пилок рослин. Для примочок зробіть настій із шкірки огірка: 0,5 склянки подрібнених шкірок залити 150 г окропу і додати 0,5 ч. л. питної соди.

ЩОБ СХУДНУТИ

1. Дисципліна.
2. Їжте завжди в один і той же час.
3. Уникайте перекушувати між основними прийомами їжі. Якщо дуже хочеться їсти, випийте води, або в крайньому
разі з’їжте знежирений йогурт або один якийсь фрукт, але не банан чи виноград.
4. Більше рухайтесь, при першій можливості зробіть кілька вправ. Більше ходіть пішки у швидкому темпі. Не давайте собі засидітися, застоятися.
5. Пийте багато води і трав’яні чаї для схуднення.

ЯК ВРЯТУВАТИСЯ ВІД ГИКАВКИ

Виконайте просту вправу: кінчик мізинця правої руки, з’єднайте з кінчиком великого пальця лівої руки, потім кінчик мізинця лівої руки, з’єднайся з кінчиком пальця правої руки. Тепер уважно спостерігайте за розташуванням пальців що створили прямокутне «віконечко». Витягніть руки вперед і подивіться через нього на оточуючі вас предмети, намагаючись не зламати «конструкцію». Через деякий час гикавка пройде.

ПІСЛЯ 40 ЧАС ПЕРЕХОДИТИ НА ЧАСНИКОВУ ОЛІЮ

Завдяки своїм бактерицидним властивостям часникова олія використовувалась під час другої світової війни в радянській армії як замінник антибіотиків. Крім того, часник знижує артеріальний тиск, стимулює роботу шлунка і є чудовим сечогінним засобом. Часникову олію не важко приготувати в домашніх умовах. Дві частини зубків часнику залити однією частиною оливкової олії, настояти протягом тижня і відцідити, олію можна добавляти по краплі в салати чи інші блюда. Корисний часник і для тих, хто хоче понизити тиск, а також для позбавлення вікових змін у серцево-судинній і кровоносній системах. Професор Кізеветтер із Берліна встановив, що при щоденному вживанні 900 міліграм часникового порошку стінки судин зміцнюються і досягають здорового стану через чотири роки. Чоловіки повинні вживати його регулярно з 35 років, а жінки – з 45. але і захоплюватись часником не варто. В особливо чутливих людей можуть з’явитися болі в шлунку і кишечнику. Так що оптимальний варіант – не більше 4 г часнику в день, що відповідає приблизно 1200 міліграмам сухого часникового екстракту.

ЯК РЯТУВАТИСЬ ВІД ГОЛОВНОГО БОЛЮ

1. Накришіть житнього хліба, капніть на нього трохи оцту, розкладіть на бавовняній або лляній тканині і прив’яжіть до голови.
2. Прикладіть до лоба і скронь свіже листя лопуха або капусти.
3. Закапайте у вуха по 2-3 краплі олії.
4. Розтовчіть на порошок 10-15 лаврових листків, залийте склянкою окропу, нагрійте на водяній бані протягом 10 хв., настоювати 6 днів, приймати по 1-2 ст. л. за 15 хв. до їжі.
5. Натріть на дрібній терці 2-3 картоплини і відіжміть сік. Випийте 0,5 склянки, біль відступить.
6. Вимийте голову, сполосніть теплим відваром звіробою або материнки, складіть на голову тюрбан з махрового рушника і носіть 2-3 год.
7. Теплим соком обліпихи змочити бавовняну тканину і покласти на лоб дитині на 10-15 хв. Коли висохне, тканину треба ще раз намочити.
8. Швидко зніме головний біль очищений зубок часнику, розрізаний впоперек. Зрізом необхідно натерти скроні.
9. Якщо голова болить від перевтоми, покладіть на 2-3 год. під подушку, на якій спите, невелике дубове полінце. Воно зніме перевтому, головний біль і підживить енергетику.

Пам’ятайте: довго терпіти головний біль не можна.

НЕВРИТ ТРІЙЦЕВОГО НЕРВА (ПОТИЛИЧНІ І МІЖРЕБЕРНІ)

Найчастіше бувають невралгії трійцевого нерва, потиличні та міжреберні. Трійцевий нерв має три гілки: перша веде до шкіри лоба, друга – до щоки, до зубів верхньої щелепи, а третя – до нижньої щелепи і до зубів.

