«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Рецепти народної медицини. Іван Гоянюк

РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

1 ст. ложку рути запашної залити 1 склянкою окропу, настоювати 8 годин. Приймати теплим з медом по 2-3 ст. ложки 3-5 разів на день до їжі при розладах нервової системи, судомах, істерії, запамороченню, епілепсії.

1 ст. ложка трави чистю байкальського залити склянкою окропу, настоювати 2-3 год. Процідити. Приймати з медом по 2-3 ст. ложки 3-5 разів на день до їжі як ефективний засіб при неврастенії, істерії, непритомностях, епілепсії та безсонні.

Віджати сік з усієї квітучої рослини вероніки (можна використовувати різних видів). Приймати по 2 ч. ложки суміші з такою ж кількістю меду 1 раз на день (уранці) за півгодини до їжі при судомах, епілепсії.

ВІД ПУПКОВОЇ ГРИЖІ

Покладіть на пупок стару мідну монету чи мідну пластинку і закріпіть її пластиром. Тримати мідяк до зникнення грижі, але під час купання знімати, а потім знову прикладати.

ВІД ХВОРОБ СЕРЦЯ

Мешканці приморських регіонів, у яких риби значно більше, рідше страждають хворобами серця і судин. А відбувається це тому, що риба містить велику кількість ненасичених кислот, які необхідні нашим клітинам. Ці кислоти, потрапивши в організм, перешкоджають виникненню згустків крові, небезпечних для тих, хто страждає на ішемічну хворобу серця і попереджують розвиток склерозу. Риба багата на фосфор та йод. А ці речовини потрібні для наших кісток і правильного функціонування щитовидної залози. Із рибних жирів особливо корисними вважаються жири із оселедця, скумбрії і лосося – жири, які потрапляють у м’язи, а ненасичені кислоти тріски і камбали відкладаються у печінці, тому їх краще їсти менше.

РЯТУЄ МИЛО ВІД НАРИВУ

Дрібно порізати мило. Взяти стільки, щоб покрило дно кварти, а молока – удвічі більше. Суміш кип’ятити на слабкому вогні 1-1,5 год., помішуючи, до утворення густої маси у вигляді мастила. Нанесіть його на хворе місце і перев’яжіть чи приклейте пластиром.

ДИФТЕРІЯ

Передається при кашлі, чханні, розмові, користуванні загальним посудом. Через декілька днів після зараження дитина стає млявою, примхливою. Може піднятися температура до 39-40.

Неприємний запах з рота, горло болить не завжди. У маленьких дітей захворювання приймає таку небезпечну форму, як дифтерійний круп. Він вимагає невідкладної допомоги. До приходу лікаря можна змастити горло всередині очищеним гасом, бо він знищує тверду плівку. Харчування в період гострої хвороби повинно бути рідким.

ПОДОРОЖНИК ЛІКУЄ ГАСТРИТ

Часто для лікування гострих та хронічних гастритів використовується сік подорожника. Його треба пити 3 рази в день по 1 ст. ложці за 20 хв. до їжі. На зимовий період можна приготувати настій свіжого соку, заливши його горілкою чи спиртом у рівних співвідношеннях. Використовується також відвар сушеного листя подорожника (3 чайні ложки листків заливають 1 склянкою окропу, настоюють 6-8 год.). Пити потрібно по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хв. до їжі.

ЛІКУВАННЯ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ

В емальований посуд помістити 400 г рослинної олії, закип’ятити, трохи остудити. Скляну банку ємністю 0,5 л заповнити на 2/3 сухою подрібненою травою сухоцвіту багрового і залити її кип’яченою олією, нагрівати на водяній бані 30 хв. Остудити в закритому посуді при кімнатній температурі. Процідити, сировину відтиснути, перелити в скляну пляшку зі щільним корком.
Зберігати в темному місці. При ерозії шийки матки в піхву вставляти ватні тампони, добре змочені настояною з сухоцвітом олією, на 10-15 хв.

2 столові ложки кореневища бадану залити склянкою окропу, настоювати на киплячій бані в закритому посуді 30 хв., охолоджувати при кімнатній температурі протягом 10 хв., процідити.
Теплим відваром спринцюватися.

СЛЬОЗОТОЧИВІСТЬ

Столову ложку насіння кмину закип’ятити в склянці води. У гарячий, не проціджений відвар всипати 1 ч. ложку пелюсток волошки, 1 ч. ложку подрібненої трави очанки і стільки ж нарізаних листків подорожника. Настояти добу, процідити, профільтрувати через вату. Закапувати очі 3-4 рази на день.

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД РАДИКУЛІТУ

1. Хворе місце змастити тонким шаром меду і накрити 1-2 прошарками туалетного паперу. Зверху поставити 2-3 гірчичники, які, в свою чергу, завити шаром поліетиленової плівки та теплою хусткою чи ковдрою. Тримати не більше 1,5 год. Відчуття печіння і глибинного зігрівання не повинні переходити в больові.

2. Накласти на хворе місце кашку з натертої на терці редьки чи хрону. Для зменшення пекучості можна одержану масу змішати зі сметаною. Такі припарки добре переносять і діти.

3. Свіже листя берези облити окропом, товстим шаром покласти на хворе місце і закрити цупким папером чи плівкою. Хворого тепло вкутати.

4. Порівну взяти чебрець, ромашку аптечну, звіробій, квіти бузини чорної. Із цієї суміші приготувати гарячий настій і на ніч робити гарячі компреси.

ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВОГО М’ЯЗА, ПОРОКУ СЕРЦЯ, НЕРВОВІ ХВОРОБИ

Усі ці хвороби лікують за допомогою конвалії, тому що вона містить серцеві глікозити, ефірні олії, яблучну та лимонну кислоти, фітонциди. Українські цілителі також лікували цією рослиною гіпертонію, використовували її як засіб, що розширює судини, покращує кровообіг в усьому організмі.

Ліки з конвалії: дві частини листя і одну частину квітів подрібнити, чайну ложку отриманої сировини залити однією склянкою окропу, нехай настоюється півгодини, тоді процідити. Приймати по одній столові ложці тричі на день, але обов’язково після вживання їжі. Строго дотримуйтеся дози.

ВІД КАШЛЮ, БРОНХІТІВ, ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ, ПЕЧІНКИ ТА СЕЛЕЗІНКИ

Настій лободи: 1 ст. ложку подрібненої лободи залити склянкою окропу, настоювати годину. Пити по 1-2 ст. ложки чотири рази на день.

ЗБІЛЬШУЄ ГОСТРІСТЬ СПРИЙНЯТТЯ СЛУХУ Й ЗОРУ І ІНШІ ХВОРОБИ

Для лікування цих хвороб, використовують ще корінь радіоли рожевої. У медицині застосовують. як стимулюючий засіб при перевтомі, захворюваннях нервової системи, для зміцнення слуху, зору, поліпшення травлення, при недокрів’ї. статевих розладах, для підвищення опірності до інфекційних захворювань, переохолодженню, кисневому голодуванні, різних стресах.
Настій: 1 ч. ложку подрібненого кореня радіоли заливають склянкою окропу, настоюють 4 години. Потім процідити. Пити по 2 ст. ложки 4 рази на день (до їди перед сном).

ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ГОСТРОТИ ЗОРУ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ ОЧЕЙ, ЇХ УТОМІ АБО ВІКОВОМУ ПОГІРШЕННЮ ЗОРУ, ДІЯ РОСЛИН, ЩО ВХОДИТЬ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЗОРУ

Очанка – найкращий засіб у фітотерапії проти запалення очей, повік, слізних мішечків.

Чорниця – поліпшує кровопостачання сітківки ока та прискорює її оновлення.

Реп’яшок – має протизапальні, знеболюючі протипухлинні властивості.

Лимонник – поліпшує гостроту зору, тонізує, не перезбуд-жуючи нервову систему.

Шипшина – зменшує ламкість кровоносних судин, багата на вітамін С, який омолоджує клітини організму та збільшує їхню життєву силу.

Морква – є незамінним джерелом бета-каротину та вітаміну А.
Склад: трава очанки, трава реп’яшка, пагони чорниці, плоди шипшини, кореневища моркви. Суміш трав заварити і ви отримаєте чайний напій «Здоровий зір».

ЗІР ТА ЙОГО ХВОРОБИ

Зір – дуже складний процес, який ще повністю не досліджений. Очі, як і інші органи тіла людини потрібно берегти, щоб не виникло їх захворюваності. Тому при сильному сонячному світлі, наприклад в полудень, біля моря, на снігу дійсно надівайте добрі захисні темні окуляри з добрим оптичним склом. Коли сонця немає або воно слабо світить, то захисні окуляри носити не рекомендується, тому що від частого носіння темних окулярів очі стають дуже чутливими до світла. При підборі захисних окулярів, проконсультуйтеся зі своїм окулістом і попробуйте різні скельця. Як відомо, зір – це функція не тільки очей, але й мозку. Лише недавно дослідженнями виявили, що в процесі зору приймають участь і частини мозку. Зір працює з допомогою пам’яті – шляхом пізнавання.

