«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Про лікарські рослини. Поради хворим. Іван Гоянюк

Про лікарські рослини

Деякі лікарські рослини мають отруйні властивості і при певних захворюваннях і станах організму вимагають обережного користування з ними.

Горобина чорноплідна — протипоказна при підвищеній зсілості крові, гіперацидних гастритах, виразковій хворобі шлунка й дванадцятипалої кишки, артеріальній гіпертензії.

Гірчиця сарептська — протипоказана при туберкульозі легень і запаленні нирок.

Оман — протипоказаний при захворюваннях нирок і вагітності.

Материнка звичайна — протипоказана вагітним.

Звіробій звичайний (продірявлений) — протипоказаний при гіпертонії, підвищеній температурі.

Золотий корінь (радіола рожева) — протипоказаний при різко виражених симптомах нервового захворювання, гіпертонічних кризах, пропасних станах.

Ялівець звичайний (верес) — протипоказаний при водянці.

Меміжарія цукрова (морська капуста) — протипоказана при вагітності, нефритах, геморагічному діатезі, кропивниці, хронічному риніті.

Пижмо звичайне — протипоказане вагітним жінкам і маленьким дітям.

Подорожник великий (порізник, чирякова трава) — протипоказаний при хворобах шлунка з підвищеною секрецією.

Полин гіркий — протипоказаний при вагітності й ентероколітах, при тривалому (понад місяць) його вживанні можуть з’явитися ознаки інтоксикації.

Чебрець повзучий — протипоказаний при різко вираженому кардіосклерозі, теросклерозі судин головного мозку, миготливій аритмії, передінфарктному й постінфарктному станах, хворобах печінки й нирок, виразковій хворобі шлунка, вагітності, не непереносимості препаратів рослин.

Щавель кислий — протипоказаний вагітним і при захворюванні нирок, подагрі.

Алое деревовидне — протипоказане при вагітності, поскільки може викликати прилив крові до малого тазу.

Березові бруньки — можуть викликати подразнення нирок, а тому приймати відвари і настоянки з них необхідно після консультації з лікарем.

Березовий гриб чага — при неправильному використання морже викликати збудження нервової системи. Одночасно з препаратами чаги не рекомендується приймати глюкозу і пеніцилін. При лікуванні чагою призначається молочна дієта, а приймання м’яса і жирів зменшується до мінімуму. Повністю виключаються ковбаси, консерви, гострі приправи.

Глід — протипоказаний при гіпертонії, бо може з’явитися головний біль, сонливість, депресія. Не можна приймати на голодний шлунок і після приймання пити холодну воду.

Валеріана (корені) — не можна вживати довший час і у великій кількості, бо може викликати головний біль, нудоту, порушити діяльність серця.

Гірчиця — протипоказана при туберкульозі легень і запалення нирок.

Гранат (плоди) — сік плодів пити обов’язково розведеним, тому що ньому знаходиться багато різних кислот, які можуть подразнювати шлунок і роз’їдати емаль зубів.

Калина — протипоказана при подагрі і хворобі нирок.

Кукурудзяні коси — не рекомендують при підвищенні згорнення крові.

Цибуля городня — настоянка протипоказана сердечним і печінковим хворим, а також при хворобах нирок.

Морква посівна — не приймати верхню частину коренеплодів, які зеленого кольору.

М’ята перцева — протипоказана при депресіях, сонливості. Препарати з м’яти знижують дітонародження.

Горіх грецький (волоський) — приймати в невеликій кількості, бо можуть з’явитися головні болі, це тому, що вони викликають спазми судин головного мозку в передній частині голови.

Буряк звичайний — свіжий сік необхідно витримати 2—3 години в холодильнику, щоб випарувались шкідливі речовини. При прийманні свіжо чавленого соку буряка проходить сильний спазм кровоносних судин.

Черемша — подразнює слизову оболонку шлунка.

Часник — протипоказаний при епілепсії, повнокровним людям і вагітним.

При неправильному використанні рослин із лікувальною метою необхідно пам’ятати, що навіть неотруйні лікарські рослини можуть викликати отруєння, а тому потрібно порадитися з лікарем.

 

Поради хворим

Від високого тиску. У трилітрову банку вкинути нарізані невеличкі бурячки, ложку цукру і залити холодною одою. На сьомий день пити вранці і ввечері.

