«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Іван Гоянюк

Працю свою приношу, як посильний вклад у знання про лікувальні властивості рослин, на допомогу нашій  науці, яка, використовуючи  багатовіковий народний досвід, прийме його до уваги  і здобуде нові способи полегшення людських  страждань.
Автор.

Гіппократ говорив: «Потрібно, щоб ліки були їжею, а їжа – ліками».

«Спасіння людей — в травах. Люди з давніх пір лікувалися травами і травами будуть лікуватися в майбутньому. Але використовувати потрібно тільки ті рослини, які ростуть у вашій країні, у вашій місцевості. Кожний повинен лікуватися своїми травами. Від кожної
хвороби є своя трава».
ВАНГА,
цілителька і пророк.

  • Рецензія лікаря терапевта Мирослава Кархута
  • Узгоджено з державною СЕС
  • Дизайн та верстка Ігоря Зварича
  • Підписано до друку  12.06.13. Формат 60х84\16. Папір офсетний.
  • Друк офсетний. Умов. друк. арк. 20,46. Обл.-вид. арк. 16,35.
  • Тираж 1000 прим. Замовне 369.

Популярне довідкове видання 3-тє, доповнене.

Автор-упорядник Іван Михайлович Гоянюк.

«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Іван Гоянюк

«Народні рецепти. Лікування захворювань лікарськими рослинами. Поради на кожен день». Іван Гоянюк 1,02 МБ | .pdf | Завантажень: 14127

ISBN 978-966-8519-82-6

Зміст

  • Захворювання органів кровообігу
  • Сердечні захворювання
  • Захворювання нирок і сечовивідних шляхів
  • Захворювання печінки
  • Захворювання суглобів і навколосуглобних тканин
  • Гінекологічні захворювання
  • Захворювання органів травлення
  • Ракові захворювання
  • Китайські рецепти лікування
  • Нервові захворювання
  • Захворювання шкіри
  • Поради видатних медиків
  • Захворювання очей. Катаракта. Глаукома. Поліпшення гостроти зору
  • Лікування водою
  • Лікування глиною
  • Лікування п’явками

Шановні читачі!

Перед застосуванням рецептів народних методів лікування лікарськими рослинами обов’язково порадьтеся з лікарем!

ПЕРЕДМОВА

Автор Гоянюк І.М. народився в мальовничому прикарпатському селі Спас. Ще з дитинства захоплювався дивовижними цілющими властивостями рослин, кущів, дерев.

Рослинний світ дає багато видів рослин, які є цінними як при лікуванні захворювань, так і при боротьбі з переносниками хвороб. Всім відомі полин і ромашка, які знищують багато комах. Фітонциди цибулі і часнику, черемхи знищують мікроби, нагідки, аїр — лікують ракові хвороби.

Траволікування — воно таке ж природне і органічне, як небо над нами, як вода в джерелі, як сонце над землею. Все, чим квітує наша матінка-земля, — допомагає людині не тільки своєю суттю, але й своєю позитивною енергетикою, своєю світлою енергією сонця, повітря і дивоцвіту.

Фітотерапія — це не піґулка, яка зніме біль через декілька хвилин, але після тривалого трав’яного лікування — хвороба вже не повернеться до нас.

При лікуванні лікарськими рослинами дуже важливо знати діагноз, правильно підібрати фітопрепарати.

Фітотерапія — майже немає побічних ефектів для оздоровлення людини. Вона може стати першою ступінню на шляху до здорового способу життя. Ще в Х столітті Авіценна писав, що у лікаря є три методи лікування: добре слово, рослини і ніж.

Чим більше ми будемо знати про рослини, тим краще будемо дбати про своє здоров’я і тим успішніше будемо боротися з різними захворюваннями.

Автором уже видана книжка «Народна медицина. Лікування травами. Рецепти. Поради», в якій висвітлюються важливі проблеми народного лікування травами різних хвороб. В цій книжці більш розширені рецепти здоров’я та довголіття, до складу яких входять природні біологічно активні речовини, які містяться в овочах, фруктах і цілющих лікарських рослинах.

Мета цієї книжки — вказати найпростіший, найбезпечніший шлях для здоров’я, на який може вийти кожен. У ній містяться старовинні і сучасні рецепти народної медицини та методи профілактики й лікування серцево-судинних, шлунковокишкових, органів кровообігу, ревматичних, нервових, ракових, органів зору та інших хвороб.

Автор опирався не тільки на власний досвід, але й на перевірені запозичені факти відомих народних цілителів різних країн світу. Медицина «природна» черпає свої ліки з безмежної аптеки матеріальної природи, опираючись на давні біблійні засади.