При страху чи порушеннях нервової системи зіниця ока сильно розширюється і ми погано бачимо, а коли духовна рівновага – зіниці звужуються і зір стає гарним. Ці всі негативні фактори можуть призвести до перенапруження очних м’язів і підвищення серединноочного тиску. А душевні конфлікти служать пусковим механізмом при різних захворюваннях очей.

Щоб перевірити свій зір, перш за все повинно бути достатньо світла, потім потрібно розслабитися в середовищі і перевірити, чи ви можете вільно читати. Якщо ви при читанні починаєте напружувати і прищурювати очі, значить вам вже потрібні окуляри. Для цього потрібно звернутися до окуліста і він вам підбере необхідні окуляри.

ОЧІ ВИЛІКУВАЛА ЛАМПА

Народний лікар Микола Лисий з Донецька врятував очі свого сина завдяки лампотерапії. На щоденні елементарні вправи пішло цілих 11 років. Проте зір хлопця повністю відновився без хірургічних втручань. Він бачив лише на 10%, тобто розрізняв лише обриси предметів, а кольоровий світ у його очах був сірим. Про цю методику лікування батькам розповіли у спецдитсадку Її суть полягає в тому, що на електричну лампочку наклеюють смужку зеленого і червоного кольорів завбільшки з монету номіналом 2 коп. Оком споглядають картинку на лампі декілька секунд, рахують до п’яти, вимикають світло та показують якийсь малюнок (аби перевірити чи є результат вправи), потім ці вправи повторюються для іншого ока. І так десять разів. Так тренують очні м’язи. Згодом у малюка почав покращуватися зір. Через 11 років, коли хлопцеві сповнилося 13,5 років, ми таки зняли окуляри. Результат був непере-вершений. Він почав розрізняти кольори, чітко бачити предмети, читати текс маленькими літерами, дивитись телевізор. Цей метод дієвий у будь-якому віці, як для дітей, так і для дорослих.

ПОРАДИ ПРО ЛІКУВАННЯ ОЧЕЙ

Серед людей похилого віку порушення зору виявляється не в зв’язку з віком, а з дефіцитом живильних речовин. Коли в організмі не вистачає в основному вітамінів А,Е„С, уже через кілька днів зір помітно знижується. А тому в 2 першу чергу необхідно вживати збільшену кількість продуктів, багатих на вітаміни А,Е і С.

Найбільш багаті вітамінами А такі продукти:

♦ Морква (вживати тільки з жирами);
♦ Гарбуз;
♦ Абрикоси;
♦ Вершкове масло;
♦ Помідори оранжевого і жовтого кольорів;
♦ Цитрусові: апельсини, лимони, грейпфрути;
♦ Ікра;
♦ Риба жирних сортів;
♦ Печінка тріски;
♦ Червоний перець;
♦ Обліпиха;
♦ Салат, зелений горошок, диня, цибуля, домашній сир, печінка.

Вітаміни Е.

Вітаміни Е знаходяться в першу чергу в пророслих зернових, а також в овочах, бобових, зелені.

Вітаміни С.

Вітамін С постачає енергією тканини очей і організму в цілому. Більше того, вітаміни С підсилюють антиоксидантний ефект селену і вітаміна Е. Він знаходиться в:

♦ Цитрусових;
♦ Шипшині;
♦ Бояришнику;
♦ Клюкві;
♦ Квашеній капусті;
♦ Смородині;
♦ Будь-якій зелені, листяних овочах, фруктах і ягодах. Для зору потрібен ще лютеїн, він знаходиться:
♦ В помідорах (кілька штук на день);
♦ Шпинаті;
♦ Капусті, баклажанах;
♦ Капусті листовій;
♦ Кабачках;
♦ Кукурудзі;
♦ Листовому салаті;
♦ Стручкових фасолях;
♦ Яйцях.

ІНШІ ВАЖЛИВІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ОЧЕЙ

Сік петрушки дуже корисний для лікування захворювання очей та зорового нерва, катаракти і коньюктивіті. Сік петрушки поновлює гостроту зору. Приймати не більше 40-50 мл. в день і не більше 1 ст. ложки за один прийом. Ліпше його змішувати з водою або з іншим овочевим соком (моркви).

Відмінно очищує кров і весь організм, укріплює очі буряк. 2 ст. ложки цього соку потрібно добавляти в суміш морквяно-петрушкового соку.

Червоний перець має лютеїн, бета-каротин і вітамін С. Лютеїн дуже корисний для сітчатки очей і успішно протистоїть раку.

Пийте шипшину. По вітаміну С вона абсолютний лідер, щоденне вживання забезпечить еластичність судин.

Людям, страждаючим близорукістю, корисний бояришник. Він багатий аскорбіновою кислотою.

Страждаючим захворюванням очей, дітям і підліткам потрібно раз на рік пити рибний жир, а два рази на рік вживати вітамінні комплекси, які зв’язані з мікроелементами, в першу чергу — кальцієм.

Із крупів особливо багаті вітамінами, які добре усвоюють-ся і потрібні нашим очам, — це вівсяні і гречані.

Добре ще для очей пити зелений чай. Але не потрібно зловживати, бо може викликати захворювання печінки і нирок. Беспечно вживати не більше 2-х чашок в день.

Корисний для очей екстракт афенів. Він укріпляє стінки судин і тканини очей, поліпшує гостроту зору, захищає від зорового стомлення, а особливо у людей похилого віку та дітей.

Афени(чорниця) омолоджує весь організм в цілому. Доведено, що сік афенів поліпшує розум та м’язів тонус, також являється глистогінним засобом та при сечокам’яних хворобах, при малокрив’ї, нічному нетриманні сечі, піску в нирках. Ззовні — застосовується при екземах, опіках, прищах, тяжкозаживаючих ранах. для цього потрібно розтовкти ягоди в ступці, протерти через сито і прикласти до хворого місця. Афени (чорниці) приймають для лікування очей у наступних випадках:

♦ Далекозорості, близькозорості;
♦ При будь-яких проблемах з сітчаткою очей;
♦ При початковій катаракті;
♦ Пошкодженні очей внаслідок цукрового діабету;
♦ Пониженні зору в темноті;
♦ При зоровій втомі після читання, керування автомашиною, перегляду телепередач, роботі з комп’ютером, в дитячому та похилому віці.

Для цього потрібно з’їдати за сезон не менше 10 стаканів свіжих ягід.

Афени добре зберігаються в переробленому вигляді, перетирайте їх в пропорції: 1 стакан ягід на 1 стакан цукру, якщо їх зберігати в холодильнику, то кількість цукру можна зменшити вдвоє. Можна з них зварити морс та кисіль, якщо немає протипоказань організму, свіжу заморожену чорницю можна вживати до свого меню кожний день.

НАРОДНІ РЕЦЕПТИ ДЛЯ ОЧЕЙ

При втомі очей беремо по одній столовій ложці звіробою, квітів липи, також берези та чорниці.
Весь збір змішуємо Потім 1 ст. ложку суміші залити склянкою окропу і настоювати 30 хв., приймаємо як чай протягом дня. Через місяць ви відчуєте поліпшення стану очей.

Щоб зняти втому очей, необхідно пити якнайбільше відвару чорниці. Відвар робиться так: можна застосовувати варення чорниці — 1 ст. ложку на склянку води, розмішати та випити. Або 1 ч. ложку плодів залити окропом, настоювати 10-15 хв. і випити. Або 50 г плодів чорниці залити 1,5 л окропу в термосі і пити регулярно протягом дня.

Натерти дві морквини, розім’яти половину склянки чорниці, додавати 3 ложки сметани, все це змішати і приблизно три рази на день приймати цей чудовий засіб по 0,5 1 склянки. Це дуже корисно.

ЩО ЇСТИ ТА ПИТИ І ЯК ЛІКУВАТИСЯ ПРИ КАТАРАКТІ ОЧЕЙ

Люди, які постійно користуються здоровою дієтою, де є фрукти, овочі, значно понижують ризик отримати катаракту; вживання риби, багатої омегою-3, жирними кислотами також поступово понижує ризик отримати катаракту. А вживання цукру та крохмалю, білого хліба, пасти, копченостей — збільшують ризик розвитку катаракти.