100 г малини або млинового варення заварити у склянці перекип’яченої води, потім додати столову ложку меду. Споживати перед сном. Щоденно з’їдати 20—30 розтертих з медом ягід калини. Краще це робити увечері. Тоді і сон буде гарний.

КОЛИ БОЛЯТЬ ПЕЧІНКА, ШЛУНОК

Шипшина, звіробій, деревій, спориш, кукурудзяні рильця, безсмертник, польовий хвощ. З кожного по 5 грамів на 2,5 л води. Кип’ятити 5 хвилин, ніч настояти, пити по 100 г тричі на день за півгодини до їди.

Отруєння. Звіробій, полин, ромашка, календула, дубова кора, шипшина, листя суниці, подорожник. Відвар пити по півсклянки декілька разів на день. За два дні робота шлунка відновиться, з’явиться апетит.

Нирки, печінка. Кілограм свіжого весняного меду покласти в теплу воду, щоб став рідким. Всипати до нього півкілограма горіхів, перетерти на муку. Настояти день. Приймати по столовій ложці до їжі вранці і ввечері цілий місяць. Місяць перерви. Знову приймати місяць. Два місяці перерви. І знову місяць приймати. Так півроку — і буде повне одужання.

БЕЗПЛІДДЯ

Жінку треба звільнити від важкої фізичної роботи. Їй потрібно пити заспокійливі чаї з трав, багато їсти овочів і зелені, сиру. Відмовтеся від соленого, солодкого, гострого. Якомога більше бувайте на повітрі, біля води. Оточуйте себе приємними людьми. Не нервуйтеся. Коли ваша шкіра посвіжішає, запромениться організм зсередини ви завагітнієте. Не забувайте й надалі про заспокійливі і зміцнюючи настоянки. Не полишайте легку роботу на повітрі.

ОЧІ

Вранці і ввечері кладіть на очі лляні серветки, змочені в міцному чаї з ромашки, а також листя подорожника і капусти. Вранці виходьте на луг і довго дивіться на траву, росою вмивайте очі. Кімнату пофарбуйте в салатовий колір. Такими мають бути фіранки, скатертина, покривала. Не читайте лежачи.

СЕРЦЕ

Відмовтеся від спиртного, тютюну, жирної м’ясної їжі, гострих приправ. Замість цього — свіже повітря, рух, помірна їжа. Коли в серці тисне, пийте відвар шипшини з м’ятою, валеріаною з ложкою меду перед сном.

ДІАБЕТ

Відмовтеся цілком від солодкого і мучного, якомога менше картоплі і м’ясного. Натомість багато овочів. Обов’язково один день на тиждень голодуйте. Їжте часто і небагато. Слідкуйте, щоб шлунок і кишківник добре очищувалися. Пийте відвари з чорниці, гірчичного насіння, листя шовковиці. Не поспішайте звикати до ліків.

РАНИ

Прикладайте до них змочену у відварі польового хвоща хусточку. У пляшку налийте молодої кропиви і залийте горілкою. Настоянкою змащувати порізи.

ФАКТОРИ, ЯКІ СКОРОЧУЮТЬ ВАШЕ ЖИТТЯ

Постійне куріння — мінус 10 років
Хронічне пияцтво — мінус 10 років
Проживання поруч з автодорогами — мінус 2,5 року
Ожиріння — мінус 9 років
Вага вище норми — мінус 3 роки
Сильний стрес (втрата близької людини) — мінус 1 рік.

ФАКТОРИ, ЯКІ ПОДОВЖУЮТЬ ВАШЕ ЖИТТЯ

Щаслива сім’я — плюс 5 років
Присутність в будинку домашніх тварин — плюс 4 роки
Нормальний сон — плюс 5 років
Регулярний секс — плюс 7 років
Проживання у високогірній місцевості — плюс 12 років
Оптимізм — плюс 7,5 року
Сон в прохолодній кімнаті (17-180С) — плюс 5 років
Регулярне очищення товстого кишечника — плюс 7 років

ІМУНІТЕТ І СТАРІННЯ

«Імунна система — наш квиток у країну вічної молодості» — сказав видатний американський лікар Роберт Фолдман, який займався проблемами омолодження організму.

ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗНИЖЕННЯ ІМУНІТЕТУ

Втома і хронічний стрес
Неправильне харчування
Переїдання
Будь-які гормональні препарати
Екологічні фактори
Дефіцит сну
Сонячна засмага
Алкоголь і куріння
Переохолодження та перегрів
Підтримати нормальний імунітет ми можемо за допомогою лікарських рослин.