За невралгії потиличного нерва біль поширюється від шиї до потилиці. За міжреберної невралгії біль пекучий, ніби «стріляє», виникає по ходу міжреберних проміжків. Ділянки по ходу нерва можна змащувати свіжо вичавленим соком редьки, соком хрону, або накладають на певний час його кашку. Але спочатку потрібно змастити шкіру звичайною соняшниковою олією і після зняття компресу також.

Рятуватися від нападів невралгії можна яйцем: зварити круте яйце, розрізати навпіл і прикласти половинку до місця, де «пульсує» біль. Коли яйце прохолоне – біль зменшиться або зникне.
Можна зробити мазь із бруньок бузку. Мазь з бруньок бузку: бруньки бузку ретельно розтерти. Одну частину отриманого порошку (з сушених або свіжих бруньок) змішати з чотирма частинами внутрішнього смальцю. Також маззю змащувати ділянки запалення нерва. Біль зникає, лікуються запалення трійцевого нерва, невралгії.

ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЕННЯ ЯСЕН І РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ

Ясна болять і кровоточать, коли в організмі не вистачає вітаміну С. Для цього рекомендую приготувати вітамінний чай з шипшини і смородини: 1 ст. ложку суміші плодів шипшини і чорної смородини залити двома склянками окропу, прокип’ятити 5-7 хв. на слабкому вогні. Закутати і настоювати 2 год., процідити, пити по півсклянки тричі на день.

ОБСІЛИ ФУРУНКУЛИ (ШКІРНІ ВИСИПИ)?

Вербена лікарська – чудовий кровоочищаючий засіб, лікує всі нашкірні висипи, або ліки з кропиви дводомної.

Ліки з вербени лікарської: 1 ст. ложку трави залити склянкою окропу, настояти. Пити по чверті склянки 4 рази на день за 15-30 хв. до вживання їжі.

Ліки з кропиви дводомної: 2 ст. ложки подрібненого листя сировини залити двома склянками окропу. Настоювати 2 години. Пити по півсклянки 4 рази на день. Дітям – по чверті склянки 4 рази на день.

ЯК ДІЯТИ НА ПЛЯЖІ

Препарати із сонячними кремами наносьте завчасно (хоча б за півгодини), щоб вони встигли всмоктатися в шкіру. Якщо хочете мати темний загар і здорову шкіру, не шкодуйте крему, наносіть його частіше, через кожні 2-3 год. Якщо шкіра увібрала товстий шар крему, отже, вона надійно захищена. Блондинкам та рудим краще користуватись кремами з фільтром 20, шатенкам підійде фільтр 15, брюнеткам – 10. Через декілька днів можна перейти на крем з нижчим фактором. Прикривайте голову і купіть на період пляжного сезону шампунь з ультрафіолетовими фільтрами та спеціальні відновлюючі засоби. Захищайте шкіру шиї, вона найбільше відкрита сонцю і найн-іжніша. Потурбуйтеся також, щоб не обгоріли вуха, ніс, груди, коліна – змастіть їх блокером. І не лежіть непорушно під прямими сонячними променями. Прогулюйтесь, грайте в м’яч (але захопившись, не пропустіть момент, коли треба сховатися в тінь). Особливо стежте за дітьми. Дітям до 3-х років не треба загорати. Не роздягайте їх наголо, залишіть легеньку сорочечку, зробіть накидку із ситцю, відкриті місця захистіть блокером.

ЩОБ ВАС НЕ ЗУРОЧИЛИ

Здавна вважали, що очі – це вікно, через яке люди обмінюються як добрими так і лихими думками, що живуть в них. Ще в ХІІ столітті філософ Фома Аквінський попереджував, що погляд злих людей отруйний. Останні дослідження в галузі так званої дистанційної взаємодії підтверджують, що зурочення – це не забобони, а реальна небезпека. Ні з того ні з сього раптом звалює втома, погіршується настрій, пропадає сон, обличчя стає сіруватого або жовтуватого відтінку. Нерідко «стрибає» температура, виникають болі, на тілі з’являються дивні плями. Жінки мають більше шансів попасти під вплив зурочення, ніж чоловіки, особливо в критичні дні і на останніх місяцях вагітності, їм не варто часто з’являтися на людях. А всім треба уважніше вибирати друзів та знайомих, старатися не викликати заздрощів і неприязні, до речі, зурочення можна одержати і тоді, коли сам позаздриш комусь – на наш імпульс може повернутися «відповідь». Багато своїх болячок ми заробляємо саме таким шляхом.