Рецепти для лікування катаракти:

♦ Пити у великій кількості міцний зелений чай при погіршенні зору (якщо організм сприймає). Також можна намочити ватний тампон в заварці зеленого чаю і накладати на 10 хв. на закриті очі 2-3 рази на день.
♦ Кільця картоплі висушити, настояти на горілці (1ст. ложка на 200 мл.) 14 днів, процідити і пити по 1 ч. ложці 3-4 рази на день не тільки при катаракті, але й при будь-якому погіршенні зору.
♦ Насипати свіжий подрібнений корінь валеріани в баночку ємкістю 80-100 мл і залити 75% спиртом, настоювати 10 днів, перед сном кілька разів вдихнути випаровування валеріани через ніс.
♦ 1 ч. ложку меду залити склянкою води, кип’ятити на слабкому вогні 5 хв., процідити. При початковій стадії катаракти і при запаленні очей робити примочки на очі на 15-20 хв. 3-4 рази на день. Можна і закапувати в очі теплим.
♦ Натуральний бджолиний мед змішати в пропорції 1:3 з дистильованою водою, процідити через марлю. Капати при катаракті по 2-3 каплі в кожне око вранці та ввечері на протязі року без перерви. При необхідності, курс лікування повторити, рідину зберігати в холодильнику.
♦ Зі свіжого яблука зрізати верхню частину, видалити серцевину і залити туди мед і накрити другою, зрізаною частиною і дати настоятися 2 дня. Одержаний яблучний сік перелити в піпетку і закапувати по 1-2 краплі в кожне око зранку та ввечері. Ці краплі будуть щипати, потерпіть. Лікування проводити протягом півтора тижня.
♦ При катаракті потрібно їсти більше жовтих фруктів (моркву, абрикоси, гарбуз, апельсини, мандарини і т. д.), в яких є вітамін А, а також овочі темно-зеленого кольору: капусту…
♦ Для попередження розвитку катаракти і підвищення гостроти зору потрібно з’їдати на ніч 5-7 грецьких горіхів.
♦ Свіже домашнє яйце зварити вкруту. Не очищаючи шкаралупи, зрізати верхню частину білка, акуратно вибрати жовток, щоб не пошкодити білок. Підготовлене таким чином яйце покласти в келішок (від лікеру). В ємкість (після виїмки жовтка) залити мед і прикрити зрізаним верхом білка.

Потім все це накрити чорною тканиною і настояти 12 днів в темному місці при кімнатній температурі. Утворену світлу рідину злити в стерильну ємкість і закрити корком. Закапувати цією рідиною по 1 краплі обоє очей вранці та ввечері.

РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ В ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД
ДЛЯ СКОРІШОГО ПОНОВЛЕННЯ ЗОРУ

Взяти по одній частині березових бруньок, листя подорожника, трави череди, трави горця пташиного і по 3 частини трави звіробою, ягід горобини червоної, плодів шипшини. Збір залити 1 склянкою окропу, настоювати в термосі 8 годин. Приймати 4 рази на день

Змішати по 3 частини трави тисячолисника і плодів шипшини, 2 частини вахти трьохлистової і 1 частину трави чистотілу. Цей збір залити склянкою окропу, настоювати 15 хв., процідити. Приймати по 1/3 частині склянки 3 рази на день.

1 ч. ложку листя шалфею лікарського залити 1,5 літра окропу, варити 3 хв., процідити. Пити по 1 склянці 3 рази на день.

ПРИ ГЛАУКОМІ

Основа раціону — рослинні продукти (крім бобових, капусти, дріжжевих, хліба, бо вони викликають газоутворення в шлунку). М’яса потрібно їсти якнайменше, вживати більше
морепродуктів, приймайте сечогінні та відвари і настої для очищення нирок. Між іншим, зелений колір дуже ефективно знижує очний тиск, тому носіть окуляри із зеленими фільтрами і носіть їх якнайчастіше. Влітку побільше і якнайдовше прогулюйтесь в зеленому лісі.

РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ ПРИ ГЛАУКОМІ

Насипати в півлітрову пляшку стакан ягід шипшини, залити до верха горілкою, настоювати протягом тижня. Приймати 2 рази на день по 3-5 крапель на 1 ст. ложку води. Курс лікування по 1 місяцю восени та навесні.

Використовуйте в їжу клюкву та її сік, які допомагають при лікуванні глаукоми.

При глаукомі потрібно пити настоянку суміші трав: душиці звичайної – 35 г трави омели білої – 35 гр., дурнашника звичайного – 30 г по 1/3 склянки 3 рази на день після їди. Для приготування настоянки потрібно взяти 2-3 ст. ложки суміші, залити в термосі 0,5 л окропу, настоювати 1-2 години, після чого процідити.

Для профілактики глаукоми перед сном натирати верхні повіки бджолиним медом, розведеним водою в співвідношенні 1:1.

Сік трави чистотіла змішати в рівних долях з водою. Замочити салфетку і прикладати до уражених очей 2 рази на день при катаракті та глаукомі (але не в період простуди).

Чорниця (афени) приймаються в любому вигляді 2-3 рази на день. Це знімає напади глаукоми, поліпшує зір.

Аптечну настоянку укріпного сиропу змішати з медом у співвідношенні 1:1, настоювати 2 год. і закапувати в очі 2 рази на день по 2 краплі.

ЩЕ РАЗ ПРО «ЯЧМІНЬ» І ЙОГО ЛІКУВАННЯ НАРОДНИМИ МЕТОДАМИ

Ячмінь – це гостре гнійне запалення волосяного мішечка на вії. Воно часто з’являється в ослаблених людей з пониженим опором організму.

1. Прикладають компрес з простокваші на марлевій пов’язці або покласти на віко хустинку, змочену в простокваші.
2. Зірвати 5 листків подорожника великого, промити в холодній воді і прикладати по черзі на хворе місце. Міняти листя через кожних 5 хв., на листя подорожника можна покласти грілку або гаряче, зварене на круто яйце і тримати поки воно не охолоне. Яйце може знаходитись в шкаралупі. Таким чином тепло у ньому протримається значно довше. Через 2 години процедуру повторити. І так кілька разів на день. «Ячмінь» скоро дозріє і витече.
3. Щоб позбавитися від «ячменю», нагріти на сковорідці лляні сім’я, насипати їх в носову хусточку, зав’язати туго і прогрівати хворе місце.

КАТАРАКТА

Катаракта – це помутніння очного кристалика (в нормі він прозорий). Помутніння наступає після 50-60 років. Катаракта може з’явитися і в молодому віці в зв’язку з травмами, при цукровому діабеті або при порушенні обміну речовин. Як правило, помутніння кристалика – повільний процес, часто тягнеться роками.

Лікування проводиться при хірургічній заміні помутнілого кристалика на штучний. При цьому доводиться чекати поки кристалик сильно помутніє. Якщо у вас виявлена катаракта – пийте очищаючі чаї, щоб вивести з очей токсичні речовини, як найменше їжте тваринних білків – яєць, молока, сира.

Вживайте побільше овочів, груш, бананів, апельсин, лимонів, грейпфрутів, помідорів, болгарського перцю. Вітаміни С і Е поліпшують циркуляцію крові очей.

КАТАРАКТУ ЛІКУЮТЬ ПРОРОСТКИ КАРТОПЛІ І КОРЕНЯ ПІОНА

В народній медицині проростки картоплі цінять при лікуванні не тільки катаракти, а й погіршення зору.

Ліки з проростків картоплі. Перед тим, як приготувати настоянку із проростків, їх потрібно висушити і подрібнити. Потім одну столову ложку подрібнених проростків картоплі залити склянкою горілки. Настоювати 2—3 тижні. Процідити і пити по 15 крапель на ложку перевареної води чотири рази на день.

Ліки з піона (Мар’їн корінь). Столову ложку подрібненого кореня залити 0,5 л кип’ятка, закутати і настоювати три години, потім поставити на вогонь, довести до кипіння, п’ять хвилин протримати на малому вогні, процідити. Приймати теплим по 1 столовій ложці чотири рази на день. Зберігати в холодильнику.

АЛОЕ ЗАГОЮЄ ГНІЙНИКИ ТА РАНИ

Швидко загоює ранки, а також ті, які виникли при варикозному розширенні вен.

Для приготування домашніх ліків з алое беруть рослину, якій не менше 5 років і яка три дні не поливалась та стояла в затемненому місці. Для зміцнення організму зріжте листя з алое, поріжте його і подрібніть міксером. 250 г одержаної маси залийте склянкою рідкого меду і склянкою червоного вина. Цю суміш витримайте в банці тиждень, накрийте марлею, процідіть, відфільтруйте і зберігайте в закоркованій пляшці. Приймати по столовій ложці тричі на день.
Якщо вас непокоять гнійники, подрібніть листя алое, додайте до нього таку ж кількість по вазі сухих листків шавлії та подорожника, цю суміш залийте окропом. Потім, змочивши у настої марлеві тампони, прикладайте їх на запалені місця. Вагітним жінкам лікарі не радять лікуватися алое.

КОЛИ БОЛЯТЬ ЗУБИ (ЦІЛИТЕЛЬКА Л.КІМ)

Пожувати листя шавлії та листя валеріани. Полоскати рот теплим розчином питної соди.

Полоскати рот настоянкою на горілці коренів аїру. Полоскати рот настоянкою на горілці зерен горіха. Полоскати рот розчином (настоєм) ромашки. Полоскати рот теплим розчином барвінку. Полоскати рот теплим відваром чистотілу. Прикласти до хворого зуба ватку, змочену соком кропиви.

ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВИЙ РАДИКУЛІТ

Взяти 2 склянки снігу (якщо не має снігу, наскоблити в морозильній камері), 1 склянку грубої кухонної солі. Покласти сніг в тарілку і всипати туди сіль, швидко розмішати дерев’яною ложкою і зробити один або два коржі 8×10 см., завтовшки 1,5–2 см. Швидко покласти корж на хворе місце.
Відразу виникне відчуття, ніби приклали розпечене залізо, або встромили тисячу голок в тіло.

Триває це відчуття 3-4 хвилини, а потім припиняється. Після цього зняти залишки снігу з сіллю, протерти поперек сухим рушником, бажано хворому полежати в ліжку 2 години. Сольовий корж тримати на попереку чоловікам не більше 7 хв., жінкам – не більше 5 хв. У випадку перетримування виникає опік. Лікування проводиться за один раз. Рідко кому знадобиться процедуру повторити.

100 гр. здрібненої речовини (кори) черемшини, помістити в скляну пляшку, залити 100 мл. 40% горілки, закрити пробкою, добре розмішати й настоювати в темному місці 3 дні. Потім процідити, віджати сировину, перелити в скляну пляшку із щільною пробкою. Зберігати в темному місці. Утирати у хворе місце. Зробити зігрівальний компрес.

ВІД ОБЛИСІННЯ

Квіти календули – 25 гр., трава собачої кропиви п’ятипалої: 15 г, трава шавлії лікарської – 20 г, корінь солодки голої – 30 г, кореневища валеріани лікарської – 30 г, листя берези повислої – 15 г. Одну столову ложку збору заливають склянкою окропу, настоюють 30 хв., проціджують. Приймати по 0,5 склянки тричі на день після їди. Курс лікування – до 1 місяця.

ВІД ГЕМОРОЮ (ВАРИКОЗНЕ РОЗШИРЕННЯ ВЕН НИЖНЬОЇ
ЧАСТИНИ ПРЯМОЇ КИШКИ)

1). Настій ягід чорниці: 1 ст. ложку подрібнених ягід чорниці (свіжої чи сушеної) заливають склянкою окропу, настоювати 2 год. Пити по чверті склянки 4 рази на день.

2). Настоянка ягід чорниці: 100 г подрібнених ягід чорниці, залити 0,5 л горілки, настояти 3 тижня. Пити по 10 крапель, 4 рази на день.

3). Мазь із бруньок тополі чорної: до 2-х частин подрібнених бруньок тополі чорної додати 8 частин смальцю. Ретельно розтерти, змащувати гемороїдальні вузли, тріщини.

ГРИБОК НА НОГАХ

Ліки з рослини заразихи-роздолину подрібнити і залити оцтом. Настояти в темному місці, одержаним настоєм змащувати шкіру і уражені нігті грибком.

ЛАКТАТ ПОКРАЩУЄ СТАН ФУНКЦІЇ СТАТЕВИХ ЗАЛОЗ У ЧОЛОВІКІВ

Коронація зозуляча (зозулин цвіт) допомагає при лікуванні статевих залоз у чоловіків (якість сперми), сприяє дозріванню сперматозоїдів при народжуванні дітей, а також від захворювання на стафілокок.

Рецепт: 2 ст. ложки подрібненої коронації зозулячої, залити склянкою окропу, настояти півгодини. Пити по 1 ст. ложці

3 рази на тиждень, або використовувати як заварку і пити як чай впродовж дня.

ЯКЩО БОЛЯТЬ ЗУБИ (цілителька Ванга радить)

1. Покласти між хворим зубом і щокою листя валеріани, або кінського щавлю. Можна ці листки просто жувати, це швидко втамує біль.

2. Для зменшення зубного болю можна покласти на пошкоджений зуб шматок сирого буряка.

3. Полоскати ротову порожнину відваром шавлії. Робити це треба 2-4 рази, протягом півгодини.

4. Для заспокоєння болі полоскати хворий зуб настоєм трави змієголовнику молдавського, відваром перстачу гусячого, настоєм деревію звичайного, настоянкою на горілці коренів лепехи (аїру).

5. Дрібно накришити шматочок цибулі, загорнути у марлю і покласти у вухо з боку, протилежного тому, де знаходиться зуб.

6. Прив’язати нижче потилиці на шию гарячу ганчірку, або загорнутий у серветку потертий хрін, гірчицю та ін., щоб добре пекло.

ПОРАДИ ВАНГИ (ЦІЛИТЕЛЬКИ)

Вангелія Дмитрівна з міста Петрика відома була не тільки в Болгарії, а й в усьому світі як провидиця. Знала вона також і багато трав. Ці рецепти Ванги запам’ятала її племінниця Казимира Стоянова. Хтось поскаржився на болі в нирках і вона порадила: «Пий чай із сушених квіток гарбуза». Чоловіку, який упав, веліла на забите місце покласти кашку із звареної та розім’ятої квасолі. Тим, хто мучився болями в ногах, рекомендувала зварити в цебрі картату люцерну, розчинити у воді ложку гасу, жменю солі і робити ванни.

При кровоточивих яснах – зварити коріння щавлю і чебрецю, додати на кінчику ножа галуну (рос. квасцû) і полоскати рот. Якщо з’явився лишай, помастити хворе місце сумішшю парного молока з попелом дубової кори.

Ванга стверджувала, що для лікування однієї і тієї ж хвороби різним людям потрібні різні трави.
Частіше за все вона радила поливати себе відваром трав, рідше ці відвари пити, бо вважала, що їхня лікувальна дія більша при проникненні через шкіру. А ще радила їсти більше продуктів білого кольору. Заварюйте та пийте іван-чай. Менше споживайте жиру.

ДЕРЕВО ЛІКУЄ (ВІДДАЄ ТА ПОГЛИНАЄ ЕНЕРГІЮ)

Як визначити: забирає дерево енергію, чи віддає? Піднесіть близько до стовбура стрічку тонкого паперу. Якщо вона притягнеться – дерево поглинає енергію, якщо відхилиться – то віддає. Але при цьому не повинно бути жодного вітру. Перш, ніж використати силу дерева, треба попросити у нього дозволу, потім притулитися до дерева, а після «сеансу» – подякувати. Якщо вдалося знайти своє дерево – цілитель, можна, спитавши у нього дозволу, відламати шматок кори або гілочку, і носити при собі. Частина цілого зберігає властивості всього цілого… як правило, одинокі дерева мають більшу енергію (хоча в однорідному сили не менше). Однак, не радять звертатися за допомогою до дуба, що росте одиноко (особливо, якщо на ньому є гніздо сороки). Це певні ознаки гепатогенної зони.

А взагалі, дуб має теплу ауру. Якщо носити з собою жолудь, то вважається, що це сприяє встановленню інтимних стосунків, а також допомагає при безплідді.

Щоб захистити дім від злих сил, радять повісити жолуді на вікно. Його також носять на собі, щоб захиститися від хвороб і зберегти молодість. Для очищення повітря можна спалити листя дуба. Вважається, що рубати дуб можна лише під час спадання місяця, збирати деревину та листя – вночі, а жолуді – вдень.

В ПАРК – ДО ЕКСТРАСЕНСА (ДЕРЕВО ЛІКУЄ)

Сосна, ясен – заспокоюють, знімають напругу і прикрість. Однак, якщо болить голова чи про себе дає знати серце, не гуляйте в сосновому гаю, бо сосна наповнює важкою біоенергетикою.

Ялина лікує від заздрощів і смутку, а також допомагає спинити запалювальні процеси.

Дуб – дає життєву енергію, прискорює кровообіг. У дуба набирайтеся не тільки сили, а й ясності думок. Але не шукайте під дубом порятунку під час грози (зі 100 ударів блискавки дубу дістається – 54, тополі – 24, ялині – 10, сосні – 6, вишні та груші – 4). А от березу і особливо клен вогонь небесний милує.

Каштан – лікує душу й умиротворяє. Липа забирає тугу кохання, дає радісний погляд на життя.

Береза поліпшує самопочуття і допомагає знайти вихід зі скрутного становища.

Горобина – готова допомогти кожному.

Бук – поліпшує кровообіг і кмітливість, знімає стрес. Його енергія діє на відстані 10-15 метрів.

Вільха – відкриває «третє» око, дає здібність помічати і розуміти непомітне. Але для дуже чутливих і тих, хто страждає на серцеві хвороби, вільха небезпечна.

Верба – втихомирює тварин, а ось людину, якщо вона перебуває близько до дерева, здатна довести до істерики. Це дерево «каже» правду, дає нам можливість усвідомити свої помилки.

Акація корисна всім, при будь-якому самопочутті та настрої.