Познайомившись з дією трав у цій книжці і порадившись з лікуючим лікарем, ви зможете підібрати для себе ефективні трави для лікування чи профілактики різних хвороб.

Книжки свої приношу своїм дітям, онукам, родині, всім, хто допомагав у виданні і хто буде користуватися нею та зуміють зберегти своє здоров’я, молодість та довголіття. Сподіваюся, з Божою допомогою, описана методика лікування травами, яку я систематизував, врятує життя багатьох людей. Пам’ятайте про те, що книжка вчить читача мистецтва жити довгим, здоровим і щасливим життям.

Іван ГОЯНЮК,
автор-упорядник.

НАСТАНОВИ АВТОРА

Корисно часто бути біля води. Вода знімає втому, промиває думку. Щоранку добре обмитися водою. Спочатку гарячою — розігріти приспану кров. Потім холодною — загартувати жили і нерви, розбудити серце. При цьому проси: «Змий з мене все гріховне, хворобливе, — дай мені силу, здоров’я і спокій».

Пий чисту воду де тільки не повернешся, не чекаючи спраги. Не пий солодкої і солоної вод із пляшок. У земних плодах і травах досить солі і солоду. Але якщо кортить щось їсти і воно тобі смачне, то треба їсти. Це для тебе і корисне, і поживне.

Мед уживай з радістю натщесерце з водою, і побачиш, що голова твоя буде світлою, а тіло легким.

Сіль споживати до міри. Але добре тримати її там, де живеш і спиш, тоді добре дихається і сняться гарні сни. Кожного дня на твоєму столі повинні бути овочі, фрукти. Це ягоди, яблука, виноград, слива, часник, цибуля.

М’ясо, якщо кортить, їсти можеш. Але рідко. Не зазіхай на свинину, але тоненький шматок сала піде на користь. Коров’яче молоко  корисне дітям, а старшим варто споживати кисле.

Якщо на столі риба — ти поїж. Риба очищає і молодить, як і вода. Знак риби носив Ісус. Риба, сухий житній хліб, овочі — найкраща їжа.

Все, що росте в твоєму саду, — тобі на здоров’я й поживу.

Все, що знаходиться під твоїми ногами, потрібне твоєму тілу.

Все в Небі — ще потрібно душі.

Чоловікам після 50-ти узвар із груші-дички пити якнайчастіше.

Їсти краще мало, але часто. Щоб менше їсти, пийте багато води і узварів, добре їсти грубу і сиру городину. Ніщо не кріпить так, як пости. З кожним великим постом людина навіть молодшає на декілька літ. Піст — це не традиція, не біблійний припис, — це вияв твоєї любові до Бога.

Добре серед дня подрімати півгодини. Літній чоловік має прогулюватися щодня по 2 години, особливо перед сном, не дивлячись на погоду.

Здоровому і поважному в літах (коли не піст) не зашкодить келих вина чи ковток чистої горілки, але не більше. Краще вживати настоянку на хроні, часникові, на глоді, калині. А не питимете — нічого не втратите. Будьте завжди в такому стані, щоб Богу не було огидно навідатися до вас.

Мерзлякувате тіло кріпіть травами. Жменька трав, ягід, листя гілок смородини, малини, суниці, запарюйте джерельним окропом і пийте цілий день і це вас зігріє і оживить. І їжте горіхи. У них сила для мозку і сила чоловіча. Якщо маєте добру жінку, радійте їй. Це дарунок Бога і небес. Якщо не маєте жінки — це другий дарунок долі. Так більше наблизитеся до небес.

До людей будьте добрими, уважними і щирими. Не робіть з людей собі ні ворогів, ні друзів. І тоді не матимете з ними ніякого клопоту.

Добре дослухатися до свого серця — і вам відкриється те, для чого тебе «покликано», в чому міра твого призначення.

Можете прислужитися одній людині, можете — світові, а можете — Богу.

Коли прикро на душі, треба багато ходити. Краще полем, лісом, над водою. Вода понесе вашу журу. Але найкращий лік для тіла і душі — піст, молитва і корисна робота для рук.

Прийміть радощі і незгоди з подякою. Все це милість Божа. Тим, хто курить, п’є, гуляє, вдається до грошових ігор, — не впадайте у відчай. Досить викорінити один порок, а інші три самі зникнуть. Лише прислухайтеся до своєї душі.

Спілкуйтеся з молодими людьми — і самі молодшими будете.

Не засуджуйте їх, а навчайте, коли маєте чому.

Відвідуйте церкву, допомагайте людям, провідуйте знайомих, не забувайте про родичів, мандруйте пішки околицями, читайте мудрі книжки, записуйте думки.

Поминайте померлих і загиблих родичів, близьких, просячи для них блаженного спокою, прощення гріхів, яких вони допустилися на цьому світі.