Чим же рятуватись? Насамперед водою – море, річка, контрастний душ, парна. Наші предки кропили все свяченою водою. Поводіть свічкою біля тіла, спектр відкритого вогню благотворно впливає на нашу енергетику, ось чому ми любимо дивитись на вогнище. Можна приколоти шпильку до одягу гострим кінцем донизу. Дехто носить дзеркальце блискучою стороною до серця. Можна закільцювати енергію, з’єднавши великий і вказівний пальці, або покласти долоню на сонячне сплетіння, як тільки відчули недобре.

ЗЕЛЕНА АПТЕКА ВДОМА

Збирати рослини треба в суху, ясну, сонячну погоду. Трави збирають уранці, перед початком чи під час цвітіння з деяких рослин (полин, звіробій, пустинник) зрізають лише квітучі верхівки завдовжки 10-15 см і бокові гілочки. Листя збирають в період бутонізації і цвітіння рослини, як правило лише розвинені, прикореневі, ніжні, середні та стеблові. Квіти та суцвіття збирають на початку цвітіння. В цей період квітки містять більше діючих речовин, менше осипаються при зберіганні. Кору (верби, калини тощо) зрізають весною під час сокоруху, коли вона легко відділяється від деревини. Плоди збирають в період повного дозрівання вранці або ввечері(зібрані вдень або в дощову погоду швидко псуються). Насіння збирають повністю дозріле, звичайно вручну. Інколи зрізають верхівки суплідь, зв’язують в снопики, які потім обмолочуються після сушіння. Бруньки (в основному берези, тополі та сосни) збирають ранньою весною, коли вони набрякають, але ще не почали рости (березень-квітень). Крупні бруньки (соснові) зрізають ножем, а дрібні (березові) – обмолочують з висушених гілок.

ЧАСНИК ВІД БАГАТЬОХ ХВОРОБ

Часник дуже корисний. У ньому містяться вітаміни С, В, РР, він запобігає розвитку склерозу, подагри, поліпшує роботу кровоносних судин. Важко переоцінити його роль у лікуванні застудних захворювань. Особливо корисний часник у яблучному оцті, ось рецепт: зніміть з кількох зубців оболонку, трохи розчавіть їх і залийте кип’ятком на 2 хв. додавши у воду 340 г солі. Потім покладіть зубки у яблучний оцет, додавши ще 10 г солі, 40 г цукру і 50 г соку червоної смородини. Вживайте як приправу до різних страв.

ЩОБ ПОЛОГИ БУЛИ ЛЕГКИМИ (ПОРАДИ МОЛОДИМ МАТЕРЯМ)

1. Прискорюють пологи: спаржа, астрагал солодколистий (відвар трави – 20: 200 1 ст. л. 4-5 разів на день; недорога дрібно цвітна (настій трави з корінням 10:200 по чверті склянки тричі на день).

2. Полегшують пологи 5 г шафрану в день, настій пажитни-ка сінного (1 ч. л. порошку насіння настояти 20 хв. у склянці окропу, випити за день); попіл гнізда ластівки 4,4 г за раз. Відвар насіння алтею очищує від післяпологових виділень.

ЩОБ У МАТЕРІ БУЛО МОЛОКО

Якщо молока мало, то матері слід вживати зелену цибулю, кріп, фенхель, кропиву, горіх волоський, лісовий горіх (фундук), продукти з ячменю, хліб з висівками, тмином, анісом, пити парне молоко і молоко з чаєм, вживати їжу, багату на крохмаль і рідину, пити козяче молоко, вживати овече вим’я, мозок, петрушку кучеряву, редьку посівну чорну, рибу і м’ясо козлика, жирну курятину, юшку з садової мальви. Крім того, сприяють збільшенню молока – тисячолистник (настій – 2 ст. л. на склянку окропу, пити теплим по 0,5 склянки тричі на день), кульбаба лікарська (настій – 1 ст. л. коріння на склянку окропу. Пити по 1/3 склянки 3-4 рази на день за 15 хв. до їжі), базилік звичайний (2 ст. л. настоювати 1 год. в 0,5 л окропу. Пити по 0,5 склянки 2-3 рази на день).