ЛІКУЄ КОЛІР

У єгипетських храмах були знайдені приміщення, «обладнані» такою конструкцією, яка заломлювала сонячні промені в той чи інший колір спектра. Жреці, визначивши, якого кольору не вистачає пацієнту, ніби купали його в ньому. Червоний колір – стимулює сенсорні центри, збуджує симпатичну нервову систему, сприяє утворенню гемоглобіну. Оранжевий колір – використовується при венозному або лімфатичному застої, при порушенні терморегуляційного режиму, новоутвореннях, володіє дезинфікуючою дією, стимулює роботу нирок, допомагає при діабеті. Жовтий колір – активізує м’язи, посилює жовчовиділення, допомагає під час депресії, меланхолії, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Зелений колір – при різних процесах, при яких необхідна стимуляція, регенерує клітини, стабілізує емоції, допомагає від безсоння та при захворюваннях серцево-судинної системи. Голубий колір – підвищує тонус організму взагалі, або того чи іншого органу зокрема, допомагає при порушенні обміну речовин, органів дихання. Синій колір – використовується, як правило, в комбінаціях з іншими кольорами, служить для закріплення терапевтичного ефекту органів дихання. Фіолетовий колір – стимулює роботу селезінки, застосовується під час запальних процесів, пов’язаний з підвищенням температури тіла, а також під час захворювань серця, підтримує натрієво-калієвий баланс, допомагає при ревматизмі, покращує роботу головного мозку. Ліловий колір – використовується для регенерації кісткової тканини, особливо при переломах. Срібний колір – використовується, як правило, в поєднані із золотим для знищення сторонніх клітин в організмі. Білий колір – можна використовувати для роботи із захворюваннями, пов’язаними з порушенням роботи центральної нервової системи.

КАШТАН — ЦІЛИТЕЛЬ

Прямий контакт з каштаном — те саме, що зі швидкоплинною річкою. Чистий і сильний потік енергії, який струменить у його твердій плоті, легко змиє ваші недуги. Але головна користь цього дерева — в його плодах. Каштани, очищені від колючої зеленої шкарлупи, мають надзвичайну розсмоктувальну дію. Найкраще вони допомагають жінкам при хворобах молочних залоз: мастопатії, маститі, застою під час годування груддю. Використовують плоди каштану просто: кладуть в бюстгальтер, або легенько масують, качаючи каштан по шкірі. При цьому необхідно уникнути грубого натиску, рухи повинні бути ніжними. Для профілактики рекомендується постійно класти в кишеню пару каштанів, для цього годяться і минулорічні, або ще давніші, якщо їхня оболонка не зморщилась і не висохла. Як правило, одного такого «горішка» вистачає на рік, два.

ЩОБ ЖИТИ 120 РОКІВ

Міжнародна група лікарів, психологів та дієтологів розробила 10 заповідей, дотримуючись яких, ми можемо продовжити і зробити більш приємним наше земне існування, адже «генетично» людині відведено 120 років життя.

♦ Не об’їдайтесь. Пам’ятайте, ваша норма — 1500 кілокалорій на день.
♦ Для кожного віку — своє меню. У жінок зморшки з’являються пізніше, якщо вони з 30 років регулярно вживатимуть печінку та горіхи. Тим, кому за 40, корисний бета каротин. Після 50 — кальцій тримає у формі кістки, а магній -серце. Чоловікам, яким за 40, зняти стреси допомагає сир, а після 50 необхідно їсти рибу, щоб захистити серце та кровоносні судини.
♦ Робота — велика сила. Ті, хто не працює, видаються років на 5 старшими.
♦ Знайдіть собі пару! Людина, яка двічі на тиждень займається сексом, виглядає на 14 років молодшою за свій паспортний вік.
♦ Майте на все свою власну точку зору. Це оберігає від депресії.
♦ Рухайтесь! Навіть 8 хвилин на день заняття спортом, продовжують життя.
♦ Спіть в прохолодній кімнаті.
♦ Любіть себе!
♦ Часом варто розгніватись. За результатами міжнародного тестування, 64% респондентів, хворих на рак, завжди тамували гнів в собі.
♦ Тренуйте головний мозок.

ЯК СТАТИ ДОВГОЖИТЕЛЕМ?

1. Це старовинний рецепт загального зміцнення організму.

Взяти 0,5 літра олії (не рафінованої, а справжньої «запашної»), додати 0,5 кг перемеленого в м’ясорубці часнику, добре розмішати і настояти 3 дні в темному, прохолодному місці. Одержите часникову олію. Додати до неї 300 г ячмінних зерен, перемелених на борошно. Все перемішати. Зберігати в прохолодному місці. Вживати по 1 ч. ложці за 30 хв. до їжі протягом 1 місяця. Курс повторювати кожних 5 років.

2. Традиційна тібетська медицина радить від старіння тим, хто уже відзначив своє 60-ліття, пити такий чай: по 30 г листя малини, смородини, петрушки, плодів глоду колючого, трави пустирника, зерен вівса. Все добре перемішати. 15 г цієї суміші залити на ніч 1 л води. Вранці довести до кипіння, варити 10 хв. Пити по 100 мл за 30 хв. до їжі. Зберігати в холодильнику, але порцію перед вживанням розігріти.

3. 1 кг волоських горіхів перемолоти в м’ясорубці, змішати з 1 кг меду (чи цукру), покласти в скляний посуд, герметично закрити і витримати місяць. Вживати протягом тривалого часу по 1 ч. ложці перед їжею, 2-3 рази на день, запиваючи водою чи соком. Це підвищує імунітет, насичує організм мікроелементами, очищує кров, виганяє паразитів з кишечнику. Рекомендується також при захворюваннях щитовидної залози.

ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЇЇ ІМЕНІ

Американські психологи провели дослідження, в результаті якого прийшли до висновку, що тривалість життя людини безпосередньо пов’язана з тим, як звучать його ініціали. Наприклад, люди з ініціалами S.Е.D. (що в перекладі з англійської визначається як «сумний» і R E.T. — «щур», ризикують померти раніше відведеного їм часу, ті, чиє ім’я та по-батькові вкладаються в абревіатуру В.Г.П. (V.I.P.) — уже важлива персона, Дж. (Джон-Іван), Г.О.Д. (G.O.D) – бог, живуть на років 4 довше, ніж середньостатистична людина. У зв’язку з сенсаційним відкриттям, вчені закликають батьків добре зважувати, перш ніж дати новонародженому ім’я, і, по можливості, уникнути ініціалів, котрі несуть в собі руйнівний зміст.

КОРИСНО ЗНАТИ, ЩОБ БУТИ ЗДОРОВИМ

1. Чорний хліб – знімає напругу і розслаблює, підвищує тонус і покращує настрій.
2. Молочні продукти дають заряд бадьорості, підвищують енергетику організму. 1л молока містить добову норму кальцію.
3. Шоколад – дає відчуття комфорту, поліпшує настрій
4. Індичка – посилає в мозок амінокислоту тирозин, яка прискорює реакцію, поліпшує енергообмін в мозку.
5. Яловичина (телятина) – дає приплив енергії. Навіть невеликий шматочок м’яса підвищує вміст заліза в організмі на 200%
6. Вода – знімає втому, яка є прямим наслідком зневоднення організму. Дорослим слід випивати від 6 до 8 склянок води за добу.
7. Банани – знімають стрес, поліпшують роботу серця. Організму необхідно близько 300 мг магнію в день, а це – 2 банани. Їх можна замінити горіхами, бобами, салатом.
8. Апельсини і грейпфрути – знімають дратливість, підвищують імунітет. Вони багаті на вітамін С, який сприяє загостренню і прискоренню уваги.
9. Волоські горіхи – вгамовують тривогу, підвищують тонус організму.
10. Кава – сприяє зібраності і чіткості думки, підвищує кров’яний тиск, блокує проникнення в мозок гормонів, які провокують сон. Двох чашок кави на день цілком достатньо для бадьорості.

ЩОДЕННЕ ВЖИВАННЯ ЦИБУЛІ ДОЗВОЛИТЬ НЕ ЛИШЕ ЗМІЦНЮВАТИ ВАШ ІМУНІТЕТ, А Й ЗАХИСТИТЬ ВІД ПЕРЕДЧАСНОГО СТАРІННЯ

Як стверджують японські фахівці, активні і легкозасвоювані сполуки сірки, що є в цибулі, – незамінні для мозку. Вони відновлюють і захищають його клітини, тим самим стимулюють активність. Сірчані сполуки активізують і омолоджують клітини мозку, поліпшують пам’ять. Крім того, регулярне споживання цибулі знижує ризик новоутворень (ракових захворювань). Вона ще корисна тому, що в ній є 8 мікроелементів, велика доза вітамінів С та В, глюкоза, ефірна олія. Тому цибуля активізує обмін речовин, сприяє кровоутворенню та очищенню крові, стимулює процеси травлення, виводить з організму зайву рідину. Використовують цибулю і в косметології. Вона зміцнює волосся, покращує кровопостачання шкіри, лікує вугрі і фурункули. Вона ще здатна як природній антибіотик нищити вірус як у повітрі, так і в середині організму.

ПРО СЕКРЕТИ ДОВГОЛІТТЯ НІНЕЛЬ ОСИПЕНКО (професор, доктор мікробіологічних наук)

Їсти потрібно мало. Не варто вживати свинину, а от, наприклад, курятину або молоду телятину слід їсти з хріном. Наш традиційний хрін з буряком – це дуже сильний засіб з профілактики багатьох недуг. Буряк добре чистить судини від тромбів. Це довів ще Галілео Галілей. Ну а хрін вбереже від інфекцій.

Два три рази на тиждень потрібно їсти морську рибу, найкраще тріску.

Замість цукру – мед. Адже вже за 20 хв. усі вітаміни і мікроелементи з нього опиняться в вашій крові. І вона тут же живить всім корисним весь організм. А от замінник цурку не вживайте. Його тепер додають у дуже багато продуктів, навіть у жуйки, бо він у 200 разів солодший за цукор з буряка.
Не змішуйте мед з цукром, коли готуєте чай.

Не вживайте багато кави та солі. Вони дуже шкідливі для наших білкових структур, бо вимивають кальцій з кісток, порушують зір. Кістки стають крихкими.

Щоб не хворіти та зробити життя якомога довшим, треба вживати якнайбільше живої рослинної їжі, оскільки від вареної у суглобах та судинах накопичується багато «мертвого» кальцію у вигляді сечокислих солей. Крім того, кров стає густою, а вени – крихкими. Це приводить до стенокардії, гіпертонії, атеросклерозу тощо.

Майже проти всіх хвороб діють цибуля та часник. Цибуля містить багато вітамінів, фітонцидів, мікроелементів. Сік цибулі корисний для зору, і при цьому вбиває трихомонади та стрептококи, туберкульозну та дизентерійну палички, глистів.

А часник містить понад 200 унікальних компонентів, які є основою довголіття людини, й захистить від багатьох хвороб, навіть від раку.

Обов’язково потрібно їсти чорний житній хліб, бо в ньому міститься вітамін Е, який бореться зі старінням.

ШОКОЛАД ПРИСКОРЮЄ СТАРІННЯ

Учені довели, що чим більше їсти шоколаду, тим швидше можна постаріти. Адже в шоколаді
багато холестерину який сприяє утворенню в судинах атеросклерозних бляшок. Вони звужують просвіт артерій, що може привести до інсульту, інфаркту міокарда, артеріальної гіпертонії або нападів стенокардії. А ще від надмірного вживання солодкого шоколаду можна «придбати» діабет,ожиріння, втратити зуби.

ПРИ ОЖИРІННІ, АВІТАМІНОЗІ ТА НЕДОКРІВ’Ї

Приймати такі суміші соків: яблучного: 100 мг, динний: 50 мг, томатний: 5 мг, лимонний: 25 мг.
При атеросклерозі, гіпертонії, захворюванні жовчного міхура приймають по 0,5 склянки вищевказаної суміші за 10-20 хв. до вживання їжі.

ДЛЯ ПОМ’ЯКШЕННЯ ЗАСТУДНОГО КАШЛЮ І ХРИПОТИ

Беруть столову ложку шкірок яблук, заливають склянкою окропу і настоюють як чай. Приймати по 0,5 склянки 5-6 разів на день до їди, або 2-3 неочищених яблука залити 1-2 л. води і кип’ятити 15 хв. приймати по склянці 3 рази на день до їди.

ДЛЯ ЗАГОЄННЯ ТРІЩИН ГУБ, СОСКІВ І РУК

Беруть 100 г яблук натирають на терці і змішують з тваринним гусячим жиром або вершковим маслом у співвідношенні 1:1. Використовувати на ніч, попередньо промивши ділянку шкіри милом. Зовнішньо терті яблука застосовують при опіках, виводять бородавки, а також при запалення і шкіри обличчя.

КВІТИ НАГІДКИ (КАЛЕНДУЛИ) ЛІКУЮТЬ РІЗНІ ХВОРОБИ

Її використовують при загоєнні ран після ампутації, забитих місць, гнійних запаленнях. Ефективно діє він проти шкірних запалень, висипів, лишаїв, набряків, зумовлених відморожуванням, запалень вен на ногах, а також як полоскання проти ангіни, стоматиту. Препарати з календули добрі ліки при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, захворюваннях печінки та жовчного міхура, хвороби серця, гіпертонії.
Внаслідок дії календули (нагідок) у хворих на рак зменшується інтоксикація, зникають диспепсичні явища, поліпшується апетит та сон.

Використовується зовнішньо і внутрішньо у вигляді спиртової настоянки та водяного настою. Настій готується у співвідношенні 1:5. Для зовнішнього застосування (компреси, промивання) чайну ложку настоянки розводять в 0,5 л води. Настій для внутрішнього вживання готують з 2 ч. ложок квіток на 2-х склянок окропу. Настоюють 30-40 хв., а потім проціджують (добова доза).

ПРИ АНГІНІ

Після їжі повільно жувати шматочки прополісу розміром з квасолину. За день потрібно з’їсти близько п’яти грамів прополісу. Лікування помічне при всіх видах ангін і на будь-якій стадії захворювання.

ВИРАЗКА ШЛУНКА

Приймайте по дві столові ложки меду раз на добу натщесерце, краще пізно вночі перед сном. Курс лікування 1 місяць. Після тижневої перерви можна повторити.

СПАЗМИ СУДИН

Якщо голова болить в потилиці – значить підвищується тиск. Якщо він підвищується ввечері – порушена робота щитовидної залози, вранці – погано працюють нирки. Тиск «скаче» від хворої щитовидної залози. Вам необхідно внормувати тиск, вилікувати щитовидну залозу, нирки. Для цього можна пити настоянку конюшини по 5 крапель 4 рази на день. Цим ви зможете нормалізувати консистенцію крові, лікувати судини і склероз. Конюшина взагалі підходить для чоловіків і жінок. Вона знімає втому, тонізує, нормалізує тиск і чистить судини. Ще це зроблять ліки «Спазмін», які усувають спазми судин головного мозку. Крім цього їжте пшоняну кашу, вона тонізує шлунок, налагоджує кровотворну та очисну дію печінки. Можна їсти кашу з маслом, молоком.

Пшоно взагалі приносить велику користь організму, лікує катаракти та склероз судин. Також це гарний профілактичний засіб проти пухлин — злоякісних і доброякісних. Головне правило вашого раціону — ні грама солі.

ЛІКИ ПРИ ОТРУЄННІ

Найсильніша рослина проти отруєнь — ягель (ангельський корінь). Можна висушити корінь ягелю і лікуватися ним. А якщо цієї трави не знайдете, в «Зеленій планеті» (аптеці) є рослинні ліки — «Токсан». При гострих харчових отруєннях після інтенсивного промивання шлунка і кишечника приймати по 5 крапель «Токсану» через кожні 30-40 хв. до покращення стану. Після зняття гострого загострення перейти на звичайну схему до повного одужання.

КОЛИ НОГИ БОЛЯТЬ!

Причин цьому багато, але головне — це неправильний спосіб життя:

♦ зловживання молоком, тютюном, алкоголем
♦ недотримання постів

Молоко — будівельний матеріал для організму, який корисний до 17-20 років. Пізніше молоко йому не потрібне. Якщо після 20 років постійно і довго вживати молоко, то казеїн, що знаходиться в молоці, поступово, відкладаючись на стінках кров’яних судин, закупорює їх. У першу чергу, це відбувається в судинах ніг, що призводить до порушення кровообігу. Звідси і всі біди. Деякі читачі жахаються такої інформації. Тому не зайве знати, як оцінювали молоко древні. Зокрема, таджицько-персидська медицина вважає, що найбільш підходящий час для вживання молока — це з кінця весни до середини літа. Решту часу молоко радять вживати помірно, або зовсім від нього відмовитись. Найкраще молоко — щойно здоєне. Надмірне вживання молока може породжувати лихоманку, виразки, сверблячки, чиряки, набряки легенів і обличчя. Молоко категорично протипоказано тим, у кого з’явились внутрішні пухлини (фібріома, міома, кіста, аденома, рак).

Літнім людям молоко потрібно пити тільки з медом. Сир шкідливий при всіх хворобах, а особливо при гіпертонії. Їжте сирі овочі, ягоди, фрукти. Замість кави, чаю, какао, молока — вживайте по черзі 7 днів настій суниці лісової (ягід і листя), ягід чорниці, бузини, чорної шовковиці.
Володимир Погоняй — травник.

ВІД ІНФАРКТУ ВРЯТУЄ КЕТЧУП

Як свідчать останні дослідження американських та шотландських вчених, найкращим профілактичним засобом від інфаркту є звичайний кетчуп, яким здобрюється їжа. В ньому містяться захисні речовини, які допомагають серцю зайняти глуху оборону проти всяких напастей.

Любителі томатного соусу вдвічі краще захищені від серцевих хвороб. Проте тим, хто терпіти не може помідорів, але бажає зберегти своє серце, спеціалісти радять харчуватися кавунами, грейпфрутами і креветками.