НА ОГЛЯДИНИ ДО НЕМОВЛЯТИ

У перші дні після народження дитини тільки найближчі родичі відвідують маму і дитину в пологовому будинку. Друзям і знайомим, щоб не прийти усім відразу, слід узгодити час візиту. Вибираючи подарунок для новонародженого, зазвичай орієнтуються на щось практичне. Часто дарують одяг і іграшки. Разом з тим можна принести квіти, або невеликий подарунок мамі.
Батьки, якщо вони цього хочуть, можуть вибрати певний день, щоб влаштувати оглядини.

1. Новонароджений майже весь час проводить уві сні, всього 2-3 год. на добу він не спить. Дитині від 1,5 до 3 років слід спати не менше 14 год. на добу, у 4-5 – близько 13 год., у шестирічному віці – 12 год., у 7-10 років до 11 год., в 11-12 років – до 10 год. на добу.

2. Майбутнім мамам слід відмовлятися від аерозольних препаратів, дезодорантів, лаку для волосся. Інакше вагітність може супроводжуватись головним болем, а після пологів є загроза виникнення депресії. Британські епідеміологи, які проводили відповідні дослідження, зазначають також, що хімічні випробування негативно впливають на здоров’я немовляти.

ПІДГОТОВКА ДО ГОДУВАННЯ НЕМОВЛЯТ

Протягом всієї вагітності молочні залози готуються до своєї післяпологової функції – годування. Вагітна жінка повинна правильно підготувати груди перш за все для того, щоб запобігти появі тріщин на сосках. При кожному обмиванні груди потрібно добре намилити, вимити та витерти цупким рушником. Після обмивання слід зайнятися сосками, у деяких жінок вони міцні самі по собі, у інших ніжні. Уже в кінці третього місяця вагітності при надавлюванні із грудей виділяється кілька крапель молозива. Якщо молозиво лишається на соску, може утворитися кірочка, яка й подразнює шкіру. При обмиванні кірочку потрібно зняти, потім однією рукою обхопити грудь і добре розтерти сосок рушником у різних напрямках. Під кінець вагітності соски можна зміцнювати не дуже жорсткою щіткою. Коли проводити зміцнюючі процедури, шкіра на сосках сохне. Тому корисно кожний раз змащувати її ланоліновим кремом. Не можна протирати соски спиртом. Якщо соски плоскі, їм приділяють особливу увагу. Після обмивання плоский сосок захоплюють чисто вимитими пальцями й обережно відтягують, потім відпускають. Процедуру повторювати декілька разів. Якщо соски будуть здоровими, міцними, годування принесе задоволення і матері, й дитині.

У ДИТИНИ ПРІЛІСТЬ (дитячий лікар радить)

При появі прілості, а вона буває у малюків дуже часто, змащуйте вражені місця цинковою маззю чи настоєм Лассара, прілість з гнійниками можна вилікувати звичайними повітряними ваннами.

ПІТНИЧКА У ДІТЕЙ

Протріть хворі місця розчином соди (1 ч. л. на склянку кип’яченої води), корисні також повітряні ванночки.

ПРО РАЦІОН ПРИ ГОДУВАННІ ГРУДЬМИ

Починаючи з третього місяця життя, малюку дають соки – яблучний, абрикосовий, сливовий, журавлиний (клюквовий), морквяний, буряковий. Починати слід з 2-3 крапель, поступово збільшуючи кількість соку: 2 міс. – 20 г, 3 міс. – 30 г, 4 міс. – 50 г, 5 міс. – 60 г. До року дитина може одержувати близько 100 г фруктового чи овочевого соку на день. Сир дають з 4-х міс., починаючи з 5 г на день, поступово довівши норму до 50 г для однорічної дитини. М’ясне пюре дають не раніше 6-7 міс., починаючи з 5 г. Однорічний малюк одержує 60-70 г м’ясного пюре на день. Бульйон – з 6 місяців, початкова норма – 10 г, до року – 30 г.

ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ

Якщо дитина кашляє, поріжте дрібно цибулину, засипте цукром і дайте настоятися. Виділений сироп давайте пити дитині. Ліки виходять не гіркі, і діти п’ють їх охоче. Від кашлю допомагає ще й і спалений цукор. Наберіть його в столову ложку і підсмажте на вогні до коричневого кольору. Розчиніть у склянці окропу і трішки остудіть. Давайте пити теплим. При розладах шлунка в 1 л води додайте чайну ложку солі, 0,5 чайної ложки соди, 8 ч. л. цукру. Якщо вага дитини до 10 кг, дайте їй це випити. Півлітра – протягом 6 год., при великій вазі кількість розчину необхідно збільшити. При нежиті (застуді), якщо виділення рідкі і часті, таблетку сульфадемізіну розітріть у ложці до стану порошку (чим дрібніше – тим краще), після чого засипте по трошки в кожну ніздрю. Якщо виділення з носа густі або закладений ніс, 50 г теплої кип’яченої води злегка підсоліть, додайте на кінчику ножа харчової соди і цей розчин закапуйте в обидві ніздрі 6-8 разів на добу.
Поради домашнього лікаря.