ГРОНА ВИНОГРАДУ ВИВЕДУТЬ ШЛАКИ

Грона винограду допоможуть не тільки вивести шлаки, а й скинути зайву вагу. Це комора вітамінів. Виноград дуже корисний. Крім натурального виноградного цукру, в ньому є велика кількість вітамінів і мінеральних речовин. Тому він дуже добре допомагає від різних недуг. По-перше, він виводить із організму шкідливі шлаки і токсини. Кальцій, який є у винограді, попереджує руйнування й витончення кісток. Цинк та вітамін С зміцнюють імунну систему, підвищують опірність організму хворобам, особливо взимку. Магній та вітамін В знижують нервову напругу, а вітамін А очищає шкіру, робить її красивою та еластичною. Завдяки високому вмісту кальцію, поліпшується робота нирок, печінки, жовчного міхура. Не так важливо, який виноград – синій чи білий ви будете їсти. Їжте той, який вам більше до вподоби. Щоб скинути пару зайвих кілограмів, протягом дня з’їжте 3 кг винограду, чи випийте 5 склянок натурального виноградного соку. А якщо хочете трохи схуднути, то протягом 5 днів з’їдайте на сніданок, обід та вечерю по 250 г винограду та кожного дня випивайте по 3 порції (по 200 мл) виноградного соку. Можна і обов’язково по 1,5 л відвару лікувальних трав чи мінеральної води. Слід пам’ятати, що діабетикам таке лікування не рекомендується.

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ СП’ЯНІННІ

1. Швидко і сильно потріть вуха п’яному, він опритомніє.
2. Розчиніть у склянці води 5 крапель нашатирного спирту і дайте випити захмелілому.
3. У склянку холодної води налийте 20 крапель настою м’яти і дайте випити.

МЕД ПРОТИ АЛКОГОЛЮ

Американський вчений Д.Джарвіс в книзі «Мед і природні продукти», розповідає, як його запросили до чоловіка, котрий перебував у дванадцятиденному запої. Нещасному дали 6 ложок меду, через 20 хв. — ще таку ж дозу, а потім ще стільки ж. Всього він спожив 18 чайних ложок меду протягом години. Лікування продовжили таким чином: 3 дози по 6 чайних ложок кожні 20 хв. Наступного дня хворого оглянули. Пацієнт спав до 7.30 ранку, чого раніше не було. На сніданок він вжив 4 чайні ложки меду (перед їжею), склянку томатного соку і шматочок ніжного м’яса. На десерт одержав ще 4 чайні ложки меду. Коли йому товариш приніс пляшку горілки і запропонував випити, п’яниця відсунув її, сказавши, що пити не хоче. З того часу він не пив ніколи.

При використанні цього методу слід виконувати кілька умов:

♦ Суворо дотримуватись усіх рекомендацій і не міняти вказані дози та час прийому.
♦ Медове лікування повторювати щодня, до повного одужання.

ВИПИВАЙ, АЛЕ МІРУ ЗНАЙ

Дослідження вчених показали, що алкоголь в невеликих дозах сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань. Однак, мова йде про кількість алкоголю, що міститься в 150-200 мл сухого вина. Майже кожній дорослій людині доводилось хоч один раз в житті пережити наслідки надмірного вживання спиртного. Керуючись рекомендаціями наркологів, можна уникнути вранішнього нездужання (похмільного синдрому), навчившись пити правильно. Перш за все, пити потрібно повільно, тоді більша частина алкоголю встигне окислитись в організмі, не потрапивши до мозку. Бажано при цьому добре поїсти, надавши перевагу жирній їжі та овочам. Прийом великої кількості рідини також послабить вплив алкоголю на організм. Важливо знати не тільки як, але й що пити. Особливо підступними є міцні, витримані напої, так як коньяк, віскі, бренді, а також червоне виноградне вино, що викликає сильний головний біль, всі види штучних вин та шампанське. Краще вживати якісну горілку, джин з тоніком, чи якісне біле вино. Якщо ж така неприємність сталася, випийте декілька склянок фруктового соку, солодкого чаю чи кави з медом і лимоном. Допоможе горня неміцного м’ясного бульйону, легка нежирна
їжа, кисломолочні продукти – кефір, ряжанка, йогурт. Якщо у вас здорове серце – прийміть теплу ванну. Головна порада – НЕ ПИЙТЕ БАГАТО.

РИЗИК ЗАХВОРІТИ НА РАК ТОВСТОЇ КИШКИ ЗМЕНШУЄ КАВА

Кава не тільки викликає почуття бадьорості, але й зменшує ризик захворіти на рак товстої кишки. Такий результат дали дослідження, проведені в Мілані на двох тисячах пацієнтів. У того, хто протягом дня випиває як мінімум 4 горнятка кави «еспресо» чи «мокко», ризик захворіти на цей вид раку зменшується більш як на 25%. Особливо добре захищені ті аматори кави, хто протягом дня п’є три і більше разів.

М’ЯТА ВІД ГОЛОВНОГО БОЛЮ

М’ята перцева швидко порятує вас від болю, і вона, без сумніву, краща всілякої «хімії». Як готувати відвар: заваріть одну повну столову ложку з верхом м’яти (листя) у 150 мл окропу. Можна скористатися готовим пакетиком рослини із аптеки. Накрийте відвар кришкою і дайте настоятись 10 хв. Прийом: процідити та трохи охолодити. Пити відвар маленькими ковточками. Якщо любите солодкий чай, додайте у відвар трохи меду.

ГРУШЕВА МАСКА ВІД ЛАСТОВИННЯ

Треба розім’яти свіжу грушу, видавити сік і нанести м’якоть на обличчя (при сухій шкірі можна змішати її з сухим молоком до кашкоподібної консистенції). Витримують 10-15 хв. і потім змивають обличчя прохолодною водою. Маска корисна для плямистої, нечистої шкіри.

МАЗЬ ВІД КІСТОЧОК (МОЗОЛЯ) НА НОЗІ

Є особливий вид мозоля, який в народі називають «кісточкою» на нозі. Він виникає, як результат поступового заповнення суглобної сумки рідиною, від чого та збільшується і спричиняє сильний біль. Від цього мозолю в Киргизії винайшли простий і ефективний засіб.

Необхідно приготувати мазь такого складу: 30 г нашатирю, 30 г камфори, 0,5 пляшки спирту, 30 г червоного перцю, 12 г бодяги. Слід брати справжню бодягу, яка живе в струмках і річках, бо під цією назвою значаться багато організмів, що живуть у воді. Увечері розпарити ногу, витерти, після чого накласти на мозоль серветку з маззю. Щоб мазь затрималась на мозолі, на неї потрібно попередньо одягнути гумове кільце (продається в аптеках). Ногу потрібно забинтувати і тепліше закутати. Вранці пов’язку знімають. Так необхідно робити кожного вечора, поки мозоль не розм’якне і не зникне.

РЕГУЛЯРНЕ ДОНОРСТВО МОЖЕ СТАТИ ПРОФІЛАКТИЧНИМ ЗАХОДОМ ВІД ІНФАРКТУ

Гарна новина для чоловіків. Той, хто регулярно здає кров, отримує шанс захистити себе від інфаркту. Такого висновку дійшли вчені Канзаського університету (США). Дослідження проводились за участю пацієнтів у віці понад 40 років. У чоловіків – донорів інфаркт трапляється на 30% рідше, ніж у тих, хто не здає кров.

ЛИМОН ДОПОМОЖЕ ПРИ АНГІНІ

Якщо ангіна тільки починається, рекомендують повільно зжувати половину лимона разом з цедрою. Протягом години нічого не їсти, щоб дати можливість ефірній олії і лимонній кислоті подіяти на слизову оболонку горла. Процедуру повторити через три години.

КРІТСЬКА ДІЄТА КОРИСНА СЕРДЕЧНИКАМ

Харчування північних і південних європейців дуже відрізняється. Щоденна їжа жителів Півночі – молоко, масло, м’ясо. А ось жителі Півдня перевагу надають оливковій олії, фруктам, овочам і червоному вину. Тому мешканці грецького острова Кріт славляться здоров’ям та довголіттям. Чи залежить це від харчування?

Один французький дослідник вирішив перевірити це на пацієнтах, які недавно перенесли інфаркт. Вони харчувалися злаками, овочами і фруктами, зготовленими на нежирному, дієтичному маргарині. Уже через 2 місяці в групі людей, що сиділи на крітській дієті, на 73% стало менше проблем із серцем, ніж у контрольній групі, яка харчувалась як звичайно. Тож якщо хочете добре себе почувати, харчуйтеся по-грецьки.

ЯК ПОЗБУТИСЯ МОЗОЛІВ

Цибуля. Взяти цибулину, почистити її, розрізати навпіл, покласти у склянку, залити оцтом. Поставити на добу в тепле місце. Потім витягнути цибулю. Прикладати до мозолів по ли-
сточку двічі на день – вранці та ввечері, зав’язавши ганчіркою. Чорнослив. Розварити чорнослив у молоці, витягнути з нього кісточки. Гарячим прикладати до мозолів, а коли слива вихолоне, замінити знову гарячою. Продовжувати так робити стільки, скільки можна. Мозолі швидко зникнуть.

ВИВЕДІТЬ ШЛАКИ З ОРГАНІЗМУ

Щоб вивести з організму шкідливі речовини, необхідно вживати в їжу багато клітковини. Вона міститься у висівках, пшеничних пластівцях, яблуках. Більше пийте овочевих соків з моркви, гарбуза, винограду. Їжте цитрусові, особливо лимони, що багаті на вітамін Ñ. Всі ці продукти поновлять захисні сили організму, допоможуть вам залишитися в гарній формі та мати добрий вигляд.

ВІД ОБМОРОЖЕННЯ

Гусячим і качиним салом і розчином житнього борошна змащувати обморожене місце. Добре додати кінський мозок. Його треба висушити, потовкти і додати до вказаної суміші.
ЧАЙ ПРОТИ РАКУ

Чай, як дехто вважає, не той напій, якого можна випити багато. А якщо спробувати? І треба пробувати, вважають китайські лікарі, пити чаю побільше. Зокрема дослідження експертів Хуанського медичного університету, що вивчали цілющі властивості чаю, довели, що кахетин, який міститься в ньому, здатний доводити ракові клітини до «самогубства». Витривалими «бійцями» з онкологічними хворобами можуть бути і чорний чай, і неферментований зелений.

ЩОБ РАК ОБМИНАВ

Найдоступніший засіб від радіоактивних опромінень і ракових пухлин – свіжий сік (або краще салат) капусти городньої (білокачанної). У людей, які полюбляють салати з капусти, не тільки швидше виліковується виразка шлунку, а також така їжа є надійною запорукою від раку шлунку.
Надійна профілактика від раку шлунка і губи – морква.
Свіжо відтиснутий сік моркви, змішаний навпіл (1:1) з медом, допомагає лікувати не тільки рак шлунка, а рак губи чи гортані. Таку суміш соку з медом треба вживати столовими ложками кілька разів на день.

Ефективним протипухлинним засобом для профілактики та лікування онкологічних захворювань внутрішніх органів (шлунка, стравоходу, печінки), є корінь лопуха. В Японії так шанують корінь лопуха, що вирощують лопух як городину.

Для профілактики та допоміжного лікування пухлин молочної залози жінки можуть скористатися допомогою рослин: мальви лікарської та рутки лікарської.

Татарник колючий – цей всім відомий будяк також має протипухлинні властивості. Ця рослина «воює» з новоутвореними пухлинами, протистоїть утворенню метастазів, а тому рекомендовано після онкологічних операцій. Жінкам допомагає лікуванню пухлини матки.

Онкологічним хворим давали сік калини: систематичне вживання плодів калини поліпшує самочуття хворих на злоякісні пухлини і, особливо, коли це стосується органів травлення.
Гарна профілактика від онкозахворювань – пшоно.

Той хто їсть пшоняну кашу з молоком або з салом, а в піст з духмяною олією, капусняк із пшоном, суп з пшоном, хто готує ковбаси – круп’янки, начинені пшоном, голубці з пшоном – то у тих людей, у тій родині ніколи не хворітимуть на пухлини, ні в кого навіть бородавки не з’явиться на тілі, не кажучи вже про фіброміоми чи злоякісні пухлини. А також побільше страв з буряка.
І ще чудовою профілактикою раку будуть: регулярний сон, відпочинок, повноцінне харчування з якомога меншим вживанням смаженого, копченого, консервів з харчовими стабілізаторами.

РЕЦЕПТИ:

Ліки з лопуха – дві столові ложки подрібненого кореня лопуха залити звечора півлітрою крутого окропу і настоювати до ранку (7-8 годин). Вранці процідити. Вживати теплим по півсклянки настою три-чотири рази на день перед їжею.

Ліки для профілактики пухлин молочної залози – квіти мальви лісової (свіжі) – 200 г, траву рутки лікарської – 100 г подрібнюють, перемішують і заливають 1 л окропу. Годину настоювати. Процідити. Вживати впродовж дня замість води. Однак дотримуватись правил: по 100 мл перед їжею. Курс лікування близько двох місяців.

Ліки з татарнику – чайну ложку подрібненої сировини листя та кошиків квітів татарнику заливають склянкою окропу,
варять на маленькому вогні 10 хв., потім настоюють 20 хв., проціджують. Пити по 0,5 склянки чотири рази на день.

Протипухлинний чай – квіти ромашки лікарської: 15 г, трава суниці лісової: 10 гр трава фіалки запопинної: 10 г, листки подорожника великого: 10 г, квіти календули лікарської: 10 г, плоди шипшини: 30 г, листки м’яти перцевої: 5 г. Компоненти подрібнюють і змішують. Дві столові ложки заливають півлітрою окропу. Настоюють 6 годин (краще в термосі), проціджують. Приймають протягом дня у 3-4 прийоми з медом за 20-30 хвилин до їжі як протипухлинний профілактичний чай. Курс лікування – до місяця.

АКУЛА І РАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Американський онколог Джон Геллер помітив, що в ранах людини, на яку напала акула, не було
ніяких бактерій. Коли заінтригований дослідник спробував прищепити акулам ракові клітини, то з цього нічого не вийшло. Виявляється, акулам властивий якийсь невідомий спосіб самозахисту від бактерій, що викликають різні хвороби, зокрема, рак. Дослідження цього феномену продовжуються. Можливо, що через декілька років учені знайдуть вакцину від раку з допомогою акули.

ЯК ЗНИЗИТИ КРОВ’ЯНИЙ ТИСК БЕЗ ТАБЛЕТОК (В.Б. Каменський, 1906 р.)

У вас різко підвищився тиск, а таблеток під рукою нема. Що робити? Вихід є. Зробіть самомасаж шийного відділу хребта, розітріть його вздовж хребетного стовпа зверху вниз. Міцно натисніть на центри долонею обох рук. Наприклад, можна взятися за ручки дверей, візочка і т.п., упертися в них долонями обох рук. Масуйте точки біля мочок вух. Можна зробити і так: видихнути повітря, затримавши дихання на 10-20 сек. Повторити після нетривалої паузи. Кров’яний тиск знизиться, якщо прикласти холодну грілку на ділянку пупка.

ЯКЩО ВЕЛИКИЙ ТИСК — ДОПОМОЖЕ КОРА ЛІЩИНИ

І дійсно відвар кори ліщини знижує кров’яний тиск. Кору ліщини потрібно обстругати, з молодої гілки (діаметром 3 см і завдовжки 10 см). Тоді цю кору запарити у 250 г води. 10 хвилин вона має кипіти на слабкому вогні. Потім цей відвар настояти цілу ніч, а вранці можна пити. Вживати двічі на день, по 2—3 столові ложки до їди.

З ліщини в лікувальних цілях використовують і листя, і кору ліщини (листя брати коли воно ще молоде й соковите). Їх застосовують для лікування недуг сечостатевих органів (запальні процеси сечового міхура, нирок). Для цього беруть 1 столову ложку коріння на 200 мілілітрів води, кип’ятять 5 хвилин, настоюють усю ніч і вживають по 2—3 столові ложки тричі на день за 30 хвилин до їди. Якщо це листя, то сушать, подрібнюють, заливають склянкою окропу, настоюють 10 хвилин і також п’ють по 2—3 столові ложки тричі на день за півгодини до їди.

ЧОТИРИ РЕЦЕПТИ ПРОТИ АЛЕРГІЇ

1. Золототисячник – 5 ст. л., звіробій – 4 ст. л., корені кульбаби – 3 ст. л., польовий хвощ – 2 ст. л., кукурудзяні приймочки – 1 ст. л., ромашка – 1ст. л., плоди шипшини – 2 ст. л.
Шипшину і корені кульбаби пропустити через м’ясорубку. Весь збір добре перемішати. Дві столові ложки збору на 2,5 склянки води помістити в емальований посуд, залити холодною водою ввечері і настоювати протягом ночі. Вранці поставити на вогонь. Довести до кипіння (але не кип’ятити), укутати на 4 год., після чого процідити. Вживати по 1 склянці в три прийоми перед їжею. Зберігати в холодильнику. Термін лікування 6 міс. У процесі лікування не вживати спиртного.
2. Кропива, квіти. 1 ст. л. квітів (сухих чи свіжих) на склянку окропу. Настояти, укутати на 30 хв., процідити. Пити по півсклянки 4-5 разів на день, чи по 1 склянці, тричі на день, у теплому вигляді.

3. Фіалка – 4 ст. л., череда – 4 ст. л. Все змішати, подрібнити. 1 ст. л. заварити в склянці окропу, настоювати до охолодження, а потім процідити. Пити по 0,5 склянки на ніч.

4. Калина. Дві столові ложки сухої трави залити склянкою окропу, охолодити. Пити по 0,5 склянки двічі на день, після їжі. Можна взяти 1 ст. л. квітів калини, залити склянкою окропу, охолодити. Пити по 0,5 склянки, тричі на день.