ДІТЯМ ВІД ЗАСТУДИ

1. Насамперед – тепле молоко, вершки або чай із вершковим маслом.
2. Витерти груди сухою сукниною, а потім втерти смалець або топлене масло (якщо є, додайте соснову олію).
3. Прикласти до грудей негашене свинне сало (сіточка).
4. Дрібно нарізати і варити в пастеризованому молоці 10 цибулин і головку часнику, поки вони не стануть м’якими, додати трохи соку м’яти і меду. Вживати по 1 ст. л. через годину протягом дня.
5. 2 ст. л. свіжого вершкового масла, 2 жовтки свіжих яєць, 1 ч. л. пшеничного борошна, 12 ч. л. меду. Вживати по 1 ч. л., 4-6 разів на день.
6. Заварити у воді на повільному вогні протягом 10 хв. лимон, розрізати і віджати сік у склянку (замість лимона можна взяти 100 гр. яблучного оцту), додати 2 ст. л. гліцерину і до країв наповнити склянку медом. При сильному і частому кашлі вживати по 2 ч. л.- 3 рази на день перед їжею, а також на ніч, якщо кашель сильний, але сухий, по 1 ч. л. до і після сніданку, обіду, ввечері і обов’язково перед сном.
7. Для немовлят: 1 ч. л. меду, 2 ст. л. насіння анісу і дрібку солі. Усе залити склянкою води, довести до кипіння, процідити. Давати дитині по 1 ч. л. кожні 2 год. – від кашлю.

У ДИТИНИ – СУДОМА (дитячий лікар радить)

Найчастіше причиною судом у дітей є висока температура. Батьки не повинні розгублюватися, а надати дитині термінову допомогу. Звільнити дитину від незручного йому одягу. Відчинити навстіж вікна, забезпечити поступлення свіжого повітря. Оббризкати обличчя дитини холодною водою. Усі інші люди, які не надають дитині допомогу, повинні вийти з кімнати. Якщо судома не проходить і після цього можливий ще епілептичний напад, дитину потрібно залишити в спокої і викликати лікаря.

ПОЛІПИ В НОСІ

РЕЦЕПТ:

1) Горець зміїний (кореневища), льон звичайний (насіння) нагідки лікарські (квіти) – по 10 г, деревій звичайний (трава) – 20 гр.
ВІДВАР: 1 ст. ложка сировини на 1 склянку води, кип’ятити 1 хв., настояти 30 хв., процідити перед вживанням. Приймати по півсклянки 3-4 рази на день за 20-30 хв. до їди.

2) Алтей лікарський (кореневища), нагідки лікарські (квіти), кульбаба лікарська (корінь) – по 10 г подорожник великий (листя), любисток лікарський (корінь) – по 20 г.
ВІДВАР: 1 ст. ложка сировини на 1 склянку води, кип’ятити 1 хв., настояти 1 год., процідити перед вживанням, приймати по 1/2 склянки 3 рази на день за 20-30 хв. до їди.

ЛІКИ З ЗЕРНЯТОК ЯБЛУКА ЛІКУЮТЬ ЩИТОВИДНУ ЗАЛОЗУ

Потрібно зібрати зернятка яблука, висушити, змолоти на кавомолці, вживати 1-2 рази на день на кінчику чайної ложки.

ТУБЕРКУЛЬОЗ У ДІТЕЙ

До 1 кг подрібнених листків алое додати 2,5 кг меду, 2,5 л виноградного домашнього вина, ретельно перемішати, герметично закрити і поставити в прохолодне місце (але не в холодильник) на 5 днів. Потім можна починати лікування: перший тиждень пити по 1 ч. ложці тричі на день за 40 хв. до вживання їжі. Другий тиждень і далі – по 1 ст. ложці тричі на день. Термін лікування – від 2-х тижнів до 1,5 місяця. Через 2-3 місяці курс такого лікування повторити. Для ліків потрібно алое, якому три, а краще, 5 років. Перед тим, як зрізати листя, рослину не треба поливати 5 